PDA

Arată versiune întreagă : Oferta de munca si cazare in California .

california69
06.01.2005, 19:57
DA, oferim de munca si cazare celor care sunt noi veniti si care intradevar sunt seriosi si doresc cu adevarat sa munceasca. Intotdeauna cautam oameni seriosi si dornici sa lucreze in statul California.

Mihai

mike226908@yahoo.com

pongo
02.04.2005, 23:20
Mah pot veni si ieu ca de lucrat lucrez pe rupte ce zici ma ajuti ??

Zimi ce trebuie sa fac pentru ca sunt inca in romania

ioncristian651
19.04.2005, 21:55
salut mihai da-mi te rog o adresa sau cup pot da de tine

salut !!!

nick30
23.04.2005, 23:28
Salut sant interesat dar problema este ca si eu sant in romania-nicusorfin@yahoo.com

24.04.2005, 11:03
ce fel de locuri de munca se ofera acolo in California , Mihai?

sunt locuri de munca si ptr. studenti care ajung in America si stau o perioada de cateva luni?

sau doar pentru cei care vin cu loteria?

mario_ro
28.04.2005, 07:13
ce fel de munca eu sint ny albany si as fi interesat

ydem67
16.05.2005, 09:35
Ok, repet intrebarile pe care le-ai primit pina acum.....cum pot sa plec de aici din romania sa lucrez acolo in California.

Am 37 de ani aproape 38 necasatorita si vreau sa ma stabilesc cit mai repede in SUA......te rog ajuta-ma.....vreau sa plec de aici

pe curind...sper sa-mi raspunzi cit maii repede....mersi

dyxy30
27.05.2005, 02:58
TE SALUT CU RESPECT!ACEEASI INTREBARE TI-O ADRESEZ SI EU.EU SUNT IN ROMANIASI AS DORI SA AJUNG SI EU SA LUCREZ SI SA TRAIESC IN AMERICA.AM 30 DE ANI SI LUCREZ IN DOMENIUL CONSTRUCTIILOR MAI EXACT IN AMENAJARI INTERIOARE,FAC ORICE;FAIANTA,GRESIE ,ZIDARIE, LUCRARI IN RIGIPS,ZUGRAVIT,ETC.EU AM MAI LUCRAT SI IN:GERMANIA,ITALIA,OLANDA,TURCIA.MAREA INTREBARE ESTE CUM POT AJUNGE ACOLO.TE ROG TRIMITE-MI UN RASPUNS LA ADRESA DE E-MAIL:dyxy30@yahoo.com.CU RESPECT ITI MULTUMESC ANTICIPAT.

sorin
27.05.2005, 04:18
Dyxy30, nu prea inteleg o chestie din toate mesajele tale. smileys/smiley92.gif
Intr-unul din ele spui ca facilitezi vize celor care vor sa ajunga in <st1:country-regi&#111;n><st1:place>America</st1:place></st1:country-regi&#111;n>, iar aici intrebi cum sa ajungi aici!!?? Pentru buna informare a forumistilor nostri poate ne oferi niste explicatii smileys/smiley2.gif

dyxy30
29.05.2005, 01:49
MAI Sorine"FACILITEZ VIZE DE AMERICA PENTRU CEI CARE ISI PERMIT".MI-AM DAT EU SEAMA CA ESTE CAM GREU PT VOI"AMERICANII" SA -I INTELEGETI PE CEI DIN ROMANIA ,IAR PT TINE DACA TE INTERESEAZA EU SUNT CONTABIL ,DAR M-AM REPROFILAT PE ALTE MESERII CARE IMI POT ADUCE MAI MULTI BANIFIINDCA NU STIU DACA TU STII DAR IN TARA DACA NU TE MISTI TE CAM DUCI RAU DE TOT LA VALE ASA CA PT INFORMAREA TA NU M-AS DA DEOPARTE PENTRU UN CONTRACT DE MUNCA (GRATUIT DACA SE POATE )PENTRU MUNCA IN AMERICA.SA FII SANATOS

pepper
29.05.2005, 21:00
Dyxy dar ce vrajeala de popa[preot] de tara ai in tine. De la vize si venin ai ajuns la miloaga. Dupa cite stiu contabilii in Romania cistiga bine si nu se apuca de pus faianta s.a.m.d. Dar da-o pe bune, ai dubla identitate pe forum??!!

dyxy30
31.05.2005, 02:25
M-ai prins mai "desteptule" sunt agentul 000000.......TARE LE MAI PLOUA IN GURA LA UNII.SPRE SURPRINDEREA TA POATE, EU CISTIG C-AM IN MEDIE DE 25-30DE MILIOANE DE LEI PE LUNA MAI "PIPER" LA AMENAJARI INTERIOARE ,ORI UN CONTA BIL NU PREA ARE LOC PE PIATA DE MOSNEGIMEA CARE ESTE LA NOI IN ROMANIA SI UN TINAR CONTABIL NU CISTIGA MAI MULT DE 6=7 MILIOANE,ASA CA TACI DIN GURA.APROPO DE MILOGEALA TU ACOLO ESTI LA MILOGEALA?TE-AI AJUNS, ESTI TARE ...DACA AI CITIT CE AM POSTAT AICI AI FI VAZUT CA EU AM MUNCIT PE AFARA DE MULT IN TIMP CE TU TE JUCAI CU ....IN TARANA.BINE SPUNEA CINE SPUNEA CA ROMANUL ARE CEL MAI JOSNIC CARACTER DIN LUME INTRADEVAR A AVUT O FOARTE MARE DREPTATE

pepper
03.06.2005, 14:29
Dyxy, dragalasule dar esti ridicol din cale-afara. Omul care faciliteaza vize USAsi cistiga 1000$ intr-o luna nu e capabil sa obtina pt.el viza mult dorita smileys/smiley36.gifBagati mintile in cap omule caselectia naturala te-a vaduvit destul si de multesmileys/smiley19.gif

kitty23
04.06.2005, 06:29
Invidiosi mai sunt unii pe cei care se descurcasmileys/smiley36.gif.

marian42
04.06.2005, 08:07
Un personaj de-al lui Marin Preda din "Cel mai iubit dintre
pamanteni",pare-mi-se ca bunicul,are o replica : "Mai radem si noi
p-acilea."...........

pepper
04.06.2005, 13:56
Kitty23 nu e vorba de invidiecum spui tu si nici de caracterul josnic al romanilor cum spun altii. Tare bucuros as fi daca ai lua apararea uni om intradevar de caracter si nu a trficantilor sau falsificatorilor.

Si ce fel de intelectual este Dyxy care din contabil a ajuns faiantar si a robotit prin alte tari ale europei, cind meseria lui este banoasa??!!

Un om de valoare se descurca ori unde si ori cum nu da vina pe sistem, guvern sau "bosorogi". Dar are tovarasul tau valoare?smileys/smiley19.gif

dyxy30
04.06.2005, 21:06
Mai "piper"nu stiu de pana unde ma vezi tu pe mine traficant sau falsificator dar imi place.Daca as fi ramas sa lucrez ca, contabil pana acum cred ca ramineam sa cersesc in final pentru ca tara este plina de ingineri si contabili.Si inca o chestie mai piper eu chiar am caracter in comparatie cu altii nu am fost niciodata invidios pe cineva care a reusit in viata.Tu nu robotesti?Vis avis de guvern nici nu am cuvinte daca guvernul este ok voi de ce sunteti plecati si nu lucrati acasa ? Apropo cu ce te ocupi?Multumesc kitty.SI SA STII CA AM VALOARE MAI PIPER.

pepper
05.06.2005, 11:48
"SI SA STII CA AM VALOARE MAI PIPER" : Cit costi???smileys/smiley2.gif.

Scria cineva ca la ambasada USA ai nevoie de 2 pasapoarte din care unul e fals, nu esti tu omul care facilitezi vize USA?smileys/smiley36.gif

Tu esti cel care vinde venin de vipera cu acte afirmi, dar esti doar un intermediar care vrea sa ciupeasca si el ceva. Veninul in Romania e catalogat la substante toxice si cu actele care le ai tu il poti vinde doar in tara pentru "afara" ai nevoie delicienta speciala. Si daca nu l-ai vindut pina acum si ceri ajutor pe forum asta nu se numeste TRAFIC DE SUBSTANTE TOXICE???smileys/smiley36.gif

Nu sint invidios pe tine ca ai reusit in viata, doar ma amuza felul cum ai facut-o retrogradindutesingur.

Ti-am scris in alt mesaj cu ce ma ocup eu in America.

dyxy30
05.06.2005, 20:35
Dupa cum am mai scris mai piper ,tu esti chiar cel mai ofticos dintre toti.Pt vize nu stiu cine a postat anuntul in locul meu cu pasapoarte false dar tu esti dovada vie ca romania este plina de...naivi sa nu-ti spun altfel.Nici de-al naibi nu-ti voi explica care este forma LEGALA prin care se pleaca...asa smileys/smiley19.gifsa te oftici si mai tare ,iar vis avis de venin tu esti dus cu pluta tare NU VIND DROGURI SI NICI URANIU veninul se foloseste in industria farmaceutica mai "intelectualule".Daca tu prin a muncii in domeniul constructiilor inseamna sa ma retrogradez...smileys/smiley17.gif imi dau seama ca tu esti unul dintre bogatii lumii care pt tine oamenii mai saraci care muncesc sunt fraieri.Pentru capacitatea de intelectual eu am in subordine inca 6 oameni simpli nu destepti asa ca tine ,care lucrand cu mine pot sa-si hraneasca familiile si copii si sa-si plateasca datoriile fata de stat si sa duca o viata cat de cat decenta.Eu m-am lamurit cu voi ...smileys/smiley19.gifScrieti pana nu mai puteti nu va mai raspund oricum.Sa fiti sanatosi si sa va mearga BETON

pepper
06.06.2005, 12:09
Tot nu ai inteles ca doar te provoc ca sa mai ridem si noi nitel ca avem de cine. Pentru cultura ta generala, in Romania m-am ocupat cu apicultura si am extras laptisor de matca si venin de la albine. Am dat mereu peste intermediari ca tine care umflau pretul si cu ajutorul lor nu l-am putut vinde si cred ca intelegi ca stiu legislatia vis a vis de venin,mai ales ca l-am "plimbat" pe actele firmei mele.

Problema acuta e ca tu te-ai lamurit cu noi dar noi cu tine ba, asa ca mai scrie-ne macar uneori ca voi pica intr-o mare tristete.

Succese nebanuite, si nu iti fa probleme ca nu ma oftic daca nu stiu metoda ta de a facilita vize.

11.06.2005, 00:51
Mihai,

In ce domeniu sunt locurile de munca?

Dan

DA, oferim de munca si cazare celor care sunt noi veniti si care intradevar sunt seriosi si doresc cu adevarat sa munceasca. Intotdeauna cautam oameni seriosi si dornici sa lucreze in statul California.

Mihai

mike226908@yahoo.com

foryoutupac
21.06.2005, 23:24
V-a raspuns la careva?Acest domn care ofera locuri de munca?

pauln
30.06.2005, 21:44
Ma intereseaza oferta chiar in California ma aflu mai exact Carlsbad astept mai multe informatii la adresa mea de email: pnegru@yahoo.com

angela
03.07.2005, 17:22
Se pare ca el nu a mai venit de mult timp pe acest forum, eu zic ca cel mai bine ar fii sa va orientati dupa news paper, internet, etc. Nu tot timpul un job oferit de un roman e necesar cel mai bun lucru. Good Luck to every1

GNChicago
03.07.2005, 18:09
Cu cit muncesti mai mult cu atit sint bani mai putini si cu cit muncesti mai putin cu atit sint bani mai multi.

marian42
03.07.2005, 18:43
DREAPTA CUGETARE !!!smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

ezmcz
03.08.2005, 23:00
mike nu s-a sinchisit sa raspunda de 7luni de cand a inceput thread-ul......banuiesc ca solicita seriozitate dar nu o arata

RING A BELL????

alexgarbu
26.08.2005, 16:27
salut

alexgarbu
26.08.2005, 16:28
la toata lumea

alexgarbu
26.08.2005, 16:29
pe cine intereseaza un loc de munca ? va dau eu detalii! sunt aici de trei luni si nu am intentia sa mint

angela
27.08.2005, 04:45
Alexgarbu cand saluit pe toata lumea si ai ceva de zis nu trebuie sa o
faci in 3 mesaje diferite, poti doar in ulu singur si cine e interesat
sa poata citi cum trebuie cam ceea ce vrei tu sa spui. smileys/smiley2.gif

ezmcz
21.09.2005, 04:35
se pare ca mike s-a ofensat pentru post-ul meu, dar :

oferta a fost nu vaga, ci foarte vaga

ni se reproseaza ca nu l-am contactat pe Y! desi el nu a precizat asta

sa incepi un thread la care nu mai revii si ignori user-ii care au post-at mi se pare la limita decentei

dovada : mike mi-a trimis un pm in care ma 'brustuluia' si, dupa cum se vede, nu a raspuns la nici una din intrebarile voastre

nu face altceva decat sa imi intareasca opinia exprimata in post-ul meu precedent aici ....... need i say more ?

ancad
21.09.2005, 06:48
perfect deacord cu ezmcz.

si cand parerea lui ezmcz este impartasita de mai multi useri inseamna ca este ceva adevarat.

ion texan
31.01.2006, 08:21
ma intereseaza si pe mine ceva daca este intr-adevar serios si as prefera sa lucrez cu niste romani ca n-am mai vazut un roman de peste 6 luni.sint prin texas si astept un raspuns la mih_ale@yahoo.com

alecsro
27.03.2006, 05:25
Salut tuturor!

Nu stiu daca am ales thread-ul potrivit, al carui initiator se pare ca a disparut, dar as vrea sa intreb cunoscatorii despre posibilitatea unui veterinar cu studii medii, de agasi un job in California sau in alta parte, care nu este strain de cresterea animalelor si care poate incepe angajamentul de la lopata. Am aceasta calificare , desi in ultimii anii profesez alta meserie, dar in timpul liber ma ocup de cresterea animalelor intr-o mica ferma personala, in sistem extensiv.

Ma multumesc anticipat! Alexandru. lex_friend2006@yahoo.com

roxanne^^
08.05.2006, 14:46
smileys/smiley99.gif si uite-asa dadu california ala cu batu-n balta de se agitara spiritele....a raspuns cuiva?.....offf alta tzeapa smileys/smiley40.gif

GYPY
28.05.2006, 10:56
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">ca multe altele carecu sigurantavor veni</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

sorin
28.05.2006, 12:34
Eu zic sa nu va mai pierdeti timpul pe acest topic. Daca faceti un "search" pentru dl. "69" veti gasi si alte mesaje si veti intelege de ce va spun asta, plus faptul ca nu a raspuns niciodata pe acest topic. Poate ar fi bine sa posteze si "job requirements" smileys/smiley36.gif

gaby4U
28.05.2006, 16:27
sal , nu sunt nou pe aici, dar nuprea intru! am citit si eu mai sus si am vaz ca de la locuri de munca ( pt ceea ce intrasem ) s-a ajuns l;a altceva: la lauda altora cu ce fac ei pe aici si ce au facut unii prin romania! eu sunt ilegal aici, nu sunt de mult timp dar ceea ce pot spune despre romanii de aici ( vb de cei pe care i-am cunoscut) e ca-s tare dezamagit de ei! adica unii se cred experti, dar pot spune ca cei din tara sunt mult mai meseriasi! vorbesc de oamenii care au venit ca pianisti aici, ca asta au fost in tara si au ajuns sa fie tinichigii auto, doar pt simplu fapt ca in america gasesti toate sculele! bravo lor celor care sunt aici, dar asta nu inseamna ca sunt oameni in romania care nu pot ajunge aici, poa nici nu vor!?! eu am venit aici numai dintr-o simpla curiozitate si datorita faptului ca tot asa multi ziceau ca nu pot ajunge aici! si doar in cateva luni, le-am batut la usa, fara ajutorul lor ca cetateni!

Acum vorbind de locuri de munca , eu am auzit ca in California nu gasesti nimic daca nu ai acte!? e asa sau nu? vreau sa stiu si eu ce procent din romanii de pe aici vb serios si spun adevarul?! nus daca voi intrati pe paltalk sa-i auziti pe unii, dar eu unul sunt scarbit rau de tot!

Sanatate si numai bine tuturor si familiilor lor si sa auzim de bine!

Cata08
06.07.2006, 21:58
Salut!
SUnt din Romania, Craiova, am 27 de ani ing.(dau toate detaliile pt a avea o imagine cat mai clara asupra persoanei mele).Vreau sa va intreb cum pot sa lucrez in SUA macar pt o perioada (3-9-12 luni) daca nu se poate mai mult, cum pot sa ajung acolo .
Exista ceva programe din aceasta cum sunt pt studenti dar si pt persoane care au terminat facultatea?!
va multumesc !