PDA

Arată versiune întreagă : din nou ranit

cba21
02.01.2006, 05:29
sant undeva prin olanda, iar de ceva timp femeia pe care o consideram jumatatea mea mi-a spus ca nu simte nimic ptr mine.Iar acum sant in cautare de noi amici(e) de prin zona,si poate cine stie,adevarata jumatate se va invi intradevar...o astept de prea mult timp si oarecum am devenit nerabdator.Deci daca e cineva care nu prea are multe de facut in timpul liber sau care este in cautarea persoanei potrivite asa cum sant si eu, mi-ar face o deosebita placere sa fiu contactat

razvan1977
03.01.2006, 21:31
hy

teinteleg foarte bine eu din pacate locuiesc in romania am tot ce imi trebuie pot spune propriul apartament, un servici de boier in care castig 10 milioane pe luna si muncesc in medie 4 ore pe zi fara ture,etc dar nici eu nu am gasit jumatatea mea

degeaba ai avere si bucurii daca nu ai cu cine sa le imparti

la tine se pare ca situatia e si mai grava mai ales ca esti printre straini dar eu iti tin pumnii si iti urez multa bafta

si eu vreau sa parasesc tara dar din cauza fetelor si a oamenilor din jur care yte sapa mereu

sper sa avem amandoi noroc pe drumul sau

angeline
03.01.2006, 22:26
smileys/smiley19.gif....eu inca imi mai caut cele trei sferturi....nu stiu daca situatia mea e mai grava decat a voasta in schimb stiu ca timp liber am daca imi fac, am apartament dar vreau casa sieu vreau doar sa calatoresc nu sa parasesc tara (adevarul este ca nu simnt sa ma sape nimeni !).....dar si eu am probleme cu "baietii".....smileys/smiley36.gif

04.01.2006, 01:03
Mai oameni buni, bucurativa de viata si nu va mai lamentaiti atata.....

Casatoria nu este chair asa de grazava cum credeti sau spun unii....

Ganditiva bine, in fiecare noapte trebuie samegi acasa si sa te culci in acelasi pat, cu aceiasi persona,cand vrei sa faci ceva trebuie sa intrebi intai pe altul, de fiecare data cand intalnesti o persoande care esti atras te uiti la mana cu veregheta....si cate si mai cate...smileys/smiley36.gif

Eu unul, sa fiu sincer, daca vreodata sar intampla nenorocirea ca unul dintre noi doi sa moara, eusunt sigurca as dori sa raman singlesmileys/smiley36.gif

angeline
04.01.2006, 01:46
in principiu si necasatorit in fiecare seara mergi acasa si iti mai nimeresti si patul smileys/smiley2.gif smileys/smiley36.gif....dar ce ar mai fi "cate si mai cate" ?

Mugatule, tu chiar in toate actiunile tale te sfatuiesti cusotia ?

04.01.2006, 01:59
Angeline, daca traiesti cu cineva in casa si dormi in acelas pat, nu este normal sa fie asa? Desigur ca nucer permisiunela ce restaurant sa merg la lunch sau cu ce pantaloni sa ma imbraccand plec d-acasa, dar in deciziile careafeacteaza casa si deci pe noi amandoi, eu ma consult tot timpul cu sotiasmileys/smiley2.gif...sistemul nostru estedemocratic nu dictatura.....smileys/smiley36.gif

angeline
04.01.2006, 03:16
da, suna bine ....smileys/smiley2.gif

razvan1977
04.01.2006, 19:28
hy Angeline, dupa cate observ si fetele trec prin situatii grele nu numai baietii,

cat priveste cele spuse de Mugatu are si nu are dreptate acum depinde la ce varsta sa casatorit eu am 29 si inca nu am facut pasul respectiv iar de aventuri si de mancare gen senvisuri sau uscaturi m-am cam saturat as vrea sa mai intreb si pe cineva cand iau vreo decizie dar nu am pe cine , parintii m-au ajutat de ajuns nu le mai umplu capul si cu necazurile mele au ei destule si asa

de aceea as vrea sa imi gasesc pe cineva iar daca tot am stat atata timp nici nu vreau sa ma arunc in bratele primei venite

05.01.2006, 01:32
Razvan, stai linistit, eu la 29 de ani nici nu ma gandeam la insuratoare, aveam prea mult fun single....smileys/smiley36.gif

Ai tot timpul, bucurate de viata. Cat despre mancare, daca tu crezi ca ai sa gasesti o sotie sa gateasca,spele, calce si alte activitati domestice, ai sa fi tare shocat. Tu cred caai in minteimaginea unei femei cum este mama ta, dar asta nu este realitatea. Sa oprit productia la asa modele de mult. smileys/smiley2.gif

Majoriatefemeilor in ziua de astazi nu au nici o idee despre ce vorbesti tu. Asa ca daca mancarea este importanta pentru tine, pune mana si invata sa gatesti; nu numai caai sa te bucuri tu singur, dar ai sa faci si viitoarea sotie foarte fericitasmileys/smiley2.gif

Nu este nici o rusine pentru un barbat sa fie versat in ale casei, in USA este chiar la moda! smileys/smiley36.gif

rogzy
05.01.2006, 04:14
dragilor,fiecare dintre voi are dreptate...uneori e greu sa traiesti singur,avand mereu nevoie de un suflet care sa ne fie aproape,dar apoi cand gasim acel ceva,ne plangem,nu ne mai place,vrem sa schimbam orice..viata nu e usoara,dar are farmecul ei....poate singuratatea ne face sa pretuim mai mult iubirea..toate au un rost,in orice caz important e sa fim optimisti....as vrea sa mai vorbim,caci si eu am trecut prin multe,dar am invatat sa merg mai departe.va pup pe toti si abia astept sa dezbatem

angeline
05.01.2006, 04:49
extraordinar...acum nu stiu ce sa maicred !?

ma-ti zapacit de tot si observ cu stupoare ca deja toti aveti DREPTATE , cea mai mare dreptate incep sa inclin sa cred ca o are Mugatu (adevarat nu sunt de acord suta la suta, stiu eu cat dar nu vreau sa o recunosc public si asta ca sa nu se ingamfe)...smileys/smiley2.gifoare asa o fi in legatura cu moda...? barbatul versat in ale casei !?

si asta suna bine smileys/smiley32.gif...chiar imi place mai mult decat sistemele democratice , dictatoriale sau orice alta sistem...de faptin principiu mie nu-mi place politica...

05.01.2006, 06:46
Eram sigur ca mesajul meu va fi bine primit de catre femeismileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Angeline, multumesc pentru ca pastrezi anumite rezervari, nu de alta da sa nu mi se urce la cap....smileys/smiley32.gif

05.01.2006, 06:56
Asta da tema...inseamna ca sant si de moda veche si democratica ce
priveste femea din ziua de aztazi,eu zic ca depinde de femeie cei place
ei sa fie femeie de casa sa fie si cocheta s-ai placa libertatea
,distractia si daca gaseste jumatatea ei e totul perfect.....sant
si asemenea femei....

Ce priveste pe noi femeile cum ne croim rochia asa o purtam(ma refer la
barbatelele noastre)sau cum al cresti asa al ai.......dar cum zice
@Mugatu(te culci fiecare zi bla bla bla )eu sant de alta parere ...eu
ma bucur la acest lucru (sa-mi iau barbatelul an brate sai simt caldura
,cine are grija de mine,ma protejeaza,nu mie frica de ziua care vine ma
simt in siguranta,ma duc cu placere la somn si abia astept a doua zi sa
petrec cu el incep dimineata cu cafeluta ,abia astept s-al
revad)...daca mi se antampla sa raman single,asi supravetui cam greu
....singurica ca cucul? Nosmileys/smiley5.gif

05.01.2006, 08:37
Tuca, cel mai important este sa fi fericit/a. Insa in ziua de astazi majoritatea femeilor (nu toate), doresc mai mult o cariera decat o familie. Si in conditiile in care femeile trebuie sa tina in societate pasul cu barbatii, ele nu mai pot, sau nu mai vor, sa joace rolul traditional de mama si gospodina, iar barbati de placere sau nevoie trebuie sa joace si ei un rol in casa. De aceaia este asa multa emigrare ilegala, pentru ca familiile au nevoie de mana de lucru ieftina la crescut copii, gatit si curat in casa.

05.01.2006, 08:51
Te inteleg.....smileys/smiley2.gif

razvan1977
05.01.2006, 20:17
salut oameni bun

vad ca de la 2 mesaje am ajuns sa corespondam sanatos cat priveste gatitul ,spalatul, curateniua etc sa stii Mugatu ca le fac si eu singur nu vine mama sa imi faca in apartamentul meu ordine saraca abia face in cele 3 camere ale ei dar sa mai munceasca in inca 3

cat priveste casatoria ai dreptate nu numai femeile trebuie sa faca eu sunt de parere ca treburile intr-o familie se impart

Tuca are dreptate si ea ce este cel mai frumos decat sa te tina cineva in brate si sa nu te lafai de unul singur in tot patul iar sa tot perinzi azi pe cineva maine pe alta ajungi la un moment dat sa te plictisesti si de astfel de aventuri

asta e parerea mea

bine nici casatorit nu va fii totul roz as fi absurd sa cred asa ceva dar nu ma pot pronunta despre casatorie caci nu stiu cu ce se mananca una e sa visezi si alta sa realizezi

angeline
05.01.2006, 20:58
hei, razvan1977</span> !
</span> intr-adevar casatoria este o cotitura in viata omului dar dupa parerea mea nu se mananca</span> ...in cazul asta se consuma rapid
cred ca ar fi mai interesant sa savurezi</span>...ce zici ?

05.01.2006, 21:40
Daca o casnicie ar fi perfecta near plictisi asa ca cu urcus si coboras
e mai interesant nu te plictiseste tot timpul se iveste ceva nou..smileys/smiley17.gif

angeline
05.01.2006, 23:51
un distins profesor in gastronomie imi spunea ...ca este

dulce si amara

cu cat savurezi parteadulce, cel putin pe atatpoftesti si bucaticaamara si dintr-o data amarul capata valente dulci...iar totul se transforma in dulce amarui....

06.01.2006, 00:30
Razvan, casatoria este un fel de give and take.....the more you give, the more she takes....smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Angeline, omul se satura de prea multa duceata! Prea mul zahar si ti se apleacasmileys/smiley2.gif

06.01.2006, 00:51
DA asa este intinzi un deget ati ia toata mana....la femei e ceva normal,altfel nu se simt bine......smileys/smiley36.gif

angeline
06.01.2006, 00:53
ahhhh... ! smileys/smiley62.gif</span></font>

Mugatu asta ai facut-o intentionat....asa-i smileys/smiley7.gif smileys/smiley36.gif

06.01.2006, 00:58
Eu? Intentionat? totul in viata este doar un lung sir de accidente...nimic nu este intentionatsmileys/smiley36.gif

Si inca odata doamnelor si domnilor, doresc sa va amintesc ca sunt candidat pentru Roscar la categoria cel mai original forumist, voturile dumnevoastra sunt extrem de apreciate!smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

angeline
06.01.2006, 01:10
mi-ai stricat bunatatea de desert iar acum mai pomenesti si de accidente ! smileys/smiley2.gif
ce bine imi pare ca nu te-am votat la categoria originalilor....intuitia feminina functioneaza ! smileys/smiley2.gif smileys/smiley20.gif

06.01.2006, 01:15
Angeline, desertul isi are si el locului lui, de obicei la sfarsitul mesei, dar pana ajungi acolo,savureazao ciorba acrita cu borshsmileys/smiley2.gif

angeline
06.01.2006, 01:30
Mugatu iar m-ai ranit accidental, m-ai bagat in ceata si mai facut extrem de curioasa....daca tu mananci borsh, apoi ce mai vrei iar la urma savurezi desertul si imediat te speli pe dinti cu pasta si periuta cu ce gust ramai ?....serios, eu una termin ca incep sa flamanzesc....mi-ai facut o pofta !!! smileys/smiley2.gif smileys/smiley36.gif

06.01.2006, 01:53
Angeline, tu ai inceput cu analogiile de macare si deserturi asa ca nu da vina pe mine ca ti-am facut sa salivezi......

Angeline wrote: "imediat te speli pe dinti cu pasta si periuta cu ce gust ramai"

Ramai cu amintirile si cu dorinta sa mai mananci de indata ce iti este foame din nousmileys/smiley2.gif

Si de spalat pe dinti ma spal ca sa nu fac carii si pe urma sa ma doara dintii, ai vazut ce probleme mari se pot crea daca nu stii "metoda exacta a igienei orale"smileys/smiley36.gif

angeline
06.01.2006, 02:05
dau si eu vina pe cine pot ! smileys/smiley36.gif....

in rest s-a rezolvat!...pe aici in Ardeal nu prea savuram ciorba cu borsh asa ca am sarit peste si am gustat o fripturica....iar periuta+pasta au muncit si ele....

06.01.2006, 02:07
dulce si amara

Mie imi place sa maninc dupa dulce sarat si dupa sarat iara dulce si o tin tot asa smileys/smiley36.gif amar nu-mi place smileys/smiley5.gif

angeline
06.01.2006, 02:13
...am primit si eu intariri smileys/smiley79.gif

merge si dulce - sarat ...smileys/smiley2.gif

06.01.2006, 02:32
Dar atentie la dinti smileys/smiley120.gifpe cei cu dinti sensibili s-ar putea sa ii irite socurile http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

06.01.2006, 06:18
...pe aici in Ardeal nu prea savuram ciorba cu borsh....

Serios? si mie care imi era pofta de o ciorba acra de perisoare,

Unde este un Borsh Magic cand ai nevoie......smileys/smiley7.gif

06.01.2006, 07:00
http://www.delikat.ro/imagini/produse_fundal/bors_magic.jpg

bors de perisioare

http://www.cora.ro/images/bors-de-perisoarem.jpg

Pofta bunasmileys/smiley36.gif

06.01.2006, 07:10
Multumesc Tuca, exact de ce aveam nevoie!smileys/smiley36.gif

angeline
06.01.2006, 07:54
eu dupa cum am spus sar peste acreli, mie toata lumea imi spune ca-s dulce si mie teama sa nu ma acresc de la ciorba !!!! dar nu ar trebui sa mergem la bucatarie ?

cred ca suntem ooooffffffff- topic !smileys/smiley36.gif

06.01.2006, 08:16
Nu cred ca suntem off topic deloc, arta culinara este tot la fel de importanta ca arta amorului....cine o face bine pe una, stie sa o faca bine si pe cealalta......smileys/smiley2.gif

Pisoi
06.01.2006, 08:16
...saracul cba21smileys/smiley19.gifin loc sa primeasca un raspuns adecvat, l-ati innebunit cu retetele culiunare si pasta de dintismileys/smiley118.gif...de nici n-a mai dat pe aicismileys/smiley117.gif

...da, daangelinesmileys/smiley20.gifmuta-i tu la alta "bucatarie" ca sorin o fi tot in vacantasmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

06.01.2006, 08:25
Saracu cba21, cand o veni pe forum si o sa vada ca are 38 de raspunsuri o sa fie very happy, pana cand vede ce aberatii am scris noi aici si de fapt nimic ce il intereseaza....LOLsmileys/smiley36.gif

roger
08.01.2006, 09:29
Uite aci parteneri in romania,gratis si cu poza:

www.anuntul.ro (http://www.anuntul.ro) la matrimoniale.

Adevarul ca romancele noastre arata bine bine pe linga ce vad prin Toronto .

angeline
08.01.2006, 10:28
mugatu , trebuie sa recunosc ca in principiu imi place cum gandesti, imi place si cum sustii ca esti la subiect cu axioma "....arta culinara este tot la fel de importanta ca arta amorului....cine o face bine pe una, stie sa o faca bine si pe cealalta......http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley2.gif " dar nu mai imi place cand cedezi instantaneu spunand despre aberatii....

iar ca sa nu aibe nimeni satisfactia ca as fi of-topic acum vin si spun ca eu probabil ca nu corespund cerintelor lui cba21;in primul rand pentru ca nu sunt prin zona (Olandei) dar daca exista net nici o distanta nu este prea mare si in al doilea rand pentru caeu inca imi mai caut cum am mai specificat " cele trei sferturi " (deci sunt doar un sfert nu o jumatate) in schimb este imposibil sa nu-si de-a seama ca de fapt am timp liber si putem fi amici si sa mai schimbam impresii smileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gifatat despre arta amorului cat si despre arta culinara, a si inca ceva !....chiar si despre artele frumoase....

09.01.2006, 06:23
Angeline, cand am spus aberatii m-am referit la de unde am plecat si und eam ajuns...smileys/smiley2.gif

Si inca un lucru important, pe langa mancarea si amorul mai esteumorulsmileys/smiley32.gif

Dacaaireusit sa o faci pe o femeie sa rada,you are home free....smileys/smiley36.gif

cba21
16.01.2006, 08:26
pai am intrat si mai ca ma speriasem cate raspunsuri am primit, cand incep sa le citesc am obs ca nu se legau de nici o culoare de ceea ce cautam eu, dar am vazut ca ati discutat si poate v-ati si simtit bine facand-o, cat despre jumatatea mea inca trag sperante ca e undeva pe acolo pierduta,daca pe acest forum nu este..si cine stie,poate cu un pic de perseverenta si noroc o voi gasi..in rest va doresc sa fiti iubiti si sa iubiti.Si tineti-o tot asa, veseli si voiosi

angeline
18.01.2006, 03:32
cred ca esti printre putinii forumisti daca nu singurul, care nu s-a suparat ca ne-am facut de cap pe topicul tau, sa stii ca ne-a facut placere si asteptam vesti ! smileys/smiley36.gif

cba21
18.01.2006, 05:13
mai sant si ecceptii de la caz,dar chesta cu borsul oricum mi-a placut,si in rest toata conversatia a fost placutasmileys/smiley32.gifce sa mai zic in rest.....nu cred ca mai stiu ce as putea spune

cba21
18.01.2006, 05:13
*exceptii

razvan1977
23.01.2006, 04:55
saracu baiat a cerut ceva si a primit altceva

ce sa ii faci riscurile meseriei oricum cred ca in curand o sa va adun retetele si o sa scriu o carte de bucate o sa o intitulez

RETETE DE BUCATE DE PE FORUM-URI

lilyro
03.02.2006, 03:18
Buna

Sint Lily din Romania , imi pare bine ca v-am gasit (azi) desi ma gindeam de ceva vreme la un asemenea Forum, daca exista si unde ar putea fi...smileys/smiley1.gif

&lt;&lt;Am 34 ani, sint din Bucuresti, inca mai caut ...pe cineva, nici eu nu stiu cum ar trebui sa fie...o persoana cu care sa ma inteleg , sa pot discuta, sa aiba umor...&gt;&gt; smileys/smiley2.gif

Suna asa de ciudat, in viata de toate zilele, nu trebuie sa folosesti asemenea formulari! Pur si simplu iti place - il placi si gata...Pina la 31 ani nu aveam idee sa ma 'log-ez' la asemena rubrici dedicate matrimonialelor, dar am prinscuraj ajutata de niste colege amabile. Nu am avut incredere in a gasi cealalta jumatate in aces mod -poate prea simplu, prea riscant. Nici nu stiam cu ce se 'maninca' o relatie; am fost preocupata de scoala, sa invat, sa caut o slujba cu un salariu &lt;decent&gt; ... si a trecut timpul.http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley9.gif

Avantajul: sint libera, independenta (desi stau cu ai mei).

Se spune "ce a al tau e pus de-o parte" si ca "norocul si-l face omul"-

BAFTA in tot ce faceti!

03.02.2006, 08:05
Lily, bine ai venit si mult succes. Nu te speria sa cunosti pe cineva prinInternet, nu gasesc ca estemare difereta intre a face cunostinta cu cineva intr-un bar, restaurant, biblioteca sau statie de tranvai....

O doza mica descepticism este sanatoas, prea mult insa sechema paranoia!smileys/smiley2.gif

GNChicago
03.02.2006, 09:09
Mugatule, ceva diferente sunt daca cunosti pe cineva in bar, restaurant, statie de tramvai sau internet sau biblioteca.....si anume cei intilnitipe internet sau biblioteca poti sa fii 99% sigur ca stiu sa citeasca si sa scrie, pe cita vreme ceilalti nu poti fi prea sigur.....

Se spune ca pe vremea lui Ceausescu, politistii umblau cite doi ptrca unul stia sa scrie si celalat sa citeasca.....asta era doar un Joke about politia bine platita a lui Ceausescu....

Oricum, agreez sa dau oportunitate la toata lumea indiferent de circumstantele aparute decunoastere reciproca in timp.....

Stiu ca cei din Romania privesc altfel unele relatii, sunt mult mai circumspecti gata sa-ti sara in cap daca spui o gluma, de multe ori poate si din cauza situatiei materiale, obositi de munca, sau chiar de bancuri proaste ofensive sunt tentati sa-ti raspunda intr-un fel in care sa-ti para rau ca ai deschis gura, incercind sa faci o atmosfera mai relaxanta....

angeline
03.02.2006, 09:58
http://photobucket.com/albums/v235/SmileyMags/Moods/th_36_1_11.gif monitorul fiind bariera ?!....http://photobucket.com/albums/v235/SmileyMags/Tech/th_3_8_14.gif

am ajuns sa-mi placa relatiile prin intermediul net-ului....ma scuteste de multe eforturi inutile...ma simnt chiar protejata !

http://photobucket.com/albums/v235/SmileyMags/Moods/th_36_19_5.gifcircumspectii si ursuzii sunt asa de felul lorindiferent de situatia materiala...depinde de caracter, personalitate,vointa...

ioosergiu
03.02.2006, 11:55
Da ai dreptate, secsul virtual este cel mai sigur secs, nu trebuie neaparat protectie...smileys/smiley36.gif.

angeline
03.02.2006, 12:00
http://photobucket.com/albums/v235/SmileyMags/SmTECH/th_PuterLuv.gif ! traiasca tehnica ! smileys/smiley36.gif

ioosergiu
03.02.2006, 12:06
angeline smileys/smiley32.gif

</span>

Pisoi
03.02.2006, 12:15
...beware of KamaSutra new virussmileys/smiley2.gif

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/Diverse/002-reduced.jpg

ioosergiu
03.02.2006, 12:17
gizaz, this sh*t is big!!!smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Pisoi
03.02.2006, 12:23
...protejati-vasmileys/smiley4.gif

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/Diverse/stopcomputervirus.jpg

ioosergiu
03.02.2006, 12:31
Antispam condom!!!!smileys/smiley36.gif

lilyro
08.02.2006, 04:52
Mugatu

multumesc de mesaj. smileys/smiley1.gif

Cuvintele nu descriu intotdeauna ce simti, ce esti.Nu te avantajeaza mereu sa fii sincer., cind altii inventeaza povesti si se descriu in cele mai frumoase culori!

Poate mentalitatea ca daca intilnesti pe cineva prin Internet e de rau sa ve aschimba...smileys/smiley32.gif

08.02.2006, 05:05
Este adevarat ca emotiile sunt mai greu de descris prin internet, dar eu ma refeream la un mijloc de a intalni pe cineva nu neaparat de a avea o aventura cu cineva. Internetul iti deschide usa, restul depinde de fiecare. Am observat ca prin Internet oameni isi pierd mai usor inhibitiile, si sunt mai sinceri decat in persoana, nu vorbesc aici de smecheri care trimet poze alterate si se lauda cu ce nau. smileys/smiley2.gif

lilyro
09.02.2006, 00:33
Cit traiesti inveti! Am avut ceva dificultati sa ma 'acomodez' cu lumea virtuala, cu reactiile unora pe care nu le intelegeam ! A trebuit sa treaca apa pe Dimbovitza sa ma dumiresc de ce nu reusesc in ce mi-am propus smileys/smiley19.gif

De fel nu sint aventuriera. Dar totusi ma tenta aventura virtuala...si cind am devenit prea deschisa, am devenit si vulnerabila. Pe urma am renuntat. Nu mai imi trebuia asa ceva...Ca "Balanta" ce sint am tot oscilat...smileys/smiley36.gif

foryoutupac
09.02.2006, 04:31
Parerea mea ca daca nu incerci ceva nou si iti este frica sa pui sentimente,atunci nu vezi nici un rost la nimicsmileys/smiley36.gif.

angeline
23.02.2006, 20:47
...arta culinara este tot la fel de importanta ca arta amorului....cine o face bine pe una, stie sa o faca bine si pe cealalta......smileys/smiley2.gif

Ceea ce da de fapt Gust Vietii.

Simtul gustativ al femeii precum si cel olfactiv sunt net superioare in raport cu cele ale barbatilor. Exista pana la 10.000 de receptori de gust pentru detectarea a cel putin patru categorii majore: dulce si sarat, pe varful limbii, acru pe laterale si amar in cerul gurii. Barbatii sunt mai eficienti in a discerne gustul de sarat si de amar, de aceea si beau bere, in vreme ce femeile prefera dulciurile si gustul de zahar, de aceea sunt mult mai multe femei dependente de ciocolata.

http://photobucket.com/albums/v235/SmileyMags/Food/th_Dinner.gif.....http://photobucket.com/albums/v235/SmileyMags/Food/th_EatChips.gif.....http://photobucket.com/albums/v235/SmileyMags/Food/th_Beer3.gif.....

angeline
23.02.2006, 22:27
http://photobucket.com/albums/v235/SmileyMags/Food/th_0020d.jpg ....http://photobucket.com/albums/v235/SmileyMags/Love/th_drool.gif....

24.02.2006, 00:31
Angeline, dar ce cunostinte vaste ai tu despre limba!?.....smileys/smiley40.gifsmileys/smiley36.gif

angeline
24.02.2006, 01:35
http://photobucket.com/albums/v235/SmileyMags/Hobby/th_7_1_120.gif asta am aflat doar asa intamplator !...smileys/smiley36.gif

bella21
27.02.2006, 12:46
TOTI BARBATII SUNT LA FEL,PORCII!TRE SA-TI BATI JOC DE EI CA SA II PUI CU BOTUL PE LABE,SA TE PORTI ASA CUM FAC EI.INDIFERENTA ,BATAIE DE JOC ,LUATI PESTE PICIOR............... .DA REZULTATE DE FIECARE DATA

DACA II TRATEZI CA PE NISTE OAMENII LI SE URCA LA CAP,TRE SA INTELEGI CA BARBATII SUNT PORCII SI TRE TRATATII CA ATARE.

DOAR ASA II VEI FACE SA IUBESCA SI SA TE TRATEZE ASA CUM MERITI,ALTFEL ISI VOR BATE JOC DE TINE.

sorin
27.02.2006, 13:11
Bella21, considera ca ai deja cartonasul galben, desi abia ai deschis gura pe acest forum. La urmatoarea iesire de genul asta ti se va bloca accesul pe forum si contul tau va fi sters.

De regula se spune 'buna ziua" cand intri undeva si injuraturile se lasa pe mai mai tarziu. Si inca o chestie: nu mai folosi majuscule cand scrii ca nu e politicos, in caz ca dai doi bani pe politete.

27.02.2006, 17:04
Niste porci !smileys/smiley36.gif

agnes
01.03.2006, 08:36
Draga Bella 21, iti dau un sfat prietenesc.

Invata sa te exprimi si apoi poti sa scrii pe forum (sau imi poti scrie din nou pe adresa de e-mail).Ai MARI probleme in exprimare! "Oamenii" si "tratatii" din mesajul tau se scriu un singur "i". Mai sunt si alte greseli,dar te las sa le gasesti singura.

Poate ca ai suferit mult de pe urma unora,dar asta NU inseamna ca trebuie sa generalizezi!

"21" reprezinta varsta?Daca da,atunci ... .

angeline
01.03.2006, 08:53
smileys/smiley32.gif... bravo Agnes ! asta asa "ca de la femeie la femeie" , nu ? smileys/smiley2.gif

01.03.2006, 11:11
Buna ziua.Ma numesc Ingrid,sunt in USA de vreo 2 ani si nu prea am avut placerea sa cunosc romani pe aceste meleaguri.Mai intii am citit cateva dintre discutiile voastre si am constatat cu bucurie ca nu va-ti schimat modul de gandire si de abordare a problemelor de viata ..etc.. Imi place mult ca sanctionati vulgaritatile si lipsa de respect .Fiecare vine aici cu propria experienta de viata ..buna sau rea.Dar nimic nu-ti da voie sa fii nepoliticos.Si,inca ceva,vorbind rau despre cineva spune ,de fapt ,ceva despre tine.Nimic nu este intamplator pe lumea asta,si daca tot timpul cand ti se va intampla ceva rau vei arata cu degetul la celalalt ,spunand ca el este vinovat, denota lipsa de maturitate si de intelegere a vietii.Si nu lipsa experientei de viata este cauza ci lipsa acuta a frumosului obicei pe care l-am deprins in copilarie,acela de a citi,mai pe romaneste de a "pune mana pe carte".M-am cam intins la vorba dar chiar m-a suparat unul dintre mesajele citite .

02.03.2006, 03:42
Bella, nu ai decat sa-ti schimbi numele si sa o iei de la capat...smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

da mai incet cu insultele, ca vezi ce greu este sa-ti faci prieteni smileys/smiley36.gif

sorin
02.03.2006, 04:02
Am vazut ca pe alt topic se interesa de bilete de avion pentru Turcia. Poate e ocupata acum smileys/smiley2.gif

02.03.2006, 04:04
Sa dus poate Istan-bul!smileys/smiley36.gif

garfield
02.03.2006, 07:11
bella21, asa se intimpla cand locuiesti in cotet de porci. Esti inconjurata de porci. smileys/smiley5.gif

Vocabularul tau, si lipsa ta de respect pentru membri de sexul opus, inseamna ca ai crescut tot in cotet. Bine inteles ca asta inseamna ca tu esti o... de fapt cred ca stii tu ce esti nu trebuie sa-ti spuna alt cineva smileys/smiley2.gif

angeline
02.03.2006, 07:17
bine ca nusunthttp://photobucket.com/albums/v235/SmileyMags/Animals/th_cow2.gifsau , bine ca nu sunthttp://photobucket.com/albums/v235/SmileyMags/Animals/th_0060a.jpgde cand cugripa asta aviara smileys/smiley36.gif...

02.03.2006, 09:42
<DIV class=ForumPostC&#111;ntentText id=_ctl0__ctl1_bcr__ctl0___PostRepeater__ctl49_Pos tViewWrapper>Femeia are nevoie in viata de 4 animale :

* De un jaguar in garaj,

* De un vizon pe umeri,

* De un taur in pat

* De un bou care sa-i suporte cheltuielile<O:P></O:P> </DIV>

garfield
02.03.2006, 09:45
Si de un motan sa tina in brate smileys/smiley2.gif

luckylord
20.03.2006, 11:20
si porcul unde ramane??smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gif.Interesant mod totusi de a se exprima pentru prima data pe forum.

GNChicago
20.03.2006, 11:29
A dat cu batzul in balta!!!

garfield
20.03.2006, 13:00
si porcul unde ramane??smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gif.Interesant mod totusi de a se exprima pentru prima data pe forum.

Porcul, la locul lui... in cotetz, si apoi pe tava smileys/smiley2.gif