PDA

Arată versiune întreagă : Demisia,o problema?

cristinacrina17
13.04.2006, 23:14
Buna ziua!As vrea ca sa le multumesc tuturor celor care m-au ajutat cu sfaturi,avand in vedere ca am postat cu ceva timp inainte!Ma numesc Cristina si am case numberul 15xxx.Banuiesc ca voi fi programata in luna iulie la interviu!As dori un raspuns daca se poate la aceasta intrebare: e vreo problema daca imi dau demisia de la job in cateva zile?(motive strict personale).In primul plic am observat ca se specifica ca sa nu ne prezentam demisiile,ptr ca nu suntem siguri de viza!Dar conditia minima pusa de ei,este ca sa avem diploma de bacalaureat SAU 2 ani in campul muncii!.Mentionez ca eu am in campul muncii doar 1 an,dar am diploma de bacalaureat!Deci,poate sa imi creeze probleme la interviu daca imi dau demisia de la job inainte de a merge la interviu? Va multumesc si astept raspunsul vostru!

14.04.2006, 03:20
Parerea mea este ca nu e nicio problema, cei de la ambasada nu au de unde sa stie ca tu ti-ai dat demisia si cred ca oricum nu ii intereseaza acest aspect.

Se specifica sa nu va dati demisia de la locul de munca actual, pt ca in anumite cazuri nu se acorda viza si atunci persoana in cauza va ramane fara loc de munca si nu va avea nici viza, acesta este motivul pt care este specificat acest lucru.