PDA

Arată versiune întreagă : Interviu H2B

magdel
14.05.2006, 19:06
Ii rog pe cei care au trecut deja printr-un astfel de interviu, sa ne scrie intrebarile puse de catre reprezentantii consulari, exact asa cum le-au formulat ei in lb engleza si mai ales intrebarile incuietoare,daca au existat intrebari diferite fata de cele obisnuite. Raspusurile la intrebarile lor trebuie sa fie detaliate sau scurte si la obiect? Care sunt raspunsurile care trebuiesc evitate pt viza H2B? E cel mai bine sa spui ca mergi pentru "money", nu se simt ofensati?

ioosergiu
15.05.2006, 03:59
Magdel draga, sti ca eu te iubescsmileys/smiley9.gif smileys/smiley4.gif, am interviu acum in 22 mai si o sa iti zic exact ce ma vor intreaba pe mine...

uztucim1234
15.05.2006, 04:53
cu cine mergi de ai interviul pe 22 shi unde???

repman
15.05.2006, 06:40
intrebarea lui uztucim 1234 este valabila si lui Magdel, daca e draguta sa raspunda,sorry de offtopic

ioosergiu
15.05.2006, 09:58
uztucim1234

cu Adira merg, in Branson Mo. Mergem cumva impreuna?smileys/smiley4.gif</span>

</span>

magdel
15.05.2006, 18:20
Din pacate eu am pierdut trenul de primavara, am fost inscrisa la Student Adventure si a picat oferta deoarece angajatorul american s-a miscat incet cu petitiile si nu a mai primit aprobare de la USCIS. Tot ce pot spune este ca am dat niste bani la firma asta, dar dupa ce oferta nu a mai fost valabila, i-am primit inapoi destul de repede, deci nu am de ce sa-i vorbesc de rau. Acum sunt inscrisa la Promo Int. si astept sa apara ofertele la Studenttravel si American Experience din atatea parti tot prind un contract bun pentru toamna bineinteles. In legatura cu interviul, vreau sa stiu tot pentru ca nici nu-mi imaginez sa nu iau viza, trebuie sa o iau!!! Bafta la toti!

uztucim1234
15.05.2006, 21:13
sergiu....c u there