PDA

Arată versiune întreagă : New Year’s resolution

04.01.2005, 13:51
La multi ani tuturor! ..si nu sariti in sus daca nu am pus un titlu in romaneste, cred ca suna mai relevant asa..smileys/smiley2.gifTocmai ma gandeam sa ma inscriu intr-un goals group care sa ma ajute sa ma focusez pe ceea ce mi-am propus pentru noul an, asa ca m-am gandit sa va intreb si pe voi care va sunt ambitiile pe acest an. Si cine stie, daca le scriem negru pe alb si apoi le citim cu glas tare, poatelesi realizam!

Howdy from Down Under! J Lo

04.01.2005, 15:57
nu sarim in sus pentru titlu, dar "ma focusez" banuiesc ca merge si ca "ma concentrez" smileys/smiley2.gifam glumit bineinteles, n-am ceva mai bun de facut la ora asta decit sa ma iau de viata altora smileys/smiley36.gif

chestia cu scrisul si repetatul listei de vise, suna un pic ca metodele de marketing ale unor firme cu sisteme de vinzari oarecum piramidale, gen "amway" sau asemenatoare, dar asta nu conteaza prea mult atita timp cit se vad si ceva rezultate.

ca sa sparg gheata cu aceasta lista, in modestia mea pot spune doar ca nu mi-ar displace ca la sfirsitul acestui an sa dispun de 100% independenta financiara,capitol la care lucrez in prezent, dar cum socotelile de acasa nu se potrivesc niciodata cu cele de la piata, imi mentin si o doza de scepticismsmileys/smiley9.gif

kiki
05.01.2005, 10:12
Dar cine te intretine Yankee? Mai are loc sub aripa de inca un om sarman si visator?smileys/smiley9.gif

kiki
05.01.2005, 10:21
Pentru noul an imi doresc:

- sa ma viziteze prietena mea cea mai buna

- sa am o nunta frumoasa acasa-n Romania

- sanatate

- o promovare sau doua smileys/smiley2.gif

- sa termin de pictat vaza mea cu flori si poate sa incep sa pictez si natura "vie" smileys/smiley36.gif... si ceva talent si inspiratie ca sa nu ma iau la intrecere cu cei de la gradinita smileys/smiley37.gif

- sa chefuiesc mai des

....... va continua ............

Johann
05.01.2005, 12:11
..just peace..smileys/smiley2.gif...restul vine de la sine cu un pic de ambitie si noroc..toate cele bune si bafta smileys/smiley20.gif

christianT
05.01.2005, 12:38
Eu imi doresc sa fiu sanatos.

05.01.2005, 16:54
Sa fiti sanatosi cu toti, atunci..Eu imi doresc sa imi deskid propria companie numai ca nu m-am hotarat 100% ce anume! Ce ma tenteaza cel mai tare la ora actuala este o afacere online. Asa imi pot pastra serviciul actual pana cand voi 'culege' roadele. Sugestii careva?!

05.01.2005, 17:16
Dar cine te intretine Yankee? Mai are loc sub aripa de inca un om sarman si visator?smileys/smiley9.gif

cred ca nici sub o aripa de strutz nu incape mai mult de un om sarman smileys/smiley36.gif, dar oricum ideea era ca nu am nevoie de nici o aripa ci independenta vreausi o sa oobtin prin puteri proprii, nu ca persoana intretinuta. am facut io ceva sapaturi si toate alea bogate care ar putea sa ma intretzina ori sint deja combinate ori nu sint......macar acceptabile din anumite puncte de vedere smileys/smiley36.gifsmileys/smiley101.gifsmileys/smiley94.gif

kiki
06.01.2005, 11:40
Tot ce e de calitate e luat! Asta am invatat de mica. Daca te tzin bracinarii vezi daca ai succes la cele care le au pe toate ...ca de combinate sunt sigur combinate (doar le au pe toate, nu?) smileys/smiley2.gif