PDA

Arată versiune întreagă : Un prieten isi cauta tatal...help!!!

luckylord
22.03.2006, 11:43
salut tuturor,am un prieten bun care nu resuseste sa mai dea de vreo 2 luni de tatal lui.Se numeste CRISTESCU EMIL-DORIAN.este acolo de vreo 17 ani,ultima data era prin Tucson,Arizona.Au tinut legatura,dar nu mai stie nimic de el.daca il cunoaste cineva va rog dati un pm,sau un mail la itibi3#yahoo.com.multumesc

garfield
22.03.2006, 13:32
<DIV align=left>Emil Dorian Cristescu</DIV>
<DIV align=left></DIV>
<DIV align=left>Emil Cristescu was born in Romania and started his performing career at a very early age as a child actor. He graduated from the Conservatory of Music in Transylvania in 1986. Soon after, he defected while in Italy during a tour with the State Philharmonic of Cluj, Romania. After a brief period in Italy, he moved to the United States where he continued his studies in the music field. He received his BM from University of Arizona, MM from Indiana University and his DMA from University of California Santa Barbara all in opera performance. Mr. Cristescu's performances with Opera Santa Barbara include Dr. Bartolo in The Marriage of Figaro in 2000, Prince Yamadori in Madama Butterfly, and Angelotti in Tosca. He was a semi-finalist in the Pavarotti International Competition and sang Colline in La Boheme with the San Francisco Symphony in the fall of 2000. His opera career has taken him to Tulsa Opera for Siegfried. He has also performed with the Utah and Arizona Opera Companies.</DIV>
<DIV align=left></DIV>
<DIV align=left>Is this the right guy?</DIV>
<DIV align=left></DIV>
<DIV align=left>PS. You can find him here: http://www.emildorian.com/</DIV>

GNChicago
22.03.2006, 15:21
Probabil ca el este!

In mod sigur merita FELICITARI pentru activitatea lui!

marian42
22.03.2006, 18:41
Shed io asa, dus pe ganduri shi ma-ntreb ; oare shi fi-sau tot d-asta-l cauta, sa-i transmita felicitari ?...smileys/smiley5.gif
Si in lumea asta tot mai nebuna, in care aproape ca traiesti cu
celularul infipt in vena si respiri internet, legatura dintre tata si
fiu s-ajunga sa fie mijlocita de forumistii romanianportal ?smileys/smiley5.gif

Fereste-ma, Doamne, de asa ceva !

ps. Dac-am zis o vorba proasta, nu v-apucati s-aruncati cu
pietre, numa' ca din postura de parinte nu m-am putut impiedica
sa nu bat campii-n felul asta...smileys/smiley5.gif

luckylord
22.03.2006, 19:23
Probabil sa fie el.Atata stiu de la fiul sau ca e cantaret de opera.A plecat cand s-a nascut el.....a fost la el in state cand avea 3 ani. a stat 2 ani acolo,de atunci au tinut legatura prin mail ,telefon.Aseara fiind ziua lui mi-a spus cu lacrimi in ochi ca nu mai reuseste se dea de el.nu am dezvoltat subiectul,banuiesc ca e unul mai sensibil........totusi

GNChicago
23.03.2006, 01:38
Ar trebui sa se grabeasca ca daca ajunge la majorat nu mai poate sa-l cheme definitiv atit de repede si intra in alta categorie....dar ca minor actele merg mult mai repede.....

garfield
23.03.2006, 05:50
Daca nu tine legatura cu fiul lui, ce te face sa crezi ca ar avea interes sa-l cheme aici, si de unde ai dedus ca fiul lui este minor? pentru ca a avut lacrimi in ochi? smileys/smiley5.gif

GNChicago
23.03.2006, 07:35
Garfield, tipul a spus ca e plecat de 17 ani in USA si l-a vizitat cind avea 3 ani.....probabil cu insotitor.

Citeodata la teenagers le creste mintea pe parcurs si judeca altfel lucrurile.....

Ma surprinde faptul ca daca intri pe website-ul mentionat de tatal lui, vezi ceva scis in chineza sau japoneza sau..... asa ca toate posibilitatile sunt deschise....plus ca tatal zice ca si-a luat o masina care trebuie platita si ca el cinta pe bani (ceea ce e normal) si se pare ca e bun si are un palmare impresionant.

Deci astea au fost concluziile mele, dar trebuie sa te felicit ca i-ai gasit web-site-ul lui si poate mai ai alte amanunte.....

E un gest humanitar.....

garfield
23.03.2006, 07:41
Thank you, thank you. Ai vazut, GNC, nu numai ca sunt cel mai serios membru de pe forum, dar sunt si umanitar smileys/smiley36.gif

luckylord
23.03.2006, 20:53
smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifnu mai este minor,cat despre faptul de a-l aduce acolo nu stiu....are deja 21,ieei (23.03) tocmai ne-am serbat ziua de nasteresmileys/smiley2.gifamandoi .e drept ca eu am cu vreo 10 mai multismileys/smiley19.gif.dar hai sa nu ma abat de la subiect...deci eu am facut gestul asta de a posta un topic pentru faptul ca l-am vazut suparat.banuiesc ca v-ati dat seama ca e o situatie destul de delicata(sa nu ii dau un semn de viata fiului meu).