PDA

Arată versiune întreagă : Cat se sta la analize?

bogdann
04.05.2006, 05:25
Salutare la toata lumea.As dori si eu cateva informatii si i-as ruga pe cei care au trecut prin asa ceva,sau care stiu foarte bine ca sa imi de-a niste raspunsuri.La sfarsitul lunii mai am interviul dar mai am vizita medicala de facut. Spuneti-mi si mie va rog mult de tot: cat timp petreci la vizita medicala?(o ora,doua.etc)Ma refer la timpul efectiv de facut analizele si nu pana vei lua rezultatul. Ce analize se fac? in afara de luat sange si de facut radiografia la plamani sau poate si cateva vaccinuri pe care nu le ai,se mai face si altceva? Ca toata lumea voi merge si eu la Unirea,dar unii au spus ca este destul de naspa iar altii ca este super ok! Ce analize iti mai fac in afara de ce am mentionat eu mai sus? Te dezbraca sa vada cum aratzi,se uita in gat sa vada daca ai amigdalite,se uita in gura?.Povestea cineva ca s-a uita si in gura! Ptr cei care au fost la interviu: daca formularul electronic de participare la loterie(cu care am fost selectionat..castigator)mi l-a facut fratele meu din Germany ptr ca mie mi se stricase scanerul(l-a completat el)si l-a trimis pentru mine,este vreo problema? Va multumesc si astept raspuns

usdream
04.05.2006, 05:46
noi am fost la CMU si am fost foarte multumiti . Cat dureaza ? pai maxim 5 minute , in care iti ia sange , te intreaba ce boli ai avut ,te cantareste , te masoarasi completeaza niste formulare si platesti . Nu ne-a dezbracat nimeni smileys/smiley36.gif, nici nu s-a uitat nimeni in gura noastra si nici in gat smileys/smiley36.gif. Chiar e FOARTE SIMPLU !!!! Sotiei i-a facut un vaccin , mie nimic .

Daca te referi la formularul primit cand te-ai inscris la loterie , in care iti confirma ca aplicatia ta a fost inregistrata in data de ...la ora de...noi nici macar nu l-am scos la imprimanta . Il am asa in calculator , ca amintire , dar nu cred ca are vreo valoare .

usdream
04.05.2006, 05:51
Centrul Medical Unirea este in spate la Intercontinental , langa ambasada SUA , intr-un bloc de caramida rosie la et 8, iar intrarea este printr-o scara de bloc din lateral.

bogdann
04.05.2006, 05:53
Da,ma refer la formularul cand te-ai inscris pentru extragerea castigatoare.Formularul cu care s-a inscris fiecare persoana atunci in iarna cand sau facut participarile. Te intreaba la interviu de acel formular?(cum l-ai completat). Mie mi l-a facut fratele meu din Germany cu datele mele,ptr ca mi se stricase scanerul. Are vreo importanta daca nu a fost facut de mine? Trebuia semnat acel formular?

usdream
04.05.2006, 06:11
ala nu trebuia semnat , si nu conteaza cine l-a scris . Nu a intrebat nimeni nimic de asa ceva .

doinnaro
14.05.2006, 09:20
FACE DOAR APLICANTUL PRINCIPAL ANALIZELE ?

usdream
14.05.2006, 09:38
nu doar aplicantul principal ci si toti insotitorii trebuie sa faca analiza medicala