PDA

Arată versiune întreagă : Caut romani zona San Antonio, Austin...

Broscutza
26.03.2006, 00:35
Buna!! Sunt si eu noua pe acest Forum!! Dar cred ca merita sa-mi incerc norocul!!

In jur de 15 mai ajung si eu prin San Antonio, asa ca oricine ma poate ajuta ca sfaturi sau chiar sa stabilim o legatura, i-as fi recunoscatoare!! Mai mult ca sigur ca am sa raman acolo, asa ca sunt sincer interesata sa cunosc romani in zona!!

Stiu ca e foarte greu departe de casa si poate daca mai intalnim romani, ne facem viata mai frumoasa!!

Va multumesc mult si succes in tot ce faceti!!

Astept raspunsuri!!

Broscutza
26.03.2006, 00:37
AA!!! Am uitat!!

Va pup pe toti, si va doresc toate cele bunesmileys/smiley2.gif!!!

smileys/smiley31.gif

mediasky
26.03.2006, 14:02
ma mut cu familia pe 15 august in san antonio . Asa ca ...uite ca ne-am gasit !smileys/smiley1.gif

am emailul mediasky@yahoo.com

Christina_23
26.03.2006, 18:17
Imi spune careva daca este biserica romaneasca in San Antonio?....eu locuiesc in Austin dar e doar 1 ora de mers cu masina.
Va multumesc anticipat.

Cristina

Broscutza
27.03.2006, 05:08
Ok, Mediasky!! Ma bucur ca ne-am gasit!! Eu o sa ajung pe acolo in jur de 1 mai!! Dar am mai fost acum 2 ani si mi-a placut destul de mult!! Desi nu am stat decat o scurta perioada!!

Iti scriu si vorbim pe e-mail!!!!!

Succes, si iti multumesc pentru raspunsul rapidsmileys/smiley31.gif!!

Broscutza
27.03.2006, 05:11
Cristina, eu inca nu am ajuns acolo, dar din cate stiu eu ar trebui sa fie una... O sa mai cercetez un pic sa nu-ti spun vreo prostie!!

Sper totusi sa tinem legatura!!! Vom fi destul de aproape!!smileys/smiley2.gif

Gabriela22
31.03.2007, 18:34
imi puteti spune careva unde se afla biserica romaneasca in austin sau san antonio?

Ariel
01.04.2007, 10:16
Gabriela,si noi suntem noi venitzi in san antonio,si la fel ca si tine cautam o biserica romaneasca.Poate luam legatura...si ne vedem de Pasti

Alex777
27.07.2007, 16:41
Imi spune careva daca este biserica romaneasca in San Antonio?....eu locuiesc in Austin dar e doar 1 ora de mers cu masina.
Va multumesc anticipat.

Cristina

Hi Christina,

Sunt in Fort Worth si doresc sa ma mut in Austin.Am auzit lucruri frumoase despre acest oras dar nu am intalnit pe nimeni care sa locuiasca acolo.Te rog sa-mi spui amanuntit ce crezi si cum te simti acolo?Mai sunt romani adica o comunitate? Inteleg ca este o biserica ortodoxa acolo.Exista o viata sociala adica un grup unde te poti intalni si petrece timpul vorbind romaneste? Pentru mine este extrem de important sa nu ma simt singur.

Alex777
27.07.2007, 16:46
Va multumesc anticipat.

Cristina

si poate imi spui si ceva despre joburi si pretul caselor!!

vaclintoc
08.08.2007, 15:57
Este biserica ortodoxa si in Austin.

Viorel

Gabriela22
30.08.2007, 11:17
Este biserica ortodoxa si in Austin.

Viorel

Care e adresa exacta a biserii? Mi-ai putea trimite pe private mess.?

Mersi anticipat

ciuchi22
06.09.2007, 05:02
Ati reusit sa va intalniti cumva sau sa mergeti la Biserica? Eu locuiesc in Del Rio, dar nu sunt romani aici. Mergem in San Antonio destul de des insa si daca va intalniti as vrea sa vin si eu. Numele meu e Gabi.

12.10.2007, 07:25
Vad ca sunt destui romani pe aici...eu m-am mutat de 3 luni in San Antonio dar deocamdata nu stiu pe nimeni...mi-ar face placere saiesim toti undeva si vorba broscutzei sa ne facem viata mai frumoasa!

Apropo de biserica , am vb cu preotul Iulian care locuieste in New Braunfels dar slujeste in Houston. In SA nu este biserica romaneasca ci doar una ortodoxa unde se slujeste in greceste si engleza.

Astept vesti!!PA