PDA

Arată versiune întreagă : pentru America

Claudia Alina
18.01.2006, 10:37
<DIV id=RTEC&#111;ntent>Suntem un cuplu casatorit din Bucuresti , si dorim sa ajungem in
America prin orice mijloc.Daca exista o posibilitate de a ne ajuta va rugam
sa ne dati un raspuns fie el si negativ la aceasta adresa de mail.
azzuro_72@yahoo.comsmileys/smiley19.gif
</DIV>

jiga
29.01.2006, 08:57
este un site (ameritrex) ,contracte de munca,nu cred ca puteti aplica amandoi daca sunteti casatoriti.bafta( mai stiu o varianta dar costa foarte mult).

29.01.2006, 23:06
<div id="RTEC&#111;ntent">dorim sa ajungem in America prin orice mijloc.

</div>

Oare de ce li se pune unora pata cu America?

De ce nu Canada, Italia, etc?

< ="">

30.01.2006, 04:47
In primul rind cred ca ar trebui sa incercati sa obtineti o viza turistica sau o viza de lucru.Prima e relativ mai usor de obtinut daca demonstrati o legatura puternica cu RO(salariu mare,bani in cont, masini ,case etc)A doua e mai greu de obtinut dar nu imposibil.

Dupa cit stiu eu a- ti putea obtine un contract de munca mai usor la o casa de batrini.(se cauta foarte mult cupluri)Este o cerere mare in acest sensin Arizona,California,Oregon dar dupa parerea mea ar fi bine sa incercati o viza turistica iar dupa aceea sa o schimbati intruna de munca.

Va urez multa bafta.smileys/smiley65.gif

moxica
30.01.2006, 07:17
Pt FlowerPower:

Se poate obtine contract de munca pt lucru in case de batrani? Presupun ca se merge pe viza H2B, nu? Exista cineva pe aici care mapoate ajuta in acest sens? Merci mult

31.01.2006, 04:44
Dupa cite stiu eu se obtine mai usor contract de munca pentru case de batrini pentru ca e munca destul de neplacuta si nu prea se inghesuie lumea sa lucreze acolo.Daca vrei am sa caut niste numere de telefon dar cel mai repede s-ar rezolva daca ai fi deja in State.

sorin_frumusean
31.01.2006, 18:22
esrin</span>

"
Oare de ce li se pune unora pata cu America?"

Simplu: persoanele interesate de locuri de munca in alte tari posteaza
pe forumuri specifice comunitatii respective. Chiar in dimineata asta
am primit o oferta de job la un site adresat comunitatii romanesti din
Irlanda, Spania...

luckylord
13.03.2006, 22:28
[QUOTE=jiga] este un site (ameritrex) ,contracte de munca,nu cred ca puteti aplica amandoi daca sunteti casatoriti.bafta( mai stiu o varianta dar costa foarte mult).

salut,poate imi spui si mie care ar fi varianta aceea.....te rog

Claudia Alina
15.03.2006, 04:03
Pentru luckylord , ne-ar interesa si a doua varianta. Daca ai putea sa ne favorizezi intr-un fel asteptam mesaj de la tine sau ne poti contacta la mailul cladi_buz@yahoo.com.Daca ne-ai putea ajuta, cumva, ti-am fi recunoscatori.Multumim si asteptam mesajul tau.Toate cele bune!

Claudia Alina
15.03.2006, 04:25
FlowerPower
Buna.Daca ai putea sa ne ajuti cumva ti-am fi recunoscatori.Este cea mai mare dorinta a noastra. Daca ai vrea sa discutam mai multe id-ul meu pe messenger este cruela_78. Toate cele bune!

jiga
20.03.2006, 06:22
voimir22@k.ro

cristilucuta
14.04.2006, 04:37
Claudia Alina, ai grija ce iti doresti ca s-ar putea intampla.Eu am visat America de mic si acum nu mai stiu cum sa ies din aventura asta.Stau aici si atarn cu acte in buzunar.Ok, dar daca chiar vreti, puteti incerca cu o casatorie aranjata, am cunoscut oameni care au divortat de convenienta si s-au casatorit cu cetateni contracost.Este o varianta buna si sigura de-a obtine acte.

MedLife
02.10.2006, 05:05
Trimite-ti va rog CV-urile actualizate pe adresa joinus@medlifecare.com si voi incerca sa va ajut. Vizele de muncarelevante sunt H1-B, J-1, H2B.

Regards, David

danpop77
08.10.2006, 18:10
Dear Sirs

I am very interested to work in America.

My CV can be viewed at :
http://resumes.hotjobs.com/danpop77/myresume

Thank You.

Best Personal Regards
Dan I. Pop
Chemical Engineer