PDA

Arată versiune întreagă : Informatii foarte,foarte utile!

ovex
13.02.2006, 05:15
http://www.geocities.com/auresaudiendiaudiat/index.html

Acest site contine informatii extrem de utile ptr. cei care emigreaza,este extrem de complet in informatii despre viata si costurile din Quebec,contine sfaturi extrem de importante ptr. noii veniti in Quebec si se fac trimiteri la alte site-uri cu specific propriu fiecarei informatii prezentate.Merita toata atentia!

niku1964
19.08.2006, 11:33
salut.....as avea o intrebare......in cazul emigrarii mele si a familiei in canada......am un bebe de 2 ani si m-ar interesa unde as putea sa-l las pt a putea sa muncim ambii parinti....ma refer la crese sau ceva de genul asta

va multumesc

ovex
20.08.2006, 01:16
Salut.Pe copil poti sa-l lasi l a gradinita inca de la o varsta mai mica de 2 ani.Sunt gradinite care se ocupa si de cei foarte mici tocmai ca parintii sa poata sa lucreze.

04.09.2006, 23:08
Nu poti sa ma ajuti cu raspunsul la intrebarea mea: ofiter de selectie @ in data de 18 oct la Hilton?

Te rog mult!

ovex
02.10.2006, 19:02
Crede-ma,nu conteaza cucine dai interviul,conteza cat esti de pregatit(a)....Poate te surprinde raspunsul dar dupa interviu s-ar putea sa-mi dai dreptate. Oricine ar fi,nu iti va baga "bete in roate".Daca iei interviul il iei pe mana ta,daca nu.....

Lili1
20.01.2007, 00:51
Salut

Spune-mi te rog e normal sa astept 2 luni scrisoarea de confirmare de deschidere a dosarului meu la ambasada Canadei de la Bucuresti. Ar trebui sa fac ceva, in cit timp trebuie sa mi-o expedieze?

Mersi

ovex
22.01.2007, 15:16
Cam de acum ar trebui sa te astepti la primirea raspunsului (stampila patrata).

capusa
28.01.2007, 22:04
salut

am si eu un of...

am trimis dcs-ul pe 21 dec si inca nu am primit nimic....sa fie vre-un semn rau?

trebuie sa scriu la consulatul din viena sa sa mai astept???

daca trebuie sa scriu...la ce adresa?

merci