PDA

Arată versiune întreagă : Intrebari si raspunsuri

magdel
03.01.2006, 20:08
Am intrat pe site-ul unei firme de intermediere si am gasit formularul Application Form in care sunt o serie de intrebari. Va rog sa-mi spuneti la intrebarile de genul, daca ai anumite preferinte speciale, daca suferi de anumite boli, alergii e bine sa ai de "obiectat" sau mai bine nu scrii nimic? Care ar fi raspunsul cel mai bun la intrebarile:
1.De unde am auzit de aceasta firma si care sunt motivele pentru care m-am decis sa particip, pentru o viza de tip H2B? (eu una am aflat navigand pe net in cautarea la astfel de firme, motivul ar fi ca am nevoie de ceva banuti dar nu stiu daca e bine sa scriu asta)
2.Care sunt cele mai bune 3 caracteristici ale mele? (as scrie ambitia, punctualitatea si responsabilitatea)
3.Cum ai rezolva un conflict cu angajatorul tau?

Va rog mult sa-mi raspundeti!!!!
Mersi

04.01.2006, 01:09
Trebuie sa raspunzi in romaneste sau engleza?

magdel
05.01.2006, 00:32
Ambele limbi, ma descurc cu engleza, vreau doar niste exemple de raspunsuri bune, adica care sa le convina celor "de sus". Mersi mult

ioosergiu
14.01.2006, 21:23
Mergi la firma respectiva si completeaza formularul cu un angajat al
firmei. Iti vor spune ei ce trebuie sa scri si ce nu trebuie. Asta fac
ei intermediaza angajarea ta si sunt foarte interesati ca tu sa ajungi
sa lucrezi in US pentru ca din asta castiga ei.

Eu cand am aplicat prima data am mers la ei la firma si am completat impreuna cu ei toate formularele.

Madlena
17.01.2006, 23:36
Magdel, spune-mi si mie te rogla ce firma de intermedere te-ai hotarit saaplici pentru viza H2b? Sint si eu in cautarea uneia si am multe nelamuriri.... Multumesc mult