PDA

Arată versiune întreagă : VREAU SA VIN IN SUA

mica
01.02.2006, 01:06
Daca gasiti o solutie viabila si eficienta material..ascult cu interes.

Eu sunt in romanica noastra..am fost ca ua-pair in Londra...6 luni...vreau sa vad si cum e in state si chiar sa raman acolo..ca aici nu se poate...vreau la mai bine...acolo muncesti dar stii ca poti sa mai si strangi un banut..sper ca ash ava fi...Am 25 de ani impliniti...am terminat facultatea ,am si master...mai stiu si engleza..nu pot zice foarte bien..dar ma descurc..si vreau s-o invat bine..deci vreau sa ajung acolo...

Merci anticipat si astept raspunsuri..chiar si la scarlatmimi@gmail.com pentru detalii concrete.

mosteni
08.02.2006, 09:49
cred ca la varsta asta ai putea incerca sa aplici la alt master sau phd in sua - depinde de domeniul anterior; Asta implica: toefl, gre sau gmat si aplicatii
asta ar fi o cale eleganta care te-ar ajuta se te integrezi fara prea mari sacrificii in societatea americana.

pagady13
31.05.2006, 04:47
Imi cer scuze nu stiu cum am postat asa ceva...am gresitsmileys/smiley9.gif
Iar acum ca sa-ti raspund. Am trait in Londra 4 ani (2 in Edgware, 1 in Kenton si 1 in Kilburn) si imi lipseste cumplit...
In USA exista posibilitati ce nu sunt in UK dar si acolo sunt desule lucruri pe care nu le gasesti aici.
Serviciile medicale care in UK ti se ofera doar in urma platirii NIN aici costa foarte mult.
Colegiile care in UK sunt de 4 ori mai scumpe pentru noi (si ce nemultumit eram de lucrul acesta) aici costa in general de 10 ori mai mult smileys/smiley93.gif). Si diferentele pot continua. Insa pentru fiecare este o experienta personala atat UK cat si USA. Deci e bine sa fii informata, sa ceri sfaturi, si sa alegi ceea ce iti va folosi mai mult!
Cu ocazia aceasta rog pe cei care au trait in UK si USA daca ar putea deschide un topic UK versus USA. Poate am avea cu totii de invatat cate ceva!

Pisoi
31.05.2006, 06:25
Imi cer scuze nu stiu cum am postat asa ceva...am gresitsmileys/smiley9.gif
...scuze pentru ce?smileys/smiley75.gif

Cu ocazia aceasta rog pe cei care au trait in UK si USA daca ar putea deschide un topic UK versus USA. Poate am avea cu totii de invatat cate ceva!

...un topic nou poti deschide si tusmileys/smiley32.gif...numai sa alegi Forumul la care se poate incadra subiectulsmileys/smiley2.gif...poate la Discutii generalesmileys/smiley4.gif

daca ai intrebari ma poti contacta pe pmsmileys/smiley1.gif

sorin
31.05.2006, 08:16
Scuzele si le-a cerut pentru un mesaj gresit (service unavailable) scris cu litere mari, pe care i l-am sters eu smileys/smiley1.gif