PDA

Arată versiune întreagă : Pot fi probleme?

mihnea23
14.04.2006, 01:47
Buna ziua!Ma poate ajuta cineva cu un sfat?Pot fi probleme cu semnaturile?am observat nu numai eu dar si alte persoane urmatorul lucru: si daca iti faci semnatura de 10 ori si nu iti ies macar 2 la fel,chiar daca se vede de la o posta ca este scrisul tau si semnatura ta? dupa primul plic primit sau completat niste formulare care au fost si semnate.Am inteles ca la interviu va mai trebui ca sa semnam un formular. Poate ca nu va iesi semnatura la fel ca in celelalte 2 ptr ca nu imi ies intotdeauna la fel.Cred ca si voi suntetzi de acord cu mine! Ca sa ceri o expertiza grafologica,dureaza timp si nu cred ca este cazul. Voi ce spuneti? asha cum am spus si mai sus se vede de la o gramada de metrii ca este semnatura mea,chiar daca unule litere sunt mai strambe si nu sunt la fel!astept raspuns.am interviul in mai

14.04.2006, 02:00
eu cred ca daca vei continua cu modul tau de a te panica din te miri ce, vei clacasmileys/smiley2.gif

roxanici
14.04.2006, 04:51
Relax Mihnea! E putin "exagerata" teama ta. Nu ai de ce sa iti faci griji. Probabil din cauza stresului de dinaintea interviului iti faci tot felul de idei. Problema cu semnatura era pana acum cativa ani cand nu se trimiteau aplicatiile on-line. Repet, nu iti fa probleme inutile, interviul e foarte usor daca ai toate documentele in regula. Hai ca iti tinem pumnii! Bafta!

mihnea23
14.04.2006, 06:29
Va multumesc ptr raspunsuri dar eu ma referam la altceva.Stiu ca nu este np,ptr ca acum se trimit scrisorile de participare on line.Dupa ce se completeaza formularele din primul plic(cel sosit acasa dupa ce ai castigat la loterie),acelea se si semneaza in afara de unul,care am inteles ca va fi semnat la ambasada.(este vorba de ultimul formular).si daca fac 10 semnaturi,tot nu este una la fel ca alta.Sunt ceva diferente intre ele chiar daca se vede foarte clar ca este semnatura mea. La acest lucru m-am referit! Poate fi acest lucru o problema? Si voi cred ca daca va faceti mai multe semnaturi,sunt sigur ca nu ies 2 la fel.Va multumesc

carmens
14.04.2006, 06:57
daca semnaturile vor fi "exact" identice atunci vor fi probleme... !!! de regula semnaturile copiate sunt cele identice.

e normal sa nu iasa semnaturile exact la fel... asa e natura umana... "caracterul" semanturii ramine insa , nu-ti fa griji, asa trebuie sa nu iasa exact la fel !!

smileys/smiley1.gif