PDA

Arată versiune întreagă : cusaturi traditionale romanesti de vinzar

ioana4
26.02.2006, 14:50
Buna ziua tuturor. Am cautat de ceva vreme un forum in care sa intilnesc romani plecati in strainatate pentru ca vreau sa va cer ajutorul intr-o problema. N-are sens sa va povestesc despre situatiafinanciara precara care ma impinge la acest gest, ideea este ca am niste cusaturi traditionale romanesti (fete de masa, servete maricele pentru masa etc) facute de bunica mea pentru casa mea; citeva din ele au fost purtate de 2-3 ori si apoi spalate si pastrate. As vrea sa ma ajutati cu ceva ponturi, relatii (sau poate chiar voi va doriti o asemenea achizitie) pentru a le putea instraina. Am fotografii cu fiecare piesa in parte, va pot trimite si descrierea, desi poza e foarte buna calitativ. Stiu ca sint foarte valoroase si reprezinta arta si traditia romaneasca si, mai ales, ma gindesc la anii investiti pentru realizarea lor. Daca aveti ceva idei, va rog sa-mi scrieti la ioana4@gmail.com si va voi da toate detaliile. Va multumesc anticipat si va doresc toate cele de bine, indiferent in ce colt al planetei sinteti! Ioana