PDA

Arată versiune întreagă : Oferta de munca si cazare in California .

california69
06.01.2005, 19:59
DA, oferim de munca si cazare celor care sunt noi veniti si care intradevar sunt seriosi si doresc cu adevarat sa munceasca. Intotdeauna cautam oameni seriosi si dornici sa lucreze in statul California.

Mihai

mike226908@yahoo.com

sileriki
26.02.2005, 10:10
salut!

impreuna cu sotul si copilasul nostru ne dorim ft mult sa ajungem in State sa muncim in primul rand si sa ne stabilim undeva ne intereseaza oferta ta ,am trimis la loterie dar nu stiu inca rezultatul poate ai auzit ca Bush e in Europa acum si a zis ca vrea sa ridice viza de la romani , si daca vom avea unde verde venim cat mai repede posibil , nu imi place sa ma caracterizez sa ma dau mare si tare ca cine sunt eu , atat doar ca tot ce va sta in puterile mele am sa fac sa fie bine

numai bine eva

sauzimdebine
27.02.2005, 03:18
Bush, ca orice presedinte american si nu numai, spune multe. Nu cred ca a facut o afirmatie categorica si nici nu cred ca a facut referire la altceva decat viza turistica.
Pe de alta parte, daca doriti cu adevarat sa emigrati, mai devreme sau mai tarziu veti reusi, fie ca va fi vorba de loterie, fie ca in alt fel.

sileriki
03.03.2005, 15:07
multumim de incurajare , prea se pare sa ai dreptate referitor la Bush , dar cine stie ?

pa si numai bine

scorpiogy_gaby
24.03.2014, 14:33
Salutare,

Mai este valabila generoasa oferta, Mihai?
Multumesc si numai bine!

alexx44
16.05.2014, 08:46
buna mar interesa

Galanton
04.05.2015, 01:23
Buna ziua. Ma numesc Galanton Alexandru sunt din Piatra Neamt, sportiv, calm, rabdator, integru. Am lucrat la doua restaurante ca ajutor de bucatar. Detin permis auto, am experienta in ingrijirea copiilor, deoarece petrec mult timp cu nepotei mei, fiindu-le tutore. Nu beau, nu fumez, duc o viata de sportiv. Detin cunostinte de limba engleza. Am 25 de ani si vreau mai mult de la viata, asta fiind motivul pentru care trimit aceasta scrisoare de intentie. Sunt interesat de acest loc de munca si astept un raspuns din partea dumneavoastra. Cu stima.

adrianno07
17.05.2015, 05:26
DA, oferim de munca si cazare celor care sunt noi veniti si care intradevar sunt seriosi si doresc cu adevarat sa munceasca. Intotdeauna cautam oameni seriosi si dornici sa lucreze in statul California.

Mihai

mike226908@yahoo.com

Salut! Adrian ma numesc, sunt din Conatanta. Ma aflu momentan in Irlanda la munca. Ma intereseaza oferta ta, daca ai putea sa.mi trimiti ceva detalii in legatura cu aceasta oferta de lucru, pe adresa mea de e.mail adrianno07@yahoo.com. . Eu am calificari romanesti de la ISCIR pt stivuitor si de la Scoala Portuara Constanta pentru mașinist terasamente...probabil ca aceste titluri nu au nici o valoare in US dar asta stiu sa fac f bine. Nu ma feresc de munca, sunt familist, sunt om serios si vreau sa incerc. Astept raspuns. . Iti multumesc

aramis_13
17.05.2015, 15:22
Salut! Adrian ma numesc, sunt din Conatanta. Ma aflu momentan in Irlanda la munca. Ma intereseaza oferta ta, daca ai putea sa.mi trimiti ceva detalii in legatura cu aceasta oferta de lucru, pe adresa mea de e.mail adrianno07@yahoo.com. . Eu am calificari romanesti de la ISCIR pt stivuitor si de la Scoala Portuara Constanta pentru mașinist terasamente...probabil ca aceste titluri nu au nici o valoare in US dar asta stiu sa fac f bine. Nu ma feresc de munca, sunt familist, sunt om serios si vreau sa incerc. Astept raspuns. . Iti multumesc
răspunsul peste 10 ani...

noname
18.05.2015, 15:24
oare chiar exista cineva care isi doreste cu adevarat sa munceasca?

Olga
18.05.2015, 22:18
Toti cei care nu pot trai din furt sau alte crime pe computer fara sa fie prinsi si au ajuns asa de departe, doresc sa munceasca, inafara de niste low lifes ca mai exista membri si in acel club.

manolica1
19.05.2015, 11:40
ce sa faca si ei daca nu au pasarica sa dea cu ea in stinga si dreapta ca sa le fie si lor bine... se descurca cum poate...

noname
19.05.2015, 14:57
chiar asa sa dea cu pasarica in populatie fara nici o discriminare? that is below "low life"

Olga
20.05.2015, 10:56
... si pentru pasaroi cu penaj colorat sau nu, mai exista joburi de stat in parkarea magazinelor alimentare in fatza ATM, automate de scos bani, si pandeste vre-un client
sa-i fure datele cardului. din categoria de munci "low in energie" = fara vlaga/life, ca n-au energie nici sa fuga de cei care vin sa-l aresteze!!! baterii descarcate si puscarii incarcate ...

alecse
08.06.2015, 10:19
:) Tare asta!!!

alecse
08.06.2015, 10:27
Un tip lucra la propriul CV si il tot reciteste si il mai si corecteaza dupa care incepe sa plinga. Un amic il intreaba care este motivul starii sale depresive si raspunsul nu intirzie sa apara: ,,Ce pacat sa trimiti un astfel de om la munca!"

valentin30
17.09.2015, 16:31
sunt interest de un nou job va rog sak ma puteti contacta va las adresa mea de mail ...algorytm1@gmail.com ...sunt un baiat priceput la toate si invat repede ceea ce nu stiu .

Pisoi
17.09.2015, 17:21
sunt interest de un nou job va rog sak ma puteti contacta va las adresa mea de mail ...algorytm1@gmail.com ...sunt un baiat priceput la toate si invat repede ceea ce nu stiu .
Ti-am citit multiplele postari in cautarea ta de job-uri si prietenii prin US ...ceea ce ma face sa cred ca esti in US cu o viza cu "fara drept de munca"

Ar fi indicat sa clarifici acest aspect de la inceput ca sa stie lumea ce sa-ti raspunda!

valentin30
18.09.2015, 03:26
Da...eu...5709150031

valentin30
18.09.2015, 03:29
Adevarat...dar nu toata lumea a venit de la inceput cu drept de munca in America si intr un final au lucrat dak au fost si un pic ajutati seriosi si cu chef de munca ...

Ovy
05.12.2015, 07:38

Mihai

mike226908@yahoo.com

Salut Mihai. Am vazut anuntul tau despre locurile de munca cu cazare in California pe forum. As vrea sa stiu daca mai este valabil si daca imi poti da niste detalii. Suntem un cuplu serios si muncitor, cu experienta in mai multe domenii. daca nu e prea mare deranjul, ma poti contacta pe adresa de email. ( ovymc1986@gmail.com sau macalau.ovidiu@hisutton.co.uk)
O zi frumoasa iti doresc si sper sa ne citim curand.

aramis_13
05.12.2015, 07:48
sigur o să vă citiți. peste vreo... 10 ani.

Ovy
05.12.2015, 08:12
Pana atunci ..... ma descurc eu altfel ...

mihi
13.03.2016, 12:40
salut
daca mai valabila oferta,as vrea eu si sotia mea sa venim in State sa lucram( nonumihai@yahoo.com)

mihai

romi_in_florida
04.02.2017, 14:53
Oferta nu include sa va aduca aici in SUA.
Daca sinteti deja aici, atunci California are nevoie de muncitori sa traga tare, ca e o economie foarte mare acolo.
Din pacate aici au uitat sa spuna ca e si foarte scump sa traiesti acolo, si sint multi mexicani si vietnamezi si chinezi care locuiesc ca sobolanii in garaje, numai sa poata lucra sa faca ceva bani.
Deci nu e aur peste tot pe drum, dar poti sa incepi acolo daca vrei sa tragi tare.
Poti sa incepi aproape peste tot in SUA, daca ai ceva cap si tragi tare la lucru. Daca ai ceva cap tare, si e cam gol la inteligenta, e mai greu ca trebuie sa te zbati cu altii din toata lumea care sint la fel.
Deci daca esti unul mai bun, vino aici mai intii daca poti, si o sa te ajutam. Problema e sa poti veni aici, care e cel mai greu ca aici nu sint portile deschise la toti, si nu dam cazare si mincare pe gratis la toti.
Deci cu ce stralucesti tu ? Si cum poti sa vi aici mai rapid sa tragi tare.