PDA

Arată versiune întreagă : roman in polonia - vreau in quebec

intarsia
23.01.2006, 04:31
salut,

lucrez legal in polonia de 7 luni si de paste cand merg in tara, in romania, vreau sa trimit dosarul la viena. are vreo importanta ca nu lucrez in romania la momentul trimiterii dosarului? poate afecta intr-un fel demersul meu? eventualul interviu ar avea loc la bucuresti sau varsovia? ...

merci ...

ovex
23.01.2006, 07:15
Salut, scuze de intarziere si merci de mesaj.Ce mai faci?Cum este in Polonia?In ceea ce priveste faptul ca lucrezi acolo,procesul tau de emigrare nu va fi in nici un fel afectat.Nu are importanta ca nu lucrezi in Romania la momentul trimiterii actelor,dar,interviul este cert ca va avea loc la Bucuresti,tu lucrand in Polonia doar cu contract de munca inteleg.....fara avea acolo statut de rezident,refugiat,etc..... .Sa iei in considerare faptul ca la al 2-lea dosar,va trebui sa trimiti si un cazier din Polonia datorita faptului ca ai stat mai mult de 6 luni.Deci bafta sidaca mai eceva....

intarsia
26.01.2006, 04:30
salut din nou si merci de reply. am inteles, deci nu trebuie sa imi fac griji. stiu de cazier, tre sa fac si pt germania ca am locuit si acolo un an ...

ciao !

ovex
26.01.2006, 05:51
Ok.Bafta!