PDA

Arată versiune întreagă : Corespondenti locali SUA si Canada

sorin
29.01.2006, 07:35
Daca doriti sa contribuiti voluntar cu articole despre comunitatile romanesti in care traiti (SUA sau Canada), articole pe care sa le postam la stirile zilnice ale Romanian-Portal.com, va rugam sa ne contactati la[b]

modern
01.02.2006, 03:05
Buna Sorin

Sunt de cateva luni in SUA,locuiesc in Chicago, si in tara am fost jurnalist.Am lucrat opt ani in presa, dintre care 3 la unul dintre cele mai bune ziare (nu-i dau numele, sa nu ziceti ca fac reclama). Chiar daca am parasit aceasta bransa a jurnalistilor profesionisti, mi-ar faced placere din cand in cand sa mai scriu cate un articol.Stii tu, prima "iubire" nu se uita niciodata.

Cristi

sorin
01.02.2006, 03:31
Salut Cristi si bine ai venit in Chicago!
Banuiesc ca este prea devreme pentru tine, dupa abia cateva luni sa fii la curent cu

modern
01.02.2006, 05:02
Sorin,

Nici nu ma gandeam la vreo compensatie materiala, asta asa ca sa o spun direct, ca orice ardelean:) Mi-ar face placere sa vorbim mai amanuntit, daca vrei, eu oricum voi fi azi toata ziua in fata laptopului, asa ca...

Acelasi

sorin
01.02.2006, 05:15
OK, am sa-ti trimit un PM cu detalii. smileys/smiley1.gif

17.03.2006, 12:59
daca imi vine inspiratie vreodata o sa-ti scriu. dar am cam uitat romaneste

sorin
17.03.2006, 13:04
Este o buna ocazie sa-ti reamintesti limba romana. smileys/smiley1.gif

Vad ca la locatie ai trecut Tuvalu. E o greseala, sau chiar acolo locuiesti?

lupusebastian
17.03.2006, 22:42
buna sorin,
ma numesc Lupu Sebastian si sunt din Iasi
te-ar interesa pe forum din cand in sfaturi pe teme de stomatologie?
Eentual o rubrica mica, mica in care sa prezentam problemele de stomatologie luate dintr-un capat si pina la celalalt?
salutare

sorin
18.03.2006, 01:25
Vad ca ai deschis deja un topic pe sub-forumul de medicina, ceea ce voiam si eu sa-ti recomand.Poti sa postezi acolo un fel de "Sfatul zilei".