PDA

Arată versiune întreagă : Noi prieteni

dancing_fire
21.12.2004, 12:19
Sunt noua pe acest forum, dar eu impreuna cu sotul meu si baietelul nostru suntem in Orange County, in California de aproape 2 ani. Am vrea sa cunoastem familii sau cupluri care locuiesc aici in Orange County cu dorinta de a ne face mai multi prieteni. Ne-ar bucura mult reply-ul vostru!

Sarbatori Fericite la toti!!

danielle
21.12.2004, 13:36
Sarbatori fericite si voua. Mai sunt si altii activi pe acest forum de zona dar probabil ca din cauza sarbatorilor e mai greu cu comunicarea...multi sunt plecati...

Ti-am raspuns la mesajul postat la general.

Poate dupa sarbatori se mai anima treburile.

dancing_fire
03.01.2005, 11:55
LA MULTI ANI PE 2005!!!

Acum ca lumea s-a cam intors din vacante, hai sa incercam sa ne gasim din nou si sa interactionam.

Noi suntem dornici de noi cunostinte, sa cunoastem romani, sa ne intalnim in week-end la o bere si mici, sa organizam petreceri impreuna...

Ce ziceti? V-ati intors din vacante, sau inca mai petreceti?

california69
07.01.2005, 07:59
Ne bucuram foarte mult sa descoperim si alti romani singuri si dornici de prietenii adevarate. Noi locuim de 2 ani in San Diego si din pacate este foarte greu sa mai legi adevarate prietenii. Daca regretam ceva in momentul in care am luat decizia de a emigra aici, este faptul ca nu am putut lua cu noi si prietenii pe care i-am avut de o viatza in RO.

Oricum traim cu sperantza ca mai sunt si altii ca noi.

Mihai & Corina

dancing_fire
07.01.2005, 08:05
Hi Mihai si Corinasmileys/smiley1.gif, ma bucur ca mai sunt si altii dornici sa isi faca prieteni.

Eu, Carmen si sotul meu Catalin suntem putin cam singuratici pe aici, dar in ultima vreme am cunoscut, chiar daca numai pe forum deocamdata si alti romani tare de treaba. Deci acum putem spune ca avem si alti prieteni. Asta nu inseamna ca nu dorim sa va cunoastem si pe voi. Adevarat dar durerossmileys/smiley19.gif, si eu imi vreau prietenii din Ro aici. Sunt sigura ca daca i-ati cunoaste ar fi mai multi romani fericiti. Dar, ce sa-i faci...hai sa legam alte prietenii aici.smileys/smiley17.gif

angela
07.01.2005, 14:43
Mihai si Corina, unde in San D daca nu sunt indiscreta???

Brasov34
22.01.2005, 21:51
CARMEN, pana la urma ce conteaza aici unde avem prietenii ca si asa cat de des va puteti intalni cu ei?smileys/smiley19.gif E trist dar adevarat!

Totusi putem sa legam prietenii foarte frumoase la orice distante ne-am afla aici in SUA.

Macar stiind ca ai cu cine comunica si ca cineva iti ofera cu sinceritate o informatie dorita si tot este un castig. UN telefo care nu costa o avere si un sfat bun venit cand ai mai mare nevoie de el face enorm aici in singuratatea asta "sufleteasca"...

GREUTATEA este sa redevenim NOI, cei de acasa, sa fim ROMANI pana in maduva oaselor, si la bine si la greu...

Eu asta imi doresc aici mai mult ca oricand. Sa reusesc ca impreuna cu sotul si copiii nostri sa ne extindem aria de cunoscuti, care cu timpul sa ne poata deveni prieteni.

Asa ca si noi suntem deacord cu voi si speram sa ne fie bine impreuna chiar si macar aici pe site!smileys/smiley9.gif

Sorin, felicitari pentru tot ce ati realizat aici! CRED CA MERITA tot efortul vostru , numai stiind cati romani ai putut face fericiti atunci cand stateau poate in cumpana cu vreo problema pe care au gasit-o aici.

AS vrea sastiu cati dintre voi ati reusit sal egati prietenii adevarate de pe acest site! FACETI SI VOI RECLAMAsmileys/smiley2.gif daca va stiti fericiti ca si altii sa poata avea curajul sa scrie.

ROMANI , nu mai stati atat de departe de aceasta pagina si deschideti-va sufletele scriind ceva, orice sfat, propunere , idee va vine...

EXISTA ROMANI CARE STIU SA ASCULTE si sa va urmeze sfaturile...

si romani care va doresc PRIETENI ADEVARATI! Printre acestia ne numaram si noi...smileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif

Dupa parerea mea :"DACA NU E COMUNICARE NIMIC NU E...in suflete"...

mirela2601
25.01.2005, 18:46
buna tuturor

eu sunt aici in california .. pe undeva aproapte de santa cruz... de 2 lunisi vreau sa spun ca imi lipsesc prieteni din rom si as dori sa-mi fac noi prieteni romani aici..

danielle
25.01.2005, 19:51
Ai sa gasesti si pe acolo prieteni, cu siguranta.

Din pacate, de mine esti putin cam departe, la vreo 400 mile...

Mult noroc.

AURELIANCOSTEA
09.02.2005, 10:41
SUNT UN BARBAT DIVORTAT CU O FETITA CAUT JUMATATEA ADEVARATA CE INTELEGE NOTIUNEA DE FAMILIE AM 35 ANI CONTACT E-MAIL AURELIANCOSTEA1968@HOTMAIL.COM SUNT REZIDENT IN PORTUGALIA

mona18
24.09.2005, 00:13
Sint Mona, am venit de curind in North Carolina, aveti idee daca este vreo comunitate romaneasca in apropiere? Email mciobotea89@yahoo.com