PDA

Arată versiune întreagă : caut o familie URGENT!!!!

tucii
07.05.2006, 11:01
Buna,
Sunteti printre ultimele noastre sperante.
Fratele meu impreuna cu familia (sotia si cei 2 copii), au plecat in Australia in 1995, au primit cetatenia toti, si ii stiam foarte bine. De 2 ani nu mai stim nimic de ei, stim ca si-au schimbat adresa, dar nu au apucat sa ne-o dea. Am sunat la ambasada Romaniei din Australia dar nu am primit nici un ajutor din partea lor spunandu-ne ca nu sunt de gasit. Apelez la voi pentru ca acum mama mea si a fratelui meu plecat in Australia este in spital in stare foarte grava.
As dori daca sa ma puteti ajuta cu orice informatie buna, rea, dureroasa, ORICE veste (nu conteaza daca nu putem vb cu ei macar sa stim ca sunt in viata).

Ultima adresa pe care o avem este din Cranebrook - cu nr de tel 247292015.
Numele fratelui este Marian Stanculescu, data nasterii 26/08/57, nu stiu daca va poate ajuta cu ceva numarul pe pe un permis trimis de el " learner driver's licence New South Walles" - 12361432.

Numele sotiei Stanculescu Mihaela
copii - Stanculescu Vlad, Stanculescu Anca

Avem si poze, daca va ajuta cu ceva le putem posta ulterior.

Va multumim anticipat

tucii
09.05.2006, 00:20
buna,
revin pentru ca suntem tare disperati,
am gasit acest forum exact in ziua cand am postat mesajul, si am indraznit sa va cer ajutorul pentru ca am citit multe mesaje de genul care au avut reusita.
suntem constienti ca nu se poate rezolva batand din palme
oricum chiar daca nu ne puteti ajuta tin sa iti multumim sorine pentru acest forum plin de informatii utile si forumisti simpatici
ne bucuram sa stim ca romanii de peste hotare tin legatura si se gandesc la romania.

asteptam cu nerabdare macar cateva mesaje de incurajare sau informatii (site-uri sau alte metode de cautare)

noi chiar am eliminat toate variantele: am sunat pana acum de 2 ori la ambasada si nimic si aici in tara am apelat si la emisiuni de genul si tot nimic si la sri chiar si nimic nu stiu ce sa cred chiar este rea vointa sau chiar nu sunt de gasit, motivele lor pt care nu ar vrea sa fie de gasit nu le cunosc tot ce vrem este sa ii mai putem spune mamei ca sunt in viata si sunt ok, pt ca ma gandesc ca daca nu ar mai fi (doamne fereste!) am fi fost anuntati.

ne puteti raspunde si pe tuciitucu@yahoo.com

sorin
09.05.2006, 01:08
Posteaza si pe forumul de Australia, poate se gaseste acolo cineva care sa te ajute. Noi stim unde sa cautam pentru SUA si Canada, dar cu Australia este alta poveste si probabil localnicii te pot ajuta cel mai bine.

Bafta!

tucii
09.05.2006, 01:16
merci sorin foarte mult, am postat si acolo dar nici un raspuns pana acum

kilinani
28.02.2007, 22:32
Buna!

Citind mesajul Dvs.voi trimite datele unor prieteni din australia si sper ca vor incerca sa va ajute intr-un fel.

AnaMaria

kilinani
01.03.2007, 02:36
Buna !

Trimiteti-mi o poza cu toata familia daca aveti am sa-l trimit prietenilor mei poate vor avea mai multa sansa si cu o poza.

Ana Maria

kilinani
01.03.2007, 02:37
am uitat sa va scriu adresa mea de mail

kilinani@yahoo.com aici sa-mi trimiteti poza