PDA

Arată versiune întreagă : EFERVESCENTA - doru de maseaua / tara mea

Marius69
25.03.2006, 19:29
Va salut din TImisoara,

Doresc sa vin in AU si am o problema cu acomodarea acolo, intrucat nu stim daca:

- putem sa sublimam cumva dorul de .... rude - prieteni </span>- cu ajutorul noilor cunostinte initiale pe care le vom face?

- putem sa ii aducem pe parinti ulterior</span> sa stea cu noi - cand vom avea suficienta forta financiara?

Am auzit ca australianul e un om ff cald si primitor - e adevarat</span>? Poate asta sa ne tina de ... cald atunci cand ne va fi dor de acasa si vom sta cu mama la telefon?

- In cat timp se pot rezolva formalitatile de relocation pt parinti</span> odata inceput procesul de transfer al lor - e scump un avocat in acest caz?

- ce poate face un dentist </span>- fie el chair de top in romania - odata inregistrat in AU ???

- cat de repede iti faci prieteni </span>- chiar si dintre australieni</span> ma refer - si cat suport moral iti pot oferi ei?.

Problemele de mai sus ne nelinistesc si ne fac zilele un cosmar - ne
retin si ne impiedica sa actionam in sensul demararii procesului intrucat info despre AU sunt PUTINE in comparatie cu US si CA unde abunda in stiri - </span>din pacate / fericire AU e pt.dentisti cea mai permisiva cale de a iesi in lume acum.

Al dvs,

dr.Marius.

see us at www.dline.ro