PDA

Arată versiune întreagă : Ofer cazare si job in NJ

southjersey
30.01.2006, 16:19
Ideal pentru cei noi veniti si care vor sa se puna pe picioare cit mai repede (sau pentru cei aflati ca turist si care vor sa se intoarca in tara cu ceva bani). Eu stau la o ora de NY, in apropiere de Philadelphia. Cei interesati imi pot scrie pe forum.

ioosergiu
30.01.2006, 22:34
Despre ce job este vorba, cat e salarizarea, program de lucru? Poti sa imi dai pls mai multe informatii?

southjersey
31.01.2006, 02:38
Pai, Sergiu, inteleg ca esti in Romania... Anuntul e pentru cei care sint deja aici, adica in zona NY-NJ-PA-DE. Pentru acestia:

- cazare: 1 bedroom in a 2 bedroom/1 bathroom apt, $400 + utilities (ideal pentru persoana singura sau cuplu) in Burlington, NJ

- job (optional. Oferta de cazare nu e legata de cea de job): store maintenance, $8/hr cash. Oferta asta e buna pentru cei care nu au SSN sau pentru cei nou veniti si care asteapta sa le vina GC si SS card.)

exmcz
06.03.2006, 13:27
ok as vrea sa stiu mai multe

am incercat sa te gasesc si pe PM...twice....dar se pare ca nu am reusit.....macar aici?

antonpetruska
08.03.2006, 06:23
salut

sunt anton ,am ajuns in state la 4 mar.2006.Sunt cu sotia si fetita de 13 ani si stam temporar la cineva in piscataway nj.Am citit anuntul tau si sunt interesat.Am aplicat pentru ssn si la sfarsitul saptaminii viitoare ar trebui sa soseasca.Aici chiria (nu am aplicat inca) este de 940$\mo cu apa si caldura inclusa.Sotia are o sansa la un magazin cu un 6,5$\h,eu deocamdata nimic.Adresa de mail a mea este :

antonpetruska@yahoo.com (antonpetruska@yahoo.com)

daca mai este valabil te rog sa ma anunt,ori pe mail ori pe forum