PDA

Arată versiune întreagă : o sa am prb la ambasada?

danielly
12.01.2006, 07:11
Putei sa-mi spuneti daca o sa am probleme ptr obtinera vizei de loterie daca am mai avut o viza de logonda in care nu mam casatorit in acele 3 luni conditia impusa de ei dar intorcandu-ma la timp acasa nedepasind data inscrisa pe passaport. Ca am fost anuntata ca am fost castigatoare si urmez sa am interviu in feb

Va raog frumos sa ma ajutati

nkog
12.01.2006, 14:56
Nu cred ca are una cu alta nimic. Bafta !

danielly
13.01.2006, 05:05
mersi nkog

dar inca o intrebare as mai avea diploma mea de bac sa pierdut prin facultatestii cumva daca e ok daca ma prezint cu licenta de facultate astept rasp?

sorin
13.01.2006, 05:09
Teoretic, nu vad de ce le-ar trebui diploma de bac, pentru cei care au absolvit o facultate, pentru ca se stie implicit ca acea diploma ar trebui sa existe. Eu zic ca cel mai sigur e sa suni la ambasada/consulat si sa intrebi, pentru a fi 100% sigura.

danielly
13.01.2006, 10:06
mersi sorin asta am si facut si ma lamurit doamana mai mult de o gramada cica nu ar fiii prb daca o am pe cea de facultate dupa aia imi zice ca imi trebuie actele in original copie tradusa si legalizata si cica o sa vad eu la intreviu daca imi trebuie aia imi vine sasmileys/smiley19.gif.

tu stii cumva cum se afla programare neavad inca plicul 2, e vrun sait in care zice dupa nr case la de data luna si ora ai interviu si cati au fost intervievati.

danielly
20.02.2006, 10:03
Acuma sunt si eu mai linistita in chiar ultima zii am facut rost de diploma si am reausit acuma am visa luata nu a fost asa greau cum am crezut practic nu mau intrebat nik doar miau luat documentele dupa care mau pus sa jur ca tot ce am e adevarat si sa ma duc in sala sa astepta visa cam asta a fost interviul meu.smileys/smiley36.gif

va multumesc celor care mau ajutat de pe forum si multa bafta calor care urmeaza sa fie increzetori cai nui prb sa nu ia daca ai toate documentele care se cer daca e vreo nelamurire la care as putea sa raspund o sa va ajut cu placere smileys/smiley9.gif

sorin
20.02.2006, 10:28
tu stii cumva cum se afla programare neavad inca plicul 2, e vrun sait in care zice dupa nr case la de data luna si ora ai interviu si cati au fost intervievati.
Depinde de numarul de dosar pe care-l ai. De exemplu, in aprilie se programeaza pana la numarul 11225 (este un site pe care se afiseaza asa zisul "cut off" si pe care-l poti gasi pe aici pe forum). Plicul 2 vine de regula cu 2-4 saptamani inainte de interviu.