PDA

Arată versiune întreagă : spre USA

08.03.2006, 22:56
Sa aveti o zi buna cu totii, in primul rand..!

Va rog sa ma lamuriti cu o problema:

-Daca o familie are mai multi membri, e obligatoriu sa paraseasca Romania deodata cu viza de tip DV? Sau viza e valabila si individual? Nu de alta, dar eu ca aplicant secundar, am de finalizat ceva aici.Bineinteles in cele 6 luni, de la data acordarii vizei.

-Va multumesc

Va rog sa ma lamureasca cineva cu acest tip de viza.

adi024
12.05.2006, 09:41
da totii membrii de familie trebuie sa paraseasca tara.apoi daca aveti copii sub virsta de 21 de ani vor merge cu dumneavoastra,iar daca aveti copii peste 21 de ani,atunci ei vor venii in usa la un an dupa dumneavoastra.

roxanici
12.05.2006, 18:08
adi024, imi cer scuze ca te contrazic dar nu este asa. Daca ai un site sau ceva oficial unde scrie chestia asta te rog sa postezi. Muchi, eu iti spun din experienta unor cunostinte care au intrat in State separat dupa obtinerea vizei. Primul intra DV1, adica aplicantul principal si apoi pot intra si beneficiarii, adica cei care au in pasaport scrisDV2, sau dv3, etc, in maxim 6 luni de la primirea vizei. Dar pentru ca au aparut 2 opinii diferite, ptr linistea ta, suna la ambasada si iti vor spune exact raspunsul. Personalul este foarte amabil.

13.05.2006, 20:52
Multumesc Roxanici.Cand aveti avion spre Florida?In mai parca era plecarea.

Am gasit la 558 euro Cluj-Milano-Miami

pt septembrie

Drum bun!!Ne auzim acolo

roxanici
14.05.2006, 09:37
Muchi, intr-adevar noi plecam la sf. lunii mai ptr ca din iunie biletele de avion se scumpesc. E bun pretul pe care l-ati gasit voi ptr luna septembrie. Pai sigur ca ne auzim acolo! Abia asteptam..numai bine pana ajungeti voi, noi pregatim terenulsmileys/smiley36.gif