PDA

Arată versiune întreagă : mici probleme

maris
17.01.2006, 03:43
tocmai am primit plic de la ambasada in care ma anunta ca trebuie sa trimit copie legaizata dupa diploma de bac.(cu toate ca sunt sigura ca am pus la dosar copia!!!!) in timp de 45 zile altfel vor inchide dosarul.problema mea este cum trimit scrisoarea catre cei de la ambasada????? cu confirmare de primire????recomandat????as vrea sa pot dovedi in vreun fel ca am trimis plicul cu ce mi-au cerut in cazul in care imi spun ca nu au primit nimic!!!!multumesc anticipat de sfaturi!

ovex
18.01.2006, 20:08
Scuze de intarziere...Se intampla in mod frecvent sa se mai ceara acte,chiar daca acestea au fost trimise anterior..... NU te ingrijora si trimite plicul cu Posta Romana cuconfirmare de primire sau cu una din firmele de resort(Cargus,Pegasus,etc...)Prin aceste firme sigur va ajunge direct la destinatie si cineva va semna pentru primirea lor.Dupa ce ai trimis plicul cu diploma,poti sa trimiti si un mail al ambasada in care sa le transmiti ca ai dat curs cererii lor.Nu uita cand trimiti plicul sa pui in el si un cod de bare.Bafta!

maris
19.01.2006, 00:38
multumesc mult! am rezolvat-o.am trimis prioripost cu confirmare de primire!!!!

ovex
19.01.2006, 02:17
sa ne anunti cand primesti viza!

maris
22.01.2006, 23:13
cum sa nu anunt primirea vizei?!?!?!?cu surle si trambite....confetii....artificii si ce o mai fi,dar pana atunci mai e!!!smileys/smiley19.gif

ovex
23.01.2006, 02:58
Trebuie sa mai ai un pic de rabdare .....

maris
23.01.2006, 10:01
multumesc mult de incurajare si sper sa fie doar ,,un pic de rabdare,,!!!