PDA

Arată versiune întreagă : Informatii despre Orange County

08.01.2006, 16:09
La Multi Ani! 2006 si salutari tuturor romanilor de pe acest forum.

Locuiesc de aproape 5 ani in California insa abia acumam descoperit acest formum de care am fost foarte placut impresionata.

In prezent locuiesc impreuna cu sotul si fiul nostru in Antelope Valley mai precis in Lancaster, unloc foarte "uscat" din multe puncte de vedere,de unde planuim sa ne mutam. Dupa lungi cautari (vreme/servicii/preturi case/populatie/crima,etc) in aproape toata America,am decis sa ramanem tot in California.De curand am condus prin Orange County - Irvine, Anaheim, Garden Grove, Orange, Tustin, Huntington Beach, Laguna Beach, etc ... si am fost foarte incantata, asa ca am hotarat sa ne mutam acolo, unde am aflat ca sunt si foarte multi romani. Pentru inceput vrem sa inchiriem o casa/townhouseinsa nu stim unde anume.

Orice informatie/sugestie despre o locatie buna in Orange County este bine venita si apreciata.

Multumesc foarte mult,

Vali

tanya_lm
30.04.2006, 05:14
si eu vreau sa ma mut in Orange County. acum stau in Tampa, Florida.

as aprecia ceva recomandari ...

tania

Pisoi
30.04.2006, 06:54
Oriunde in OC este frumos si numai bine de locuit, numai ca zona este mult mai scumpa comparativ cu celelalte counties invecinatesmileys/smiley2.gif...parerea mea este sa gasiti mai intai un job si apoi sa va mutati prin apropieresmileys/smiley4.gifde luat in consideratie ca income-ul trebuie sa fie de 3 ori mai mare decat rent-ul, apoi cu cat mai aproape de ocean cu atat mai scumpsmileys/smiley18.gif

mult noroc