PDA

Arată versiune întreagă : Ce scriu la "course of study"

ionutzsh
11.05.2006, 03:17
Salutare am si eu o problema am ajuns la completarea DSP-230part 1 si la intrebarea 23 in legatura cu studiile terminate pana in momentul de fata nu stiu ce sa scriu la "course of study" adica cursul de studii...smileys/smiley5.gifasteptraspuns cu sugestii pe forum si pe adresa de mail.... Va multumesc!

adi024
12.05.2006, 09:06
hi ionut!

ce faci in momentul de fata?ce studii ai ?

Tom1975
12.05.2006, 09:23
Buna , cred ca la "course of study " e vorba de profil sau calificare , dar sunt si eu interesat ce scriu la " degree or diploma " ? mentionez ca am terminat 12 clase si Bacalaureatul .

Va multumesc anticipat !

Tom1975
12.05.2006, 09:30
Sorry , revin cu o completare la mentiune : 12 clase , Bacalaureatul si calificarea de electrician

roxanici
12.05.2006, 18:31
Salutare am si eu o problema am ajuns la completarea DSP-230part 1 si la intrebarea 23 in legatura cu studiile terminate pana in momentul de fata nu stiu ce sa scriu la "course of study" adica cursul de studii...smileys/smiley5.gifasteptraspuns cu sugestii pe forum si pe adresa de mail.... Va multumesc!

Ionut eu m-am uitat pe formuarele pe care le-am completat anul trecut si la pct 23 am scris asa: la scoala si locatie am enumerat toate scolile: Primary School, nr. X, apoi treci localitatea, apoi tara, urmatoarea rubrica este cea legata de data, eu facand cele 8 clase la aceeasi scoala am trecut asa: 09.1988 - 06.1996. La course of study nu am trecut nimic si nici la degree. Sub am specificat numele liceului, data inceperii si finalizarii, la course of study iarasi nu am trecut nimic iar la degree am scris: Baccalaureate. Iar la facultate vad ca iarasi nu am scris nimic la course of study. Mentionez ca la interviu nu mi s-a spus ca ar fi completate gresit formularele. Totul a fost oksmileys/smiley2.gif

vasilemihaibota
14.05.2006, 22:57
Am si eu o intrebare.

Eu ce trec la course of study daca am terminat Liceul Pedagogic iar acu sunt in ultimul an de medicina?

De fapt la ce se refera rubrica aia? Curs zi/fara frecventa? Tipul scolii?

Thanks.

adi024
23.05.2006, 09:52
pt. vasilemihaibota:

poti sa treci si liceul care l-ai terminat ,cit si facultatea de medicina-te rog sa treci ca anul este cel ultim.

scrii ce ti-am spus mai sus.