PDA

Arată versiune întreagă : Dorinte, teluri, vise pentru Noul An

dancing_fire
30.12.2004, 09:00
Ce va doriti pt Noul An, ce sperati sa realizati, ce a ramas neimplinit din visele voastre pt acest an?!!! </v:stroke></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:ulas></v:path><o:lock aspectratio="t" v:ext="edit"></o:lock></v:shape></v:imagedata></v:shape></v:imagedata></v:shape>

Eu pot spune ca anul care tocmai se termina mi-a adus cea mai mare implinire, baietelul meu Eric, ca mi-am schimbat jobul de inceput, care toata lumea stie e "de 2 lei" daca nu ai PILE (da si aici functioneaza sistemul de PILE si inca foarte bine), iar acum am un job cu care sunt foarte multumita, ca mi-au recunoscut studiile americanii, ca m-am mutat intr-un apartament dragut si am vecini draguti....

Pt anul care vine sper sa fim sanatosi toti, ca asta e cel mai important, sa reusim sa ne mutam intr-o casa noua, sa reusim sa ajungem in Romania dupa 2 ani de "exil"....si multe alte lucruri care vin pe parcurs.

Voi, ce ati realizat, ce visati pt anul viitor?

PETRECERE FRUMOASA IN NOAPTEA DINTRE ANI SI LA MULTI ANI!!!

kiki
31.12.2004, 05:20
Tot ce imi doresc eu este sa am un suflet nobil si generos langa mine care sa-mi asculte toate balivernele.... ca bietul meu sot a obosit deja smileys/smiley36.gif

dana_pascan
31.12.2004, 05:36
Frumos subiect Carmentelea

Felicitari pentru bebe...asta e mare realizare!

Anul care a trecut a fost unul destul de bunicel. Am reusit sa bifez aproape toate chestile pe care mi le propusesem sa le indeplinesc. Ba chiar am implinit mai mult decat imi propusesem, pe plan profesional. Am inceput sa lucrez in martie la munca de jos, am tras ca un sclav, dar cinstit (fara pile si smecherii!) si termin anul ca manager intr-una dintre primele 100 de companii din lume! Faza cu plilele de care zici tu Carmentelea poate e adevarat, dar diferenta e ca in SUA se poate si fara pile! Iar diploma mea nu e recunoscuta! Dar asta e ceva de pe lista pentru 2005smileys/smiley2.gif

Pentru 2005 imi dorescsanatate, putere de munca si un dram de noroc....restul le rezolv eu pe toate.

La Multi Ani tuturor si sa aveti un an bun, cel mai bun din viata voastra de pana acum!

kiki
31.12.2004, 06:10
Multumim Dana si acelasi lucru ti-l dorim si noi tie! Fie ca la finele fiecarui an sa zici: "Asta a fost un an mult mai bun decat cel trecut"!

dancing_fire
01.01.2005, 14:08
Felicitari Dana pt realizarea ta ca manager, intr-adevar e o realizare
si se stie ca romanii sunt oameni muncitori. Da, intr-adevar se poate
si fara pile, dar e mult mai usor cu pile. Si eu la inceput credeam ca
aici nu exista pile, timpul insa mi-a dovedit contrariul.

Anyway, acum am un job de care sunt multumita, sotul meu a reusit si
munceste in domeniul lui (lucru cu care nu sunt foarte multumita pt
ca-l vad destul de putin, dar ce sa-i faci...).

Ce facultate ai terminat?! S-ar putea sa te pot ajuta cu recunoasterea
diplomei. Stiu cateva institutii care sunt specializate in recunoastere
de studii. Si unde locuiesti aici in State, esti tot in California?!

LA MULTI ANI 2005 LA TOATA LUMEA!!!

dancing_fire
03.01.2005, 07:29
Chiar vreti sa cred ca toate dorintele vi s-au indeplinit anul trecut?!smileys/smiley2.gifAtunci sunteti niste norocosi.

Si totusi nu va doriti nimic pt anul acesta, nu visati la nimic?!

Eu cred ca nu exista cineva care sa spuna ca are tot ce-si doreste. Oare au disparut visele?smileys/smiley5.gif

Sorine, tu nu-ti doresti nimic?

P.S. DanaPascan, daca ai aparut din nou pe forum, scrie inapoi pe acest forum si da-mi o modalitate de contact, e-mail, telefon... S-ar putea sa te pot ajuta cu recunoasterea studiilor.

LA MULTI ANI 2005!!! Si fie ca toate visele voastre sa devina realitate!smileys/smiley1.gif

sorin
03.01.2005, 08:42
Carmen, daca tot m-ai intrebat, pot spune ca imi doresc ca anul 2005 sa fie daca se poate cel putin la fel de bun ca anul 2004. Lista este prea lunga ca sa poata fi realizata intr-un singur an, asa ca voi astepta sa vad ce pot taia de pe aceasta lista la sfarsitul anului. smileys/smiley1.gif

dancing_fire
03.01.2005, 08:44
Sa inteleg ca vrei sa mai botezi un nou bebelus?!!!smileys/smiley2.gif

sorin
03.01.2005, 08:49
Deocamdata nu stiu, pentru ca nu am mai primit in ultimul timp astfel de cereri smileys/smiley36.gif

dancing_fire
03.01.2005, 09:00
Inseamna ca nu ai vorbit cu Adina, doar ce discutam ieri de asa ceva...dar nu te speria, ca nu ma grabesc, poate in 2-3 ani...smileys/smiley36.gif

dancing_fire
03.01.2005, 09:02
Deci iata ca eu o dorinta pt peste 2-3 ani...

Voi nu va doriti nimic pt 2005?! dati-ne si noua niste idei, poate daca ne unim si ne dorim acelasi lucru, realizam ceva frumos si pt noi, "marea comunitate romaneasca". Ce ziceti?

dancing_fire
05.01.2005, 04:17
Hai ca poate s-a mai intors lumea din vacanta si incepem sa ne regasim. Cineva zicea ceva de o intalnire la restaurantul romanesc de aici din Anaheim. Sau poate o intalnire, un picnic in parc dupa ce trec ploile. Si poate atunci putem sa vorbim mai usor de videle si idealurile noastre.

Ce ziceti?