PDA

Arată versiune întreagă : am luat viza

-valentin-
10.04.2006, 03:01
va multumesc pentru tot si in special celor ce au infiintat si au grija de acest forum . am luat viza h2b astazi 10.04.2006

sorin
10.04.2006, 03:38
Felicitari Valentin! smileys/smiley20.gifTine-ne la curent si deasemeni impartaseste si altora din experienta ta!

daiquiry
10.04.2006, 11:09
Buna Valentin!

Poate dupa ce sarbatoresti ne scrii si noua cum a fost. In 2 sapt am si eu interviu ... ai am mari emotii ... mai ales ca nu pot demosntra legaturile mele cu tara

magdel
10.04.2006, 18:35
Buna Valentin si felicitari!
Te rog spune-mi cu ce firma ai aplicat. Eu sunt inscrisa la Student Adventure si astept cam de multa vreme raspuns de la ei....

-valentin-
12.04.2006, 06:02
da sorin ai dreptate numai ca unii pe aici nu sant chiar sinceri cu experientele lor si mai sant si nu vreau sa spun cum in exprimari chiar jignitoare . ar trebui sa faci ceva si sa-i scoti din forum.

am aplicat la o firma din romania pentru h2b . am facut tot dosarul complet cu ce mi-au cerut si m-am prezentat la ambasada in cca 2 saptamani . ( nu stiu daca am voie sa spun numele firmei , daca ma lasa sorin ) .

de sarbatorit nu stiu daca e momentul si se sarbatoreste asa ceva . in primul rand trebuie sa stii ce vrei si care e telul final si abia atunci daca e cazul sarbatoresti .

nu trebuie sa ai emotii . trebuie sa fii sigur pe tine implicit sa stii ce vrei . nu ajungi in rai daca obtii o viza . trebuie doar sa-ti vezi de treaba ta si sa fii corect

legaturile cu tara probabil ca sant mai important de dovedit pentru o viza b1/b2 . la h2b sincer nu stiu daca are importanta . asta e o viza de munca . eu am avut si affidavit of support dar nu l-am folosit am optat pentru h2b am considerat ca imi este mai necesar .

revin trebuie sa stii ce vrei

sorin
12.04.2006, 06:14
Fac tot posibilul ca nici sa nu cenzurez mesajele forumistilor decat numai atunci cand este absoluta nevoie si nici sa accept pe forum grosolanii si injurii, ceea ce necesita uneori luarea unor decizii foarte grele.

Nu e nici o problema sa postezi numele firmei si parerea ta despre acea firma.

-valentin-
12.04.2006, 06:56
ameritrex

pana acum totul ok .

ramane de vazut mai incolo

sorin
12.04.2006, 07:52
Nu ca as vrea sa te descurajez ci doar sa te pun in tema, asa ca iti sugerez sa citesti mesajele de pe acest topic (toate paginile):

http://www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=360 3&PN=1 (http://www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=3603&PN=1)

-valentin-
12.04.2006, 08:00
sorin multumesc mult

stiu

problema daca e ( nu ma pot pronunta acum cel putin deocamdata ) am viza obtinuta la ambasada deci nu e problema dpdv. am inteles ca se tot amana plecarea .

nu am dat inca bani de avion si nici acel comision de 1650 $ inca . nu am sa-l dau decat in momentul plecarii sigure .

sau dau banii imi iau pasaportul de la ei si plec de unul singur la angajator

-valentin-
12.04.2006, 08:03
in fond daca vrei sa muncesti nu trebuie sa pleci in turma ca oile

scuze poate sant un pic mai dur

dar asa e viata

pana la urma e vorba de comisioanele pe care le incaseaza firma lor sau agentia de turism pe care o promoveaza !!!

stiu cum e ca si eu am o firma

asta e romania