PDA

Arată versiune întreagă : in legatura cu prezentarea la interviu

coco_cyprus
28.12.2005, 00:28
Buna ziua tuturor!!, As avea si eu o intrebare daca se poate sa-mi raspunda cineva.

Am fost anuntat ca am castigat la loteria vizelor si in momentul cand am primit primul plic ,fiica mea nu era casatorita .Intre timp ea s-a casatorit si as vrea sa stiu daca va trebui sa mearga si ea cu mine la interviu atunci cand ne vor chema sau a pierdut dreptul la viza ? Eu am anuntat la kcc ca fiica mea ulterior s-a casatorit si am trimis copia dupa certificat cu confirmare de primire.Mentionez ca numarul de caz este 13*** ,camcand credeti ca voi fi chemat la interviu ?Va multumesc ptr timpul acordat si va urezSarbatori fericite !!!smileys/smiley1.gif

roxanici
28.12.2005, 02:29
Mentionez ca numarul de caz este 13*** ,camcand credeti ca voi fi chemat la interviu ?

Pentru a aflaperioada in care va incadrati cu Cn-ul Dvs., trebuie sa urmariti pe acest site: http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_2757.htm (http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_2757.html) l cut-off-ul lunar (in jurul datei de 15 al fiecarei luni se modifica). Pentru luna februarie se incadreaza toti cei care au Cn-ul pana in 8300. De exemplu, noi avem CN 81xx si suntem programati pentru ultima zi a lunii februarie.

Am fost anuntat ca am castigat la loteria vizelor si in momentul cand am primit primul plic ,fiica mea nu era casatorita .Intre timp ea s-a casatorit si as vrea sa stiu daca va trebui sa mearga si ea cu mine la interviu atunci cand ne vor chema sau a pierdut dreptul la viza ? Eu am anuntat la kcc ca fiica mea ulterior s-a casatorit si am trimis copia dupa certificat cu confirmare de primire.

Fiica Dvs. ce varsta are? Ati trimis si formularele completate de sotul fiicei Dvs? Pentru mai multa siguranta contactati Ambasaba din Bucuresti sau KCC. Ei va vor lamuri cel mai bine. Multa bafta!

coco_cyprus
28.12.2005, 05:30
Varsta fiicei mele este de 19 ani ,va implini 20 la anu ,in legatura cu formularele ptr sotul ei nu am completat nimic ptr ca nu am stiut ca ar avea vreo sansa.Multumesc ptr raspunsul atat de repede.