PDA

Arată versiune întreagă : salut

cornel1st
21.03.2006, 23:29
va salut

cornel1st
21.03.2006, 23:32
sunt in ultimul an de facultate si simt ca locul meu nu este in Romania si as vrea sa plec cat mai departe si as vrea sa ajung in Australia.Ce sfaturi imi dati.Simt ca trebuie sa-mi urmez visul

Anady_Diana
09.06.2006, 01:59
Da-i inainte, mate! Si eu sunt in asentimentul tau, cu toate ca am ceva mai multa "experienta" prin cenusia Romanie, dar absolut aceeasi cionvingere ca tine. Ne vedem la o bere in Australia (bineinteles, in calitate de imigranti acolo, cu acte, familii - eu am, tot ce trebuie)?

Serios, acum, daca simti asa, nu da inapoi!!! Eu am multe realizari in tara asta (familie, un bebe de 2 ani, firma pe care o conduc impreuna cu sotul meu de 10 ani!, masina, case, - nu mai conteaza)insa nimic nu ne-a adus pana acum multumire sufleteasca! Nu-ti spun asta doar ca sa treaca timpul, ci pentru ca tu, care probabil ai vreo 20 ani sa nu mai pierzi timpul pe aici, sperand, ci sa faci ceva util pentru tine. Noi avem 30 ani si societatea romaneasca ne considera deja "uzati" - asa simtim, dar vom pleca de aici undeva unde esti tratat ca OM, nu ca un sclav al unui sistem bolnav, dominat de vorbe goale, oameni fara perspective si manele! Ca asta am inteles eu pana acum dina Romania asta care mi-a mancat nervii....