PDA

Arată versiune întreagă : Restaurantul Horoscop

Born2Cook
01.02.2006, 11:51
Acest mesaj mi-a fost trimis de un prieten prin mail ... ma gandeam ca e bine de stiut pt ce-i ce viziteaza Bucurestiu care restaurante sint bune si care sint rele. Se pare ca proprietarul celui de mai jos nu stie ce sa faca sa te dea pe usa afara mai repede.

[b][u]Restaurantul Horoscop

hazel
22.02.2006, 10:16
Born2Cook, nu ma pot pronunta despre restaurantul respectiv, insa chestia cu masa de fumatori fiind alaturi de masa de nefumatori este la fel si in Anglia, Londra, asa ca ce putem cere in Romania? In Anglia am patit acelasi lucru, turista fiind, e adevarat ca, desi nu mi-a placut, rasfatata fiind cu tratamentul din US,nu am cerut caietul de sugestii si reclamatii, numai din astea nu voiam sa fac in timpul excursiei smileys/smiley36.gifLa fel si in Suedia. Nu pot generaliza, insa s-ar putea sa fie un lucru destul de comun in Europa, gluma asta cu separarea in restaurante a nefumatorilor de fumatori.

Si in aeroportul Heathrow din Londra, in mijlocul aeroportului este un loc "special amenajat" pentru fumatori smileys/smiley36.gifAcolo este un fum de sa-l tai cu cutitul, dar ce sa vezi, fumul se face simtit pe jumatate de mila in raza locului respectiv smileys/smiley36.gifSe pare ca lor le pasa mai putin de chestiile astea... Oricum, asta nu mi-a scazut placerea de a fi vizitat Londra smileys/smiley1.gif

Si aici mi se par cam exagerati, nu demult s-a dat o lege in statul meu unde se cere fumatorilor sa nu se mai rezeme de zidul cladirii in afara careia fumeaza, ci sa mearga la o distanta de 30 ft smileys/smiley4.gifNu stiu daca s-o mai fi dat si in alte state, dar in stilul astacred ca in curand se va ajunge la pedeapsa capitala acelor care sunt prinsi fumandsmileys/smiley5.gif

bittersweet
27.03.2007, 01:38
desi dupa mult timp de la prima postare, imi dau si eu cu parerea vis a vis de horoscop.nu am mancat in viata mea asa pizza proasta, uleioasa si cu mult nisip in ciuperci !