PDA

Arată versiune întreagă : caut pe Cojocaru Traian

coco
08.01.2005, 03:25
Sunt un loterist promotia 2005, care urmeaza sa ajung in aprilie in Chicago.

Stiu ca am o ruda indepartata, plecata in anii '60 din Romania in zona Detroit, MI. Pana in anii '80 am purtat corespondenta (de fapt bunicii mei), dar dupa aceea s-a intrerupt. Am sunat si la nr. de telefon din Paginile aurii, dar mi se spune ca este "numar deconectat". Va rog daca poate cineva sa-mi dea informatii despre:

Cojocaru Traian, varsta aprox. 75 ani. Adresa este:

1880 Marie Cir, Bloomfield Hills, MI 48302, Telefon: (248)333-7037

In speranta unui raspuns, va multumesc anticipat,

Cu stima,

Cojocaru Cortizo

sorin
08.01.2005, 06:11
Coco, bine ai venit pe acest forum si ma bucur pentru tine ca vii in Chicago, fiind unul din cele mai frumoase orase din SUA dupa parerea mea, comunitate mare romaneasca, etc.

Intr-adevar, Traian Cojocaru nu mai are acel numar de telefon (am si sunat chiar sa ma conving) si s-ar parea ca nu si-a mai listat noul numar de telefon. E posibil ca si adresa sa si-o fi schimbat, altfel nu prea vad sensul sa-si schimbe doar numarul de telefon.

Oricum , daca intr-adevar vrei sa afli adevarul, o poti face pe alt website, dar te va costa $7.95, ceea ce totusi nu cred ca ar fi asa o problema avand in vedere ca esti in cautarea unei rude.

Verifica acest link pentru mai multe info:

http://find.intelius.com/search-summary-out.php?ReportType=1 (http://find.intelius.com/search-summary-out.php?ReportType=1&searchform=name) &searchform=name

coco
09.01.2005, 09:01
Multumesc mult pentru raspuns si pentru timpul acordat.

Nu m-am asteptat ca tocmai gazda forumului sa-mi raspunda si mai ales atat de repede.

Problema nu sunt acei bani, dar nu stiu metoda prin care pot sa-i platesc din Romania. Am incercat si o cautare pe find.intelus.com, dar ma arunca afara, cred ca tocmai din lipsa platii respective.

Problema mea nu este chiar urgenta, dar vreau sa stiu daca Mr. Cojocaru mai este in viata si daca este sanatos si ma gandeam sa apelez la ajutorul unei biserici ortodoxe din zona Detroit, dar am vazut ca sunt foarte multe. Eu, oricum am trimis si o scrisoare, care poate cumva va ajunge prin redirectionare la destinatar.

Multumesc din nou si sper sa ne intalnim peste balta. Poate pot si eu cumva sa ajut la inchegare comunitatii romanesti de acolo.

Cu stima,

Cortizo Cojocaru

sorin
09.01.2005, 10:39
Cortizo, daca tot sunt gazda, trebuie sa ma port ca o gazda nu-i asa? In limita timpului disponibil incerc sa dau o mana de ajutor la cat mai multa lume smileys/smiley1.gif

In legatura cu acel site, se poate plati de oriunde atata timp cat ai o carte de credit, iar daca n-o ai nu-ti ramane decat sa ajungi aici si sa-ti faci una.

Ideea cu scrisoarea trimisa este buna, deoarece aici de regula cand iti schimbi adresa, corespondenta este re-directionata pentru un an. Poti oricum sa faci si o scrisoare standard si s-o trimiti si pe la biserici daca te grabesti, sau poti suna ca e mai rapid.

Te asteptam sa treci "balta" si sa te integrezi in comunitatea noastra smileys/smiley20.gif

babi
03.05.2006, 17:50
#248 454 9855