PDA

Arată versiune întreagă : Picnicul forumistilor - Chicago 2006

sorin
28.02.2006, 04:30
Desi mai sunt aproximativ 2 luni pana sa inceapa perioada picnicurilor, m-am gandit sa postez acest mesaj mai devreme, sa aiba lumea timp sa se gandeasca.
Propun pentru cei care locuiesc in Chicago si imprejurimi, dar si pentru oricine e interesat si se nimereste prin zona, sa organizam incepand cu luna Mai, in fiecare prima duminica din luna (7 Mai, 4 Iunie, 2 Iulie, 6 August, 3 Septembrie, 8 Octombrie, de la aproximativ ora 2:00 PM pana seara, cate un picnic romanesc. In caz ca in ziua respectiva ploua, se amana pentru saptamana imediat urmatoare.

Ca loc de desfasurare, sugerez acelasi loc unde s-au mai organizat picnicuri romanesti, adica la Busse Woods in <st1:place w:st="&#111;n">Schaumburg</st1:place>, in zona notata cu <B style="mso-bidi-font-weight: normal">nr. 25[/B] pe harta (vezi mai jos). Este chiar langa lac, se poate pescui, se pot folosi gratarele, se poate bate mingea, etc.

Invitatia ramane deschisa oricui vrea sa vina, dar cine doreste, poate sa-mi trimita email sau PM sa incep o lista de posibili participanti. Eu imi propun oricum sa merg acolo cu familia o data pe luna pentru relaxare si o sa-l corup si pe GNC sa vina sa degustam o visinata pe malul lacului, in timp ce dam la peste.

Comentarii, propuneri?

http://img.photobucket.com/albums/v709/sorinp/BusseWoods.jpg

GNChicago
28.02.2006, 05:41
Sunt foarte usor de corupt pentru asemenea actiuni, mai ales daca voi fi in Chicago area la timpul potrivit.

Luna septembrie si Octombrie ar putea debuta cu noua productie de visinata, productia din 2006.....

Vlad
28.02.2006, 18:20
VISINATA....cum?....cine?....unde?....cand?....vin si eu....picnic...VISINATA.......unde?.....mai repede nu se poate?.....VISINATA.......VISINATA............o:-)

GNChicago
28.02.2006, 18:57
Altu' care nu doarme la ora asta din cauza visinatei mele.....

Am impresia ca trebuie sa ies pe piata cu ceva liquid si asta repede pentru ca se vede ca e seceta......

VISINATA,VISINATA,VISINATA,VISINATA,VISINATA,VISIN ATA...

sorin
01.03.2006, 00:25
Vlade, mai repede nu se poate ca-ti ingheata....visinata in mana :)

kiki
02.03.2006, 15:58
In caz ca in ziua respectiva ploua, se amana pentru saptamana imediat urmatoare.

Pai cum asa? Si eu daca vreau sa dau o fuga din LA pana la voi ma lasati in ploaie?
De unde sa stiu eu cand imi cumpar biletul de zburator daca o sa ploua sau nu? ... Angela, unde esti? Ia zi-le si tu!

sorin
04.03.2006, 07:03
Hai sa reformulam dar aceasta clauza smileys/smiley9.gif

In caz ca ploua in ziua respectiva,mutam....adunatura la Alumni Club in Schaumburg. Informatii despre acest club vor fi postate daca e cazul

patri82
05.03.2006, 12:34
Aveti ceva organizat in perioada 20-26 Martie?

sorin
05.03.2006, 14:57
Cam frigut in perioada aia, nu crezi? Eventual ceaiuri fierbinti sau cafele, dar nu afara.

patri82
06.03.2006, 21:53
Pai eu vin din Califonia si la mine nu e asa frig dar nu e nici o problema dacae organizata o adunaturade romani la o cafenea, un restaurant ceva...nu cred cas-ar supara nimeni. si cum e sistemul public de transport in Chicago? e usor sa te invarti prin oras fara masina? mersi.

tina&dave
06.03.2006, 22:41
cand o sa se organizeze un picnic in michigan????

tina&dave
06.03.2006, 22:42
ca vara trecuta tot fusei la picnicuri americane, pe cand unul romanesc...e inca frig aici dar cel putin putem planui ceva...

sorin
07.03.2006, 00:12
Pai eu vin din Califonia si la mine nu e asa frig dar nu e nici o problema dacae organizata o adunaturade romani la o cafenea, un restaurant ceva...nu cred cas-ar supara nimeni. si cum e sistemul public de transport in Chicago? e usor sa te invarti prin oras fara masina? mersi.
Ideea cu adunatul la o cafea e mai veche si tot ma chinui cu GNC sa ne adunam la un mic si un vin romanesc pe la unul din restaurantele romanesti. Poate incepem sa ne facem

23.03.2006, 15:17
Sorine, dar de Memorial Day nu se organizeaza nici un picnic? Mai ales ca exista posibilitatea sa mai vina si musafiri.

sorin
23.03.2006, 16:52
In weekendul de Memorial Day sunt meciurile echipei de fotbal a Romaniei la Chicago cu Columbia si Irlanda de Nord, asa ca nu e exclus ca la stadion s-o punem de un picnic duminica sau luni, avand in vedere ca meciurile se joaca vineri si sambata. Tine aproape :)

03.04.2006, 06:01
Sorine, te rog sa ma pui pe lista.Am sa vin in Chicago prin iunie.

Keep in touch!

sorin
03.04.2006, 06:30
JohnnyM, tinem legatura si oricum orice noutati vor fi postate aici. Sa ne anunti din timp cand ajungi in Chicago si cum poti fi contactat.

Ana Tofan
03.04.2006, 06:37
Imi pare rau ca nu pot sa ajung nici in Chicago,dupa cum nu am reusit sa ajung nici la Bucuresti...In orice caz, petrecere placuta si sa stiti ca voi fi cu ochii pe voi!Poate ne intalnim o data in tara de sarbatori...Si aveti grija de ..visinata lui GNC!

BUTTERFLY
07.04.2006, 03:12
Mama mia.. atata taraboi cu visinata lui GNC ca mai mai ca-mi vine sa m-apuc de baut. Nici n-am pus inca piciorul pe meleagul american dar is gata de petrecere... Las Wyoming-ul sa ma astepte si trag o fuga in Chicago, ca de... unde-i rost de petrecere hop-top si eu... la munca...mai pe urma

Bravo Sorine.... ai reusit sa starnesti si Romania !!!

sorin
12.04.2006, 13:15
Stimati "Chicagoani", se apropie 7 Mai, asa ca vedeti ce program aveti. Timp este berechet, da mai fac si eu valuri.

Butterfly, esti binevenit(a) daca tragi o fuga.

sorin
01.05.2006, 14:33
GNC, pregateste-ti sculele de pescuit pentru duminica. smileys/smiley2.gif