PDA

Arată versiune întreagă : Informatii publice postate pe acest forum

sorin
14.03.2006, 08:47
Acest sondaj a fost deschis ca urmare a mesajelor pro si contra in legatura cu postarea pe acest forum unor informatii despre CameliaXX gasite pe un site public, postarea facandu-se de catre Vlad pe urmatorul topic (pagina a 6-a):
http://www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=425 (http://www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=4259&PN=1&TPN=6) 9&PN=1&TPN=6

Va rog sa votati pentru a stabili cum vom proceda in situatia creata. Sondajul <B style="mso-bidi-font-weight: normal">va fi inchis la sfarsitul zilei de 18 martie 2006[/B], indiferent de numarul de voturi si se va proceda conform variantei cu numar maxim de voturi.

ioosergiu
14.03.2006, 09:41
Sa ramana si mesajele si Cameliasmileys/smiley44.gif!!!!

Pisoi
14.03.2006, 10:08
eu va propun ca odata cu votarea sa postati si un mic comentariu in legatura cu votul vostrusmileys/smiley2.gifvotul conteaza, dar si opiniasmileys/smiley1.gif

angela
14.03.2006, 11:48
Cand postezi ceva pe net iti vei asuma si riscul de a fii descoperit,asa ca mesajele eu zic ca trebuie lasate, rosiile daca vreti sa le aruncati sa o faceti pe PM, nu de alta dar nu avem chef de mutat la off topicsmileys/smiley2.gif

GNChicago
14.03.2006, 13:00
Am impresia ca vreti sa modificati constitutia Statelor Unite, de aceea nu voi vota in niciun fel!

acest forum sper sa respecte aceasta libertate de exprimare fara niciun fel de ingradiri.

O mare parte din informatiile de pe acest forum sunt informatii publice, ce ve-ti face cu ele, daca nu se pot posta informatii publice aici????

Treziti-va domnisoarelor, domnelor si domnilor!!!!

14.03.2006, 15:03
@Sorin sterge te rog cele 2 mesaje ale mele de mai sus ca nu am putut sa folosesc QUOTE si EDIT si pastreaza-l pe asta:

Eu votez pentru libertate!

Ce conteaza ca apare si aici profilul cind oricum cine vroia sa il
gaseasca il gasea oricum .Eu zic mai bine sa rezolve Camelia personal
cu Vlad sau Sorin in mod civilizat prin PM daca vrea sa fie sterse
datele ei.

Mie una mi se pare ridicol modul cum a pus ea problema amenintind-ui;

...daca l-as fi rugat eu pe vlad sa imi afiseze profilul aici, poate era ok si as fi spus..."congratulation, you got it...."

...nu cred ca profilul meu a fost relizat cu intentia de a apare
aici pe site-ul acesta- Sorin, daca as fi postat eu profilul tau aici-
asa cum a facut vlad- vai ce te suparai- in cazul meu- ce conteaza???

-te-as ruga sa stergi ce e off topic- meaning si profilul meu de
aici- pt ca...we are talking about violation of my privacy here??? I
can find out directly-- asking a professional in this matter...Mai ales
ca tu abrobi- si chiar incurajezi toate afronturile care mi se aduc...

O sa ma interesez si eu ce spune New York Law in privinta asta....
Nu visez, dar mi-ar place sa ne intilnim in Court of Law (nu eu cu tine
binenteles, poate avocatul meu cu --romanian portal)- I'll let you
know....

garfield
14.03.2006, 15:59
I think everyone should take responsibility for their actions, for what they say, and even more, for what they write. People should "engage brain before putting mouth in gear", and should never put in writing, something they wouldn't want to see printed on the front page of the local newspaper. In other words, if you say something stupid, you can't blameanyone for quoting you.

15.03.2006, 02:26
Voi fi scurt:

1. atunci cand vreau sa navighez in deplina anonimitate, folosesc proxy-uri anonime cu schimbarea nodurilor la 2-3 secunde

2. cand vreau sa postez informatii pe care le consider private, le pun pe web-ul invizibil unde nici mama robotilor motoarelor de cautare nu ma vor gasi in veci! smileys/smiley2.gif

3. inainte de toate, G

agora
15.03.2006, 04:23
Lucrurile sau ideileori cat ar fi ele de generoase isi pierd valoarea cand se uita de masura. Fiecare lucru isi are locul si masura lui iar dincolo de ele e deja ceva transfigurat care are doar vag ceva in comun cu semnificatia initiala. Cred ca protagonistii din ambele tabere,in spatele anonimatului sau a libertatii de exprimare, au fost mai putin decenti decat s-ar fi cuvenit si cred ca o solutie de perspectiva ca forumistii sa nu mai aiba astfel de surprize ar fi ca, in fereastra de inregistrare, cel ce doreste sa isi creeze un cont pe acest forum sa gaseasca un mesaj de avertizare simplu si clar care sa-l previna asupra faptului ca e recomandabil sa introduca un username pe care nu il foloseste pe alte site-uri si sa evite mentionarea altor date care pot duce la identificarea sa in caz ca doreste sa ramana cat mai anonim.

Loniia
15.03.2006, 08:53
Uneori trebuie sa ne gindim si la urmarile ce vor aparea dupa ce lansam diferite "lucruri "in public...

divo
15.03.2006, 09:11
Eu zic ca totusi ar trebui sterse!!!!Si sunt sigura ca asa ar fi fost, daca Camelia ar fi stiut sa vorbeasca decent!smileys/smiley18.gif

A gresit...dar haideti sa nu o pedepsim chiar asa de rau!Cred ca ..ar fi bine sa fim un pic mai buni..avand in vedere ca este si postul Pastelui!

No offense!smileys/smiley9.gif

sorin
15.03.2006, 09:18
.... si cred ca o solutie de perspectiva ca forumistii sa nu mai aiba astfel de surprize ar fi ca, in fereastra de inregistrare, cel ce doreste sa isi creeze un cont pe acest forum sa gaseasca un mesaj de avertizare simplu si clar care sa-l previna asupra faptului ca e recomandabil sa introduca un username pe care nu il foloseste pe alte site-uri si sa evite mentionarea altor date care pot duce la identificarea sa in caz ca doreste sa ramana cat mai anonim.
Agora, pentru un caz din peste 4200 de membri inscrisi la ora aceasta, nu cred ca se merita. Unii poate s-ar simti ofensati dandu-li-se sfaturi de care deja sunt constienti.smileys/smiley2.gif

angeline
15.03.2006, 09:20
am avut un impuls de a vota daram amanat si cred ca voi amana in continuare...nu este chiar asa de greu sa votezi dar nu stiu si nici nu vreau...
<DIV class=cugetare> " Cine g

garfield
15.03.2006, 10:13
A gresit...dar haideti sa nu o pedepsim chiar asa de rau!Cred ca ..ar fi bine sa fim un pic mai buni..avand in vedere ca este si postul Pastelui!

In ce fel eCamelia pedepsita? Si ce are de a face cu Pastele???

Am citit ceva asemanator inainte de Craciun. Sa inteleg ca trebuie sa ne schimbam caracterul in timpul sarbatorilor religioase? smileys/smiley5.gif

agora
15.03.2006, 20:42
Cred ca nici IuliaGamba sau MonaSB nu sunt prea fericite ca au fost prezentate pe forum date care, cel putin, par a fi legate de persoanele lor.

Parca arabii au o zicala care spune ceva in genul: "lucrul care s-a intamplat doar odata probabil a fost doar o intamplare, dar lucrul care s-a intamplat deja de doua ori se poate intampla din nou oricand"

agora
15.03.2006, 20:47
pt. Angeline

Bun citatul!smileys/smiley32.gif

Din pacate la oameni functioneaza o lege a firii cel putin ciudata: cu cat stiu mai putin cu atat au certitudini mai puternice.

Mmap
15.03.2006, 21:04
Am votat pentru mentinerea informatiilor pe forum dar nu stiu daca s-a inregistrat votul ca am avut o eroare de explorer imediat dupa.

Ideea e nu numai ca informatiile provin de pe un site public, ci si ca nimeni nu poate garanta pentru veridicitatea lor. Chiar daca CameliaXX a avut o reactie ce m-ar indreptati sa cred ca profilul e real, in fapt nimic nu garanteaza asta.

Fiecarei actiuni i se opune/raspunde cu o "re-actie" cel putin egala in forta. Atentia si in unele cazuri iritarea pe care o atrage CameliaXX sunt reactii naturale si firesti la postarile ei. De cand m-am inregistrat nu am vazut reactiivirulente sau macar ironice NEJUSTIFICATE la postari ale altor forumisti, de unde trag concluzia ca suntem in proportie foarte mare impartiali si nepartinitori. Ceeace si face farmecul forumului.

garfield
16.03.2006, 04:38
Some people seem to have no problem making outlandish propositions, being vulgar,and insulting other members, as long as they think they are anonymous.

When their identity is revealed, because they publish it somewhere else with the same ID (real geniuses), all of a sudden they get upset. First they deny any connection to the person, then they claim they were just 'kidding' in their previous posts, or that it wasn't even them, but someone else using their ID (as in andok7). Ultimately they complain that their privacy was invaded, and they demand that all related posts be erased.

Well, these poor innocent victims, had absolutely no problem being condescending, rude, offensive and obnoxious,under the veil of anonymity, but all of a sudden,when we learn who they really are, THEY are the ones who get offended.

As I stated before, I think they should take responsibility for their actions, and accept the consequences, without all the crying and drama.

Camelia posted her profile on a public website, for the whole world to see. Instead of being upset, she should be thankful that we are increasing her exposure (for free). The more places her profile shows up on, the more chances that someone will see it, the more chances that she will meet that special person, she obviously seeks.

marian42
16.03.2006, 20:45
Sa inteleg ca trebuie sa ne schimbam caracterul in timpul sarbatorilor religioase? smileys/smiley5.gif

Macar atunci...smileys/smiley53.gif

garfield
17.03.2006, 06:18
http://www.sorrin.com/dalbum/pictures/Forum_Pictures/Garfield/angel.gif

sorin
17.03.2006, 14:58
Conform celor spuse in mesajul initial, acest sondaj se inchide astazi, sambata seara, pe data de 17 martie 2006. Aceste rezultate vor fi pastrate ca referinta si rog daca vor mai fi cazuri similare, acesta va fi dat ca exemplu, pentru ca asa cum se vede din rezultatul final, reprezinta dorinta majoritatii.

Bine ar fi sa se ajunga cat mai rar la situatii de genul acesta, acestea putand fi evitate prin nefolosirea unui limbaj agresiv si jigniri la adresa celorlalti forumisti.