PDA

Arată versiune întreagă : Oferta de munca si cazare in California .

california69
06.01.2005, 20:00
DA, oferim de munca si cazare celor care sunt noi veniti si care intradevar sunt seriosi si doresc cu adevarat sa munceasca. Intotdeauna cautam oameni seriosi si dornici sa lucreze in statul California.

Mihai

mike226908@yahoo.com

mircea_25
05.04.2005, 10:10
Buna Mihai,
Ma numerc Pop Mircea si pe 13 aprilie voi ajunge in Los Angeles(impreuna cu un grup de 8 romani) pentru un program de training pe un an de zile.partea buna e ca am drept de lucru partea proasta e ca nu am unde sa lucrez(am acceptat o oferta fictiva pentru a merge la ambasada cu dosar complet) si nu as vrea sa fac ceva util si mie si societatii smileys/smiley1.gif.Ne-ai putea da unele indicatii care sa ne ajute sa gasim ceva de lucru.
Mersi oricum

ezmcz
08.04.2005, 22:05
sal mike

poti detalia putin pls?eu pot veni in ca whenever

ezmcz on yahoo messenger

tx

antonie
17.07.2005, 07:43
Salut Mihai , poti detali putin "oferta" ta? Te referi la ceva concret sau te bazezi pe faptul ca stii realitatea din CA?
<DIV>Practic ce ma intereseaza : am sotia in Minesotta, cu viza J1 , intr-un program de lucru pe timpul vacantei (e studenta). Ce stie sa faca : cele ce tin de gospodarie si , avand in vedere ca e studenta la stomatologie, unele abilitati in medicina.</DIV>
<DIV>Crezi ca se poate gasi ceva pt. ea in CA? Locul actual de munca este dezamagitor (in sensul ca are f. putin de lucru, ceea ce castiga nu va acoperi decat o mica parte din cheltuieli). Am petrecut cateva zile cautand pe net , insa ori nu stiu sa caut unda trebuie, ori joburile sint doar pt. rezidenti SUA.</DIV>
<DIV>Multumesc pt. orice informatie valabila, oricui ar da-o.</DIV>