PDA

Arată versiune întreagă : emigrare australia

george74gei
30.12.2005, 09:15
Salut. Va rog frumos sa-mi spuna si mie cineva ce fel de analize medicale trebuiesc pentru a emigra in AUSTRALIA. si cum trebuie facut dosarul si ce contine el(acte) pentru a aplica pentru viza permanenta. Mentionez ca am si un unchi in Australia, care este cetatean australian de 20 ani si este gata sa ne sponsorizeze. Eu doresc sa emigrez impreuna cu sotia mea si copilul meu si avem 32 ani,iar copilul 2 ani.Sotia e jurist, eu sint student in anul 5 la Finante-contabilitate, dar lucrez in domeniul calculatoarelor de 5 ani.

Ekklesia
03.01.2006, 21:13
<DIV>
Salut. Va rog frumos sa-mi spuna si mie cineva ce fel de analize medicale trebuiesc pentru a emigra in AUSTRALIA. si cum trebuie facut dosarul si ce contine el(acte) pentru a aplica pentru viza permanenta. Mentionez ca am si un unchi in Australia, care este cetatean australian de 20 ani si este gata sa ne sponsorizeze. Eu doresc sa emigrez impreuna cu sotia mea si copilul meu si avem 32 ani,iar copilul 2 ani.Sotia e jurist, eu sint student in anul 5 la Finante-contabilitate, dar lucrez in domeniul calculatoarelor de 5 ani. </DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Buna GEORGE,</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Salutari din Melbourne.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Faptul ca ai un unchi in Australia iti da posibilitatea sa obtii nu doar 15 puncte suplimentare ci daca el locuieste in Victoria ai putea aplica pentru Designated Area Sponsored ceea ce ar simplifica procesul.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Analizele medicale nu trebuie sa te ingrijoreze la momentul acesta, avand in vedere ca sunt printre ultimile detalii inaintea obtinerii vizei.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Ceea ce este important este sa nominalizezi o meseriei care sa se regasesca pe SOL, sa obtii evaluarea pozitiva pentru aceea meserie. Apoi sa obtii minim 5 din 9 la IELTS, sa ai sub 45 de ani si sa ai experienta recenta intr-o meserie de pe SOL, evident preferabil in meseria nominalizata dar nu neaparat.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Pentu a-ti putea face o evaluare cat mai obiectiva a sanselor tale de migrare te rog sa-mi trimiti CV-ul tau si al sotiei tale la gmpal@yahoo.comsi iti voi trimite o evaluare dupa aceea.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Toate cele bune,</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Gabi Pal</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>

joanna81ro
19.02.2008, 00:13
salut Gabi . am citit raspunsul pe care i la-i dat lui george acum vreo 2 ani si ma gandeam ai putea sa ma ajuti si pe mine ? momentan sunt in adelaide si daca e ok pt tine si crezi ca o sa ai putin timp si pt mine astept un semn . merci mult

holmes
09.04.2008, 01:30
Am 40 ani sunt casatorit , am un copil,am lucrat 20 ani ca si electrician,sotia aproape 20 ani ca si educator si bucatar,toate se pot confirma pe baza diplomei si a cartii de munca.Avem rudenii in Australia,va rugam sa ne spuneti ce sanse avem sa plecam.
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"></TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

danref
09.04.2008, 21:07
Pai cam aveti tot ce va trebuie poate doar mai multa hotarare si curaj asa ca suplimentsmileys/smiley2.gif.Numai ca trebuie sa va miscati repejor ca se pot pierde ceva puncte la varsta ,in rest ,spor la treaba smileys/smiley1.gif.

dan