PDA

Arată versiune întreagă : THE SPORTS CLUB COMPANY - JOB LIST

sauzimdebine
10.06.2004, 13:05
sper sa fie de folos:
THE SPORTS CLUB COMPANY

CORPORATE
11100 Santa Monica Blvd, #300, LA, CA 90025
310-479-5200
<H4 style="MARGIN: 0in 0in 0pt; TEXT-ALIGN: left" align=left></H4>
<H4 style="MARGIN: 0in 0in 0pt; TEXT-ALIGN: left" align=left>CORPORATE EDUCATION MANAGER</H4>
<H4 style="MARGIN: 0in 0in 0pt; TEXT-ALIGN: left" align=left>(Posted: 05/31/04)</H4>
<H4 style="MARGIN: 0in 0in 0pt; TEXT-ALIGN: left" align=left>Full Time</H4>
Requirements: Degree/Certification (NASM), min. bachelors degree in field, well rounded theoretical and practical fitness knowledge, excellent written &amp; oral comm

11.06.2004, 05:29
cam vechi anunturile man. uita-te la date...sint chiar si din 2003. oricum, initiativa ta e laudabila.

sauzimdebine
11.06.2004, 11:23
Nu mi-as permite sa "cut &amp; paste" ceva ce nu mai este de actualitatedoar de dragul de a spune ca am postat o lista. Vreau sa ajut, nu sa dezinformez. Daca am lasat totul asa cum am primit de la HR este pentru caofertele nu sunt vechi deloc. Lista este cat se poate de actuala. Daca data este veche nu inseamna altceva decat ca au continuat sa angajeze pt pozitia respectiva. Cum ar fi FKO(for kids only) TEACHER.

Oricum, constatarea ta desi ..., este binevenita pt ca a clarificat acest aspect.

in rest sauzimdebine

12.06.2004, 12:00
scuze, sper ca nu te-a deranjat in vreun fel raspunsul meu. a fost doar o constatare in urma celor vazute in anunt si n-aveam de unde sa stiu ca anunturile inca maisint de actualitatesmileys/smiley20.gif

sauzimdebine
12.06.2004, 13:03
in nici un caz. poate daca nu eram pe fuga la momentul respectiv schimbam ceva sau clarificam lucrurile. in urma constatarii tale sper ca totul este limpede.

trebuie spus ca procesul angajarii este destul de lung si nu se rezuma la un singur interviu. poate dura 1=2 luni in functie de pozitie. se cerne foarte mult pana se alege persoana potrivita. poate ca asta este si unul din secretele succesului companiei

daca doresti sa-ti faci o idee viziteaza www.thesportsclub.com (http://www.thesportsclub.com)

in rest sauzimdebine

angela
13.06.2004, 10:01
nu ai vreo lista de la orice HR si pentru Hawaii, ca in rest am gasit in lista ta exact ceea ce as putea face dar nu gasesc pe aici. Experienta exista si ar fii super sa imi gasesc ceva de lucru asemanator cu ceea ce ai prezentat tu

o zi buna

sauzimdebine
13.06.2004, 11:13
angela,

din pacate nu avem decat cluburile listate. mai jos gasesti cateva pagini de web care listeaza locuri de munca in domeniu. noroc la cautare. in rest sauzimdebine

http://hotjobs.yahoo.com (http://hotjobs.yahoo.com/) http://www.monster.com (http://www.m&#111;nster.com/) http://omni.cc.purdue.edu/~alltson/career.htm (http://omni.cc.purdue.edu/~allts&#111;n/career.htm) http://www.hospitalitycareernet.com (http://www.hospitalitycareernet.com/) http://classifiedsjobs.0catch.com/workfromhome/online.job.po (http://classifiedsjobs.0catch.com/workfromhome/&#111;nline.job.postings.html) stings.html http://www.hospitalityjobs.com (http://www.hospitalityjobs.com/) http://www.hoteljobresource.com (http://www.hoteljobresource.com/)

16.06.2004, 07:02
in unele cazuri si batutul pe la diverse usi da rezultate. hawaii inseamna turism, deci in acest domeniu trebuie sa cauti, mai ales ca asta si spui ca vrei. cind e cald tare afara si nu se poate sta pe plaja, opreste-te prin holurile unor hoteluri, agentii de turism, etc. si una la mina ca te racoresti, a doua la mina ca strici o vorbasmileys/smiley4.gif

angela
16.06.2004, 10:55
da, dar momentan ar cam fii o problema. nu am inca permis de conducere aici si ca sa lucrez la vreun hotel am nevoie de masina. este departe de unde stau eu asa ca momentan imi tin respiratia smileys/smiley36.gif

17.06.2004, 14:25
io bag seama ca tu nu prea ai chef de munca smileys/smiley36.gif

sauzimdebine
17.06.2004, 15:00
sau astepti totul pe tava?smileys/smiley2.gif la ce pozitie crezi ca poti aspira/te intereseaza? poate te ajutam si cu asta.smileys/smiley36.gif

angela
18.06.2004, 17:25
cum sa nu am chef de munca? am un chef smileys/smiley2.gif

pai, sa vedem la ce pozitie pot aspira?????????????? Am terminat un liceu, o facultate si am lucrat ceva anisori dupa aceea m-am maritat. Am lucrat inainte la Marriott deci cred ca dupa ce obtin permisul de conducere incerc tot la ei. Mi-a placut atmosfera de acolo dar salariul era super mic. sper ca in state e ceva mai mare

19.06.2004, 05:39
stiu pe cineva care lucreaza la marriot si nici aici nu-s salarii extraordinare, dar nici super mici ca in ro. ce facultate ai terminat? poate ar trebui sa te orientezi in acel domeniu!!??

oricum, cred ca sotul tau lucrind in armata cistiga destul de bine ca sa iti dea posibilitatea sa te gindesti pe indelete si cit mai mult la viitoarea ta cariera smileys/smiley36.gif

angela
19.06.2004, 23:35
chiar asa sa fie? la Marriott-ul de aici sunt salariile mici? Eu am lucrat in Qatar si erau in jur de 350$, in Romania sunt si mai mic.

eu am terminat dreptul dar nu cred ca am nici o sansa aici, daca nu ai in tara ta unde stii limba si legile imagineaza-ti aici nu? asta e nu ma mai bazez de mult pe asa ceva.

Da, sotul meu castiga destul de bine dar cum am mai spus " pana cand o sa stau ca un parazit mititel?" smileys/smiley36.gif

sauzimdebine
20.06.2004, 02:05
ce e si viata asta. unii le au pe toate si nu sant multumiti. timp pt piscina, filme, citit, etc. si ei vor mai mult.

salariu mic sau nu, daca vrei sa incepi cu ceva, atunci nu are sens sa te obosesti cu alta retea de hoteluri pana nu mergi la Marriott. faptul ca ai lucrat pt ei reprezinta un mare avantaj. asa ca uita piscinasmileys/smiley16.gif, fapt care ne-ar mai linisti pe noi, invidiosiismileys/smiley19.gif, si rezolva problema cu transportul.

in rest sauzimdebine

angela
20.06.2004, 11:29
asta cam asa e , daca vreau sa incep de undeva nu conteaza salariul, pentru acelasi motiv m-am dus prima oara la Marriott, pentru experienta. cum imi rezolv problema cu transportul ma duc sa lucrez la ei, acum sper ca v-am linistit. Asta e, no more timp liber pentru alte activitati

21.06.2004, 06:01
chestia e cu doua taisuri zic eu. prima varianta este ca se poate aplica pentru o slujba mai modesta din punct de vedere financiar pentru a incepe cu ceva, dar dupa aceea e mai greu de

angela
21.06.2004, 07:47
in domeniul " freaca menta" cred ca sunt deja calificata smileys/smiley36.gif, mai am doar foarte putin si o sa obtin o diploma de milioane, o sa ii pun o rama superba si o sa fac foarte multe copii xerox. trebuie sa fiu mandra de aceasta diploma doar e prima mea diploma in state

sorin
21.06.2004, 08:13
Chiar daca e posibil sa nu fie recunoscuta...este totusi o diploma. Buuuna poanta smileys/smiley36.gif

21.06.2004, 09:02
asta cu frecatul mentei e foarte periculoasa

la inceput o freci si te plictisesti, iar cu timpul incepe sa-ti placa smileys/smiley36.gif

angela
21.06.2004, 10:09
pai sa vezi cum sta treaba cu menta, dupa ce am venit in tara la terminarea contractului la Marriott am stat o luna de zile degeaba nu avea nici un sens sa lucrez pana venea sotul in tara, deci mi-am zis ia sa fac eu un curs de scurta durata, si am ales acest domeniu. plantasem deja cateva straturi si a aparut sotul. el mi-a spus sa nu imi fac probleme ca pot lua diploma in state. eeeeeeeeeeeee aici treaba a mers mai greu putin si cursul e ceva mai lung, dar cum am mai spus, imi i-au eu diploma cat de curand posibil smileys/smiley36.gif

am venit aici am mai plantat cateva straturi si cred ca mai fac rost de altele pana se gandesc astia sa imi trimita ssn. au zis ei ca in 15 zile o sa il am, dar nu specificasera anul smileys/smiley2.gif. am aplicat din nou, ca sa vedeti cat sunt de perseverenta si mi-au spus sa mai astept inca 15 zile. eu cred ca cei de acolo au toti diplome in frecarea mentei. ei ce sa-i faci cel putin aia au salariul de luat pentru asa ceva, vezi ce inseamna sa fii calificat intr-o meserie super buna? smileys/smiley1.gif

21.06.2004, 10:41
mie mi-au spus 15 zile ssn, apoi mi-au zis o verificare de 60 de zile, si peste doua luni sau trei, mi-au spus ca INS-ul a pierdut dosarul chiar la intrare pe JFK asa ca trebuie mai intai sa ma duc la ei. Totul a durat doi ani smileys/smiley19.gif

Dupa doi ani aveam un green card cu numele gresh*t, asa ca am luat si ssn pe acelash nume grsh*tsmileys/smiley2.gif. si am luat-o de la capat cu INS-ul smileys/smiley36.gif.

bafta tie

angela
21.06.2004, 11:29
nasoala treaba. dar ai putut sa lucrezi daca nu aveai ssn? oricum astept cele 15 zile sper sa fie pe bune de data asta.

mie mi-au trimis green card-ul dupa 15 zile si e bun, l-au facut cum trebuie. dar pentru permisul de conducere mi-au spus ca imi trebuie ssn si nu au ce face cu green card-ul. deci asta e trebuie sa stau si sa astept

cu 90 de zile inaitea terminarii celor 2 ani ( perioada pe care am rezidenta permanenta) trebuie sa ma duc si sa aplic pentru cetatenie. sper sa nu uit smileys/smiley36.gif

sauzimdebine
21.06.2004, 21:23
sa va spun eu una mai buna. pentru cei de la INS fetita mea figura ca fiind casatorita fraudulos cu un cetatean american, sotul si locul incheierii casatoriei fiind necunoscute. bineinteles ca toate actele dovedeau ca era nascuta in 1990 si ca la data aplicatiei avea numai noua ani.

in rest sauzimdebine

angela
22.06.2004, 07:24
asta chiar ca e buna

cum de se pot intampla astfel de lucruri?

angela
22.06.2004, 07:39
am si eu o intrebare care nu prea isi gaseste raspunsul, si-l va gasi cu siguranta in urmatorii 2 ani dar ar fii preferabil sa am ceva idei inca de acum despre chestia asta.

eu sunt aici cu viza cr1 si am deja green card-ul, am intrat in state prin los angeles si cine mi-a preluat dosarul, mi-a spus : felicitari din acest moment esti : permanent resident of united states. dupa care mi-a spus sa nu uit sa ma duc la ins cu 3 luni inaintea expirarii vizei si sa aplic pentru cetatenie. totusi pe un site de al lor scrie ca pot aplica doar dupa 5 ani de zile, doar atunci am dreptul la cetatenia americana. Deci stie cineva care ar fii adevarul? cand pot aplica si este adevarat ca am aceeleasi drepturi ca oricine altcineva de aici? ceea ce nu prea cred

22.06.2004, 07:55
eu stiu ca dupa 5 ani pot aplica cei care au venit cu loteria si dupa 3 ani cei care primesc cetatenia prin casatorie.

angela
22.06.2004, 08:56
hai sa mai vedem si alte opinii

sper sa fie asa

sauzimdebine
22.06.2004, 09:52
casatoria cu un cetatean american i-ti da dreptul la rezidenta permanenta conditionata - ceea ce inseamna ca trebuie sa dovedesti ca ai incheiat casatoria din dragoste si nu din dorinta de a obtine un green-card si, cand spun dovedesti ma refer la tot tacamul de acte: domiciliu, taxe, cont, asigurare medicala, asigurare pt viata sau de alt fel, proprietati, utilitati, toate pe numele la amandoi, poze, declaratii de la cunoscuti, etc, etc. - aceasta conditionare se ridica dupa doi ani(poti aplica cu trei luni inainte de cei doi ani) de la data obtinerii rezidentei (nu a casatoriei) iar cetatenia se poate lua la 3 ani de la aceeasi data. in tot acest timp trebuie sa treci prin doua interviuri cu INS in care sa dovedesti bonitatea casatoriei. din cate inteleg tu ai trecut prin unul si, tinand cont de statutul sotului, se poate sa nu te mai cheme la al doilea, desi sansele sant mici.

ca asa sta problema din cate stiu eu

in rest sauzimdebine

sorin
22.06.2004, 10:04
Mergeti pe urmatorul link si apoi la pagina 22 veti vedea ca naturalizarea prin casatorie se face dupa 3 ani cu conditia sa nu fie iesiri din SUA pentru perioade mai mari de 6 luni:

http://uscis.gov/graphics/services/natz/English.pdf

angela
22.06.2004, 10:09
da asa am sa fac

casatoria a fost incheiata din dragoste tocmai de aceea nu am avut probleme cu consulul la ambasada din romania, la interviu a fost usor adica nu aveam de ce sa mintim sau mai stiu eu ce

oricum o sa vedem ce imi spun cei de ins cand o sa ma duc sa le fac o vizita

merci mult pentru sfaturi

sauzimdebine
06.07.2004, 19:57
UPDATE - 07/07/04

__________________________________________________ ______

<h4 style="margin: 0in 0in 0pt;">THE SPORTS CLUB/LA</font></span></font></h4>

<h2 style="margin: 0in 0in 0pt;">MIAMI</font></span></font></h2>

<h4 style="margin: 0in 0in 0pt;">1441 Brickell Avenue, Miami, FL 33131</font></span></font></h4>
<h4 style="margin: 0in 0in 0pt; font-weight: normal;">305-533-1199</font></h4>

</font></font>

BUILDING OPERATIONS &amp; HOUSEKEEPING MANAGER</font></font></span></font>

Requirements: </span>Previous experience required.</font>

__________________________________________________ ________ ______

THE SPORTS CLUB/LA

NEW YORK

330 E 60st. Street, NY, NY, 10021

212-355-5100

JUNIOR MECHANIC

</font></span>Requirements: </span>Quick learner with mechanical aptitude.

__________________________________________________ ________ ______.</font>

</font></span>

Man_in_Red
20.02.2005, 06:28
Salut Angela,Sauzimdebine...Yankee si celorlaltzi :)

Imi poate spune si mie cineva...asa mai detailat...care sunt etapele dupa ce te casatoresti cu un cetatzean american? Ma refer ..cam in cat tp iti iese dreptul de munca...greencardul...cate interviuri trebuie sa "treci" pana la primirea greencardului permanent...si apoi intr'un tarziu cum e cu cetatzenia..cam in cat tp o primesti...

mersi mult..bye

angela
20.02.2005, 06:38
Etapele prin care am trecut eu in Romania:

1. Casatorie

2. Primul interviu la ambasada, taxe de platit, super usor, emotii la greu, asteptarea lunga.....

3. Ti- se stabileste o noua data de interviu, aduci cazier, mai platesti alte taxe , te duci la cel de al doilea interviu

4. Aplici acolo la ambasada pentru green card (asta iti da direct si drept de munca n cazul casatoriei)

5. Faci analize - duci rezultatele la ambasada dupa care astepti raspunsul celor din State pentru : check background"

6. Vine raspunsul, iei viza, urci in avion si esti aici

7. In vreo 2 saptamani ai GC iar dupa 1 luna SSN, dupa aceea poti lucra

Bafta!

Man_in_Red
20.02.2005, 08:25
salut

mersi ca mi'ai raspuns...cred ca m'am exprimat gresit smileys/smiley17.gif..ma refream la o casatorie in state...deci eu o sa am viza..dar doar pe cateva luni...o sa am si SSN ...si in cazul unei casatorii acolo...cam care ar fi etapele ...cam in cat tp iti iese dreptul de munca...greencardul...cate interviuri trebuie sa "treci" pana la primirea greencardului permanent...si apoi intr'un tarziu cum e cu cetatzenia..cam in cat tp o primesti

daca cumva ai auzit si sti si in situatzia asta sa'mi raspunzi...astept smileys/smiley1.gif..daca nu sper sa citeasca si altzi care poate o sa stie sa'mi dea un raspuns...Numai bine..bye

angela
20.02.2005, 19:45
Da aici chiar nu stiu cate interviuri si ce mai ai de facut, oricum
primesti GC pe doi ani de zile asta e sigur, iar cu 90 zile inainte
implinirii celor 2 ani de la casatoriei trebuie sa aplici pentru
ridicarea conditiei, pentru a deveni rezident permanent. Dupa 3 ani
poti aplica pentru cetatenie.

Man_in_Red
20.02.2005, 20:37
Eu am auzit de de la casatorie pana la cetatzenie trebuie sa treci prin doua interviuri cu INS'ul...unul inainte de GC si unul dupa ce a iesit GC si aplic pt cetatzenie.

Oricum..mersi mult smileys/smiley1.gif multa bafta..bye

sauzimdebine
21.02.2005, 17:02
Sunt doua interviuri cu INS. Primul pentru acordarea rezidentei conditionate de casatoria cu un cetatean american, cu o valabilitate de doi ani. Cel de al doilea interviu este pentru ridicarea conditionarii rezidentei, cand, daca este trecut cu bine, ti se acorda dreptul de rezidenta permanenta. La trei ani de la casatorie, sau la cinci ani de la obtinerea dreptului de rezidenta conditionata(care dupa doi ani si dupa cel de al doilea interviu devine permanenta), daca se divorteaza intre timp, se poate aplica pentru cetatenie.
Cat de repede dureaza totul depinde de statul unde se depune aplicatia. NY este un infern cand vine vorba de INS.

Man_in_Red
21.02.2005, 20:13
mersi sauzimdebine :)

sauzimdebine
09.04.2005, 09:34
THE SPORTS CLUB/LA
NEW YORK
330 E 60st. Street, NY, NY, 10021
The Sports Club LA (http://www.thesportsclub.com)

MECHANIC
JUNIOR MECHANIC
GYM EQUIPMENT ATTENDANT
Requirements: Quick learner with mechanical aptitude.

HOUSEKEEPING (male & female)

Limba Engleza necesara dar nu obligatorie. Cei interesati pot suna la 212-355-5100 ext.210

Man_in_Red
12.04.2005, 02:36
salut sauzimdebine ,

tocmai am primit viza...in curand o sa ajung in State...mai este valabila "oferta" care mi'ai facut'o mai sus? smileys/smiley17.gif...

am mai lucrat in Ro ca instructor de fitness la cea mai renumita sala din Cluj, practic acest sport de 4 ani, am facut si 7 ani de baschet,....vorbesc engleza.... si o sa am SSN smileys/smiley1.gif...daca ma potzi ajuta cu un job de instructor sportiv, sau variante...astept un mesaj ..mersi...bye

sauzimdebine
12.04.2005, 11:08
hei, eu nu dau inapoi de la ce spun - daca ramai la new york, o sa facem pe dracu in patru sa te 'agatam' in lumea fitness-ului.

Man_in_Red
15.04.2005, 01:36
ok..am incercat sa'ti raspund la mesajul privat dar imi tot dadea eroare...O s ate sun dupa ce'mi iese SSN'ul. Numai bine..bye

iuliadiana
26.07.2005, 05:27
Buna sauzimdebine
Sauzimdebine... mai stii mai este valabila vreo oferta de munca....la clubul asta sau de oricare gen....aici in NY?

Daca afli ceva te rog imi zici si mie

Multumesc mult!

sauzimdebine
26.07.2005, 13:32
diana, ai un PM de la mine

sauzimdebine
22.01.2006, 05:52
REEBOK SPORTS CLUB NEW YORK, angajeaza mecanici, electro-mecanici,
constructori, cu sau fara experienta americana. Caracterul conteaza mai
mult decat experienta sau nivelul cunostintelor.

212-501-1423