PDA

Arată versiune întreagă : Ma ajutati cu cateva sfaturi,plss?

cristinacrina17
07.04.2006, 01:00
Buna ziua! Ma numesc Cristina,sant din Sibiu si am 23 de ani! am castigat loteria si am case numberul 15xxx!As dori din toata inima ca sa ma ajutati cu niste informatii foarte concrete,avand in vedere ca sunt noua pe aici! Cand m-am inscris la loterie,formularul de completare electronic mi l-a facut prietenul meu de acolo! Mi-a scris in formular numele meu,data nasterii si poza scanata cu mine!atat si nimic mai mult! Trebuia cumva ca acel formular electronic sau in acel formular electronic sa apara semnatura mea? Trebuiau trecute in acel formular electronic si numele parintilor mei impreuna cu data nasterii lor? Sau a fost bine daca mi-a scris doar numele meu,data nasterii si poza scanata dar fara nici o semnatura de a mea si fara numele parintilor cu zilele lor de nastere!!. stiu ca inainte cu cativa ani se semna personal scrisoarea avand in vedere ca nu se trimitea un formular electronic! Mai am 2 intrebari: in ce constau analizele medicale?in urma cu jumatate de an am avut 2 interventii chirurgicale la un picior,dar acum sunt ok! Imi poate cauza acest lucru avand in vedere ca am fost operata?Banuiesc ca nu toata lumea este perfecta si ca au mai fost la analize sau interviu operati! Daca imi trimite prietenul meiu de acolo un suport material pe 1 an de zile imi sunt de ajuns 5000$ in cont?.Va multumesc din inima pentru ajutor! Cristina

foryoutupac
07.04.2006, 06:17
Nu prea pot sa iti raspund poate atat de concret pe cat vrei,dar am sa incercsmileys/smiley4.gif.
Acuma se poate face inscrierea la loteria vizelor si pe internet,nu as vedea cum poti sa te semnezi pe internetsmileys/smiley4.gif.Deci nu cred ca este o problema.La faza cu numele parintilor nu cred ca este atat de drastic daca nu ai scris,deoarece vei scrie in primul plic pe care il primesti,acolo trebuie sa fii cu adevarat atenta cum completezi si sa pui toate informatiile in formularele pe care le primesti.
La analize se vor uita daca nu ai ceva boli,daca ai toate vaccinurile,daca nu le ai te inteapasmileys/smiley4.gif,si iti fac niste raze la plamani,adica vor sa vada daca nu ai ceva boala,nu conteaza ca ai fost operata.
Eu am avut 4800 de dolari in cont si un AOS destul de mare,dar daca ai un AOS pe un an de zile este de ajuns.
Toate cele bune si Bafta!!!

Pisoi
07.04.2006, 06:23
Cristina, nu sunt prea in tema cu loteria, dar as vrea sa fac un comentariu la postul tausmileys/smiley1.gif...nu stiu cum arata formularul de care vorbesti, dar la un formular electronic semnatura nu este necesara pt ca nici nu ai cum sa-ti pui semnatura originala, asta in cazul ca nu este specificat altfelsmileys/smiley2.gifca un exemplu click pe link-ul http://uscis.gov/graphics/formsfee/forms/files/Guide2.pdf (http://uscis.gov/graphics/formsfee/forms/files/Guide2.pdf)(informatii generale) daca o semnatura ar fi necesara atunci va fi solicitata prin posta.smileys/smiley1.gif

...intentia analizelor medicaleeste pt a afla daca individul/a are boli contagioase sau sufera de vreo boala care necesita ingrijiri pe perioade lungi sau incurabile. guvernul american nu vrea sa-si asume raspunderea pt astfel de cheltuieli, numai in cazuri extremesmileys/smiley2.gif

...banii sunt bine veniti oricum, deci orice suma poate fi de ajutor, dar nu cred ca conteaza prea mult sa ai cat mai multi bani in cont decat daca este specificatsmileys/smiley2.gif...si la urma urmelor, spui ca ai castigat loteria smileys/smiley32.gif...felicitari si nu-ti face griji prea marismileys/smiley4.gif

usdream
07.04.2006, 07:17
smileys/smiley2.gifsmileys/smiley1.gifnu trebuie nici o semnatura pe formularul de inscriere. Analizele medicale sunt pt. boli contagioase , psihice ,cronice . Cand ai interviul programat ?

cristinacrina17
07.04.2006, 19:58
Nu stiu cand sunt programata la interviu,ptr ca am case numberul 15xxx.Va multumesc la toti,din toata inima si din tot sufletul pentru sfaturi.La randul meu voi ajuta si eu pe altii,cand voi stii mai multe lucruri despre acest subiect.Nu toti ne-am nascut invatati.Toti suntem nascuti ca sa invatam unul de la celalalt!Va multumesc inca odata ptr raspunsuri!

usdream
08.04.2006, 01:30
cel mai probabil in iulie vei avea interviul. cut-off number pe iunie e 14200 , deci urmareste buletinul la adresa :

http://www.travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_2868 (http://www.travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_2868.html) .html

usdream
08.04.2006, 04:13
Cristinacrina17 , vezi ca ti-am lasat un mesaj pe PM smileys/smiley17.gif