PDA

Arată versiune întreagă : imi caut rudele

dmdana2003
30.03.2006, 23:39
Ma numesc Marcela,sunt din Bistrita-Nasaud si incerc sa-mi gasesc rudele.Fratii bunicului meu au plecat in SUA impreuna cu parintii,iar bunicul meu a ramas in Romania.Au tinut legatura pana in momentul cand au murit parintii lor(strabunicii mei) si apoi legatura s-a pierdut.Bunicul meu si-a dorit f mult sa stie daca daca mai are farti in viata acolo dar nu am reusit sa aflu si din pacate el a decedat in urma cu 2 ani.As vrea sa aflu totusi ceva despre rudele de acolo daca se poate.Nu am f multe informatii acum insa cand merg acasa o sa incerc sa caut daca au mai ramas ceva date de la bunicul.Ce pot sa va spun acum este ca pe strabunicul meu il chema MorarPetre si Morar Domnica,pe strabunica,ca au mai avut 5 copii(cred),stiu doar ca bunicul mai avea o sora acolo pe care o chema Laura,avea buniculceva scrisoare de prin 1928 trimisa din Ohio.Sincer nu stiu daca o sa gasesc mai multe informatii,oricum va multumesc si as fi f bucuroasa daca as afla ceva.

sorin
18.04.2006, 09:13
Nu am reusit sa gasesc nimic prin bazele de date publice. Iti sugerez sa contactezi bisericile romanesti din <st1:State w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">Ohio</st1:place></st1:State>, poate afli ceva.