PDA

Arată versiune întreagă : S-a schimbat legea pt. driving licenseTX

Christina_23
12.02.2006, 18:13
Stiti ca s-a schimbat legea pt. driving license pt straini in Texas( Austin)???.Crying [:'(]

Acum cateva zile am fost la DPS in Austin, Tx...unde am fost informata ca nu mai e valabil pasaportul cu viza H1B si cu I-94....acte necesare pt. a lua driving license....asa cum a fost inainte....acum ai nevoie de alte acte sa arati...pe care nu le ai daca ai visa H1B.......iti tre ceva de genul I-688 si altele ca sa fii eligibil pt driving license .Super Angry [8o|].

A trecut cineva prin situatii asemanatoare??? Stie careva vreo alta situatie or cale?...chiar asa e cum scrie si pe situl DMVor DPS???.
Daca stiti cumva care e solutia, va rog sa imi raspundeti .....nu stiu ce sa mai fac.I dunno [id]

Mersi anticipat.

Laurentiu Pascu
05.03.2006, 14:51
Eu am luat permisul pe 24 Feb si nu au fost probleme in Houston, am prezentat doar pasaportul cu viza si mi-a dat formularele la completat si gata.

mrzoly
11.04.2006, 20:58
si eu am luat in vara cu viza de turist,fara probleme. niste prieteni au luat in san antonio acum 2 saptamani(inceputul lui martie), cu viza h2b si social security si nu au avut nici o problema.

&Rei
12.04.2006, 11:55
solutia e sa-tzi depui aplicatia la alt sediu DPS, in alt oras. nu neaparat unul mare, poti incerca si in oraselele de langa Austin. bafta!