PDA

Arată versiune întreagă : Posibile probleme la interviu

mikelangelos
08.05.2006, 03:48
Cetatenii care au cazier judiciar eliberat de Republica Moldova pot avea probleme la interviu in sensul ca nu este trecut in cazier numele purtat anterior (numele dinainte de casatorie - numele de fata de exemplu, si probabil ca nu este singura tara care 'face' acest lucru. Eu m-am lovit de aceasta problema si de aceea trebuie sa revin cu un alt certificat de cazier judiciar.
In rest nu sunt probleme.

roxanici
08.05.2006, 08:13
Trebuie trecute toate numele pe cazier (cel putin ptr cetatenii romani). Trebuie neaparat sa suni la ambasada sa intrebi. Ei stiu cel mai bine raspunsul ptr ca si cetateni din Rep. Mold. sustin interviul la Bucuresti.

mikelangelos
08.05.2006, 17:01
Bineinteles ca cei de la politia din Chisinau stiu ca trebuies trecute toate numele purtate anterior in cazier, dar o fac intentionat ca sa mai primeasca si ei ceva. In Rep. Moldova cazierul este gratuit dar dureaza o luna sa il elibereze. Cu o relatie si mai ales cu ceva banuti il obtii intr-o ora. Aici e toata cheia problemei.

roxanici
08.05.2006, 18:46
Stiu ca nu este un sfat "ortodox" dar tinand cont ca este un pas important ptr tine si sunt sigura ca vrei ca toate actele sa iti fie in regula sau sa nu ai emotii inutile...incearca sa cauti o "relatie" sa poti obtine cazierul mai repede si corect.

darkpleasure
06.01.2007, 07:15
sunt o femeie sexy si caut o femeie fotogenica care vrea sa lucreze in modelling,poze reviste, calendare sa fie partenera mea.
astept persoane hotarate! loveforme2lips on yaho o dot com email me