PDA

Arată versiune întreagă : Job in Buena Park California inginer

mihaicioclei
12.04.2006, 05:57
Hello,

Tocmai ce am vorbit cu seful meu si m-a intrebat daca cunoisc ceva oameni...dar care sa aiba cunostinte.....nu doar hartia de inginer....:)

www.amada.com (http://www.amada.com)

Compania Amada Manufacturing are nevoie de 3 ingineri mecanici in manufacturing cu experienta...sau cu bune cunostinte 3D (se lucreaza in Solid Works si Autocad...eventual si in Rezistenta materialelor.

cine vrea mai multe detalii sa-mi scrie pe adresa

mcioclei@amada.com

Mihai

Serax
28.05.2006, 19:25
Hello,

V-am trimis mail privitor la anuntul dvs. Astept un raspuns fie el chiar negativ. Deci lucrez in SolidWorks si in AutoCad.

Pisoi
29.05.2006, 05:43
Mihai, pentru a se evita confuziile, cred ca ar fi bine sa mentionezi care sunt conditiile legale cerute de companie.smileys/smiley4.gif

Serax
30.05.2006, 06:31
Am vizitat si site-ul companiei si este exact ce-am studiat in Romania in sensul ca am absolvit domeniul tehnologiilor neconventionale exact ceea ce produce firma respectiva . Sper sa obtin un raspuns.

mihaicioclei
30.05.2006, 10:17
Trebuie sa ai drept de munca in USA....adica Green Card,SSN....sau sa fii cetatean american....smileys/smiley6.gif

Serax
01.06.2006, 08:01
Deci nu e problema de green card sau de cetatenie. Daca mi se trimite contractul eu pot obtine viza de lucru. M-am interesat si am fost informat ca trebuie sa am contractul si acordul firmei pt angajare.

gaby4U
01.06.2006, 16:20
sal sunt in america, dar nu am ID (acte)smileys/smiley19.gif, am fost inginer metalurg in tara, deci am cursuri de rezistenta materialelor.mentenata preventiva, managemantul calitatii smileys/smiley32.gif... ma pot angaja acolo!?! sunt in florida acum panavin acolo se ocupa postul!smileys/smiley36.gif mersi!

Serax
01.06.2006, 18:10
Salut Gabriel,

Am intrat pe site-ul lor si au nevoie de ingineri in proiectare si in special SW, ProE, Catia, AutoCad, si mai putin pe rezistenta materialelor pt ca nu prea au cine stie ce de calculat. Este exact ce se studiaza la neconventionale adica masinile de prelucrare pe laser, plasma. Gasisem cateva adrese de la firme mari de metalurige din SUA si am sa le mai caut sa-ti dau adresa lor de web sa te inscrii online pe site la career.

Bafta si rezolva-ti problemele cu actele alea.

gaby4U
08.06.2006, 15:47
Ms serax,

am lasat post-ul asa aiurea ca doar stiam ce si cum si pe career am intrat de cand am venit aici, dar asa cum am mai intrebat si mai sus "se angajeaza si fara acte?"smileys/smiley19.gifca eu nu am si tu daca esti in RO poti sa mai incerci sa cuti de lucru pe aici, dar chiar sunt curios sa vad daca obtii ceva ca eu stiu o groaz de oameni care au incercat si....poate tu reusesti desi ma indoiesc ca sal e atractiv!smileys/smiley2.gifmai vb!