PDA

Arată versiune întreagă : caut loc de munca in Chicago

florin_bejerea
06.01.2005, 13:13
Buna! Am ajuns de curand in Illinois urmand sa ma mut in Chicago. Domeniul in care am experientza (shi certificat)e 'alpinism utilitar/lucru la inaltzime'. Daca cunoashtetzi ciudatzi care spala geamuri(sau orice) atarnatzi in coarda va rog sa ma punetzi in legatura cu ei smileys/smiley2.gif.

M-ash multzumi shi cu un loc de munca in constructzii - domeniul cel mai apropiat de preferintzele mele.

ps: sper sa imi apara shi numele la mesajul asta(e primul meu mesaj)

sorin
06.01.2005, 13:23
Florin, bine ai venit in Illinois si te asteptam sa ajungi in Chicago smileys/smiley1.gif

O sa intreb si eu nistecunoscuti care lucreaza in constructii pe aici prin Chicago daca stiu ceva disponibil, iar in legatura cu de aia atarnati de corzi am vazut unii exact cum spui tu la spalat geamuri si banuiesc ca se pot gasi firme care fac angajeaza personal cu experienta ta. Va trebui sa-ti faci oricum un resume ca sa poti aplica.

Bafta si tine-ne la curent!

florin_bejerea
06.01.2005, 15:58
Bine v-am gasit. Ca sa vin in Chicago o sa trebuiasca fie sa-mi gasesceu un loc de munca, fie sotzia mea(care e din Chicago, dar lucreaza in alte domenii shi nu ma poate ajuta sa gasesc munca in domeniul meu). Shi sper sa se intample curand. Imi place Chicago, chiar daca nu are dealuri... Anul asta inca nu amvizitat orashhul.Acum sunt in Island Lake, care epe langa Crystal Lake(NW). Shi vin din Resita(unde sunt dealuri). De ce cei care sunt pe forum nu spun de unde vin din Romania? Poate se intalnesc doi(saumai multzi)din acelashi orash...N-ar fi fain?

p.s. : mi-am facut deja un 'resume' in engleza. da' inca nu am facut nimic cu el.

sorin
07.01.2005, 11:46
Florin, am vorbit cu un amic care stie pe cineva care are firma de constructii si este foarte probabil sa aiba nevoie de oameni, deci e probabil sa-ti ofere ceva. Exista in sa o problema in cazul tau, pentru acel constructor are majoritatea lucrarilor in partea de sud a orasului Chicago si este distanta mare de condus de unde stai tu in Island Lake. Daca te intereseaza totusi, spune-mi si te bag pe fir, in eventualitatea ca n-ai nimic mai bun, sauai de gandsa te muti prin Chicago, sau macar intr-o suburbie mai apropiata de Chicago.

P.S. Aici nu-ti trebuie resume smileys/smiley1.gif

florin_bejerea
07.01.2005, 13:06
A, nu e nici o problema cu distantza pentru ca va trebui sa ma mut in Chicago neaparat pentru ca nu am mashina shi sunt cam blocat aici nefiind nici un mijloc de transport...

Sunt interesat despre cunoshtintza ta. Daca ma potzi pune in legatura e minunat, chiar te rog. Vreau sa vad ce shi cum ...

sorin
07.01.2005, 13:08
OK, am sa fac rost de un numar de telefon si o sa ti-l trimit pe PM

florin_bejerea
07.01.2005, 13:27
Mersi. Sincer, nici nu ma ashteptam sa primesc vreun raspuns...pentru ca majoritatea cauta un loc de munca...

sorin
08.01.2005, 00:42
S-a schimbat treaba smileys/smiley36.gifTrimite tu numar de telefon si o sa te sune cineva.