PDA

Arată versiune întreagă : As dori niste informatii!!!

foryoutupac
08.01.2006, 14:00
As vrea sa stiu de unde pot sa primesc niste bani pentru o proiect foarte bine pus la punct,adica mai bine spus niste fonduri financiare pentru proiect,sunt cam multi bani de investit.Va Multumesc

nkog
08.01.2006, 14:19
foryoutupac,

Cam subtirel in detalii postul tau...smileys/smiley1.gif, De unde poti obtine banii, citi bani poti obtine, in ce conditii, etc., depinde de foarte multe lucruri...Incepind cu tine, cu situatia ta financiara, cu inteligenta ta financiara, cu performanta ta financiara in trecut si in prezent,cu natura proiectului iar mai apoi cu capacitatea ta de a face pe cei carora le prezinti proiectul sa inteleaga ce incerci tu sa spui.

Deci, aduna niste detalii, aduna-ti gindurile si poate vii inapoi si ne mai spui. Te las cu o vorba a unui om care nu are nevoie de introducere:

"An opportunity without the capacity to capture it, remains an illusion" Sam Walton

GNChicago
08.01.2006, 15:27
6-pack va trebui sa vii cu un numar! Tu trebuie sa sti cel mai bine de citi bani ai nevoie.

Cel care iti da banii vrea sa stie in ce intra si probabil mai mult ca sigur vrea o felie buna de business.

Macar trebuie sa mentionezi pe ce domeniu vrei sa faci astfel poate poti gasi pe cineva in acelasi domeniu.

foryoutupac
08.01.2006, 16:39
Deci proiectul este in domeniul transporturilor de marfa in Europa,am tot ce imi trebuie,adica am oameni cu care am semnat contract prin care imi garanteaza ca imi da marfuri de transportat,in principiu am nevoie de camioane,partenerul meu a vorbit cu cei de la Volvo ne facut un plan pentru 30 de camioane de cate avem nevoie,dar 30 de camiona costa cam mult,noi am avea nevoie cam de 4.000.000 de euro,mai este o varianta sa incepem in leasing cu cateva camioane si asta ar fi o suma de 100.000 de euro.Deci cam astea sunt detaliile

nkog
09.01.2006, 08:04
foryoutupac,

Detaliile bata-le vina,smileys/smiley17.gif

"Deci cam astea sunt detaliile"

Tot subtiri au ramas.smileys/smiley1.gif

OK, hai sa mai incercam un pic. Tu, banii astia ii vrei sa-i obtii de aici din SUA sau din EU ? Nu stiu de EU, dar iti spun cu ce ai descris, in forma in care ai descris, planul nu va prinde aripi aici in SUA. Ca finatare zic.

Daca nu te simti comfortabil sa dai amanunte care te-ar face sa te simti vulnerabil aici pe forum, baga un pm, fii pregatit cu raspunsuri la ce te-am intrebat in primul meu post, si mai vedem.

Bafta !

think
17.01.2006, 19:04
ok foryoutupac
Hai sa spunem ca eu as fi cel pe care il cauti.la fel ca si la o banca ar trebui sa prezinti un plan care sa ma convinga sa iti dau acesti bani.Daca crezi ca poti sa vorbesti cu mine sunt prin zona oricum Westland-Mi.

Lucrez in transporturi aici cat si in tara am pozibilitatea de a te ajuta atat cu informatii cat si cu relatii(licente etc)+ sa nu uitam bani.Acum sa nu te gandesti ca ai sa primesti 4 mil eurosmileys/smiley36.gifdar chiar daca nu crezi ai putea sa ajungi chia si acolo.

Dar...intrebarea e:merita ideea ta 4 mil euro?astea e tot.

Serax
31.05.2006, 03:45
O idee de afacere am si eu si cu costuri mult mai putine in sensul ca nu investesc in utilaje, echipamente sau alte accesorii ci doar in idee. Pt afacere e nevoie de oameni de legatura in SUA, Canada, Australia, ASIA.

Este vorba despre implementarea noilor tehnologii din diverse domenii. Investitia consta doar in a deschide o firma internationala cu mai multe puncte de lucru (reprezentare)asa cum am mentionat mai sus.

Mai multe informatii ofer acelora care sunt direct interesanti.

kuntakintero@yahoo.com