PDA

Arată versiune întreagă : scoala in zona chicago

29.12.2005, 11:56
Doresc sa-mi schimb viza J1 in viza de student si asta cat mai urgent fiindca sant presata de angajatorul meu pt care am prestat munca sezoniera de 12ore/zi si 6zile/saptamana.

Am venit in Chicago de o luna, au auzit ca e f mare si unita comunitatea de romani, mi-a placut f mult orasul si am ramasin speranta de mai bine.

Sant interesatasa urmez un curs de specializare in domeniul economic,financiar, contabilde cateva luni, nu stiu daca exista sau/si un cursESL - nu-mi pot permite acum sa ma inscriu la o facultate, vad ca un an de studiu pt studentii internationali e de 2, 3ori sau chiarmai scump fata de costul unui an de studiu pt rezidenti.

Cunoaste cineva vreo institutie, un colegiu in zona Chicago,unde as putea sa ma inscriu?

GNChicago
29.12.2005, 13:39
Toate sunt in cartea de telefon Yellow pages.....Daca ai dificultati sa gasesti trimite-mi un pm si ti le spun la telefon. De-abia am sosit acasa si ma grabesc sa plec din nou hai-hui.....

Am posta pe undeva ceva preturi despre colleges in USA....

Poate Wright College, sau Truman dar Truman nu cred ca are o calitate prea buna....

03.01.2006, 15:10
Gnchicago va multumesc inca o data pt ajutor.

Cred ca o sa ma orienetez inspre Wright College, au cursuri in domeniul care ma intereseaza + este si aproape de locuinta mea.

La multi ani cu sanatate, fericire si numai impliniri!

DlSASTER
12.04.2006, 17:33
comunitate mare si unita? hehe