PDA

Arată versiune întreagă : suport financiar

mihai_drag
25.04.2006, 07:08
e posibil sa avem surprize neplacute daca am doar evaluarea imobilului si a masinii la o suma de aprox. 45000 $ ? ar trebui sa incerc sa obtin si un AOS ?

alta intrebare : mai sunt necesare diplomele sau cartea de munca ale mele, in conditiile in care sotia mea e cea care a csatigat loteria?

25.04.2006, 17:02
suma este ultrasuficienta, iar aos-ul este optional, dar daca il poti obtine, nu strica.

roxanici
25.04.2006, 17:35
Daca la prima intrebare s-a raspins deja, la intrebarea legata de acte raspunsul este nu, nu mai trebuie sa prezinti diplomele sau cartea ta de munca. Pana acum "beneficiarului" i s-au cerut urmatoarele acte: certificatul de nastere, original + copie (si traducere legalizata unde este cazul), copie a certificatului de casatorie(si traducere legalizata unde este cazul)si cazier juridic + copie si traducere legalizata. Noi, ca sa fim fara griji, am tradus si diploma de bac a sotului meu, pe care am avut-o in mapa cu acte dar nu ne-a cerut-o.

usdream
25.04.2006, 20:48
sotia a castigat . A prezentat diplomele ei de bac + licenta . Mie nu mi-a cerut nimic desi am avut la noi si diplomele mele . Aplicantul secundar poate fi analfabet smileys/smiley36.gif. Aveti grija la certificatul de casatorie trebuie 2 copii + 2 traduceri legalizate ( daca nu e tip nou ) - 1 pt sot 1 pt sotie

Daca puteti duceti si AOS cu voi .

usdream
25.04.2006, 20:51
la evaluarea imobilului trebuie obligatoriu si actul de proprietate + copie + traducere legalizata . Am auzit in sala cand asteptam interviul cum unei familii i-a fost refuzata evaluarea pt. ca nu aveau si actul de proprietate.

mihai_drag
30.04.2006, 23:53
daca semnatarul AOS-lui se afla in romania, trebuie legalizare la notariat sau este suficienta semnatura sa?

roxanici
01.05.2006, 02:10
Trebuie legalizat de unfunctionar al unui notariatdin SUA.