PDA

Arată versiune întreagă : discutiile pe messanger sunt dovada?

17.12.2005, 23:25
Salut din nou prieteni

am revenit pe forum cu o alta nelamurire. Deci,situatia mea e urmatoarea: am fost in state pt 2 ani jumate cu viza J1,am stat ilegal aproape 2 ani si m-am intors in tara de buna-voie. Prietenul meu e cetatean american.din pacate,ne-am apropiat mai mult dupa ce m-am intors eu aici si vrem sa fim impreuna. Asadar,vine in februarie in romania sa ne casatorim aici si sa facem tot posibilul sa ma intorc eu acolo ( in ciuda interdictiei pe care o am--am auzit ca se poate aplica pt waiver in situatia mea).

Nelamurirea mea: dovezi necesare pt relatia noastra. De vazut,ne-am vazut in ultimii doi ani,eu intorcandu-ma in tara abia in urma cu 4 luni.Atata doar ca nu am poze cu el acolo,dar o sa ne putem face cand vine el in romania sa ne casatorim. Noi pastram leagtura pe messanger, vorbim in fiecare zi..am salvate pe arhiva discutiile cu el din octombrie incepand,zi de zi...Pot acestea constitui dovada la ambasada despre relatia noastra? Daca DA, pot sa le listez,sau trebuiesc duse pe discheta..sau cum sa procedez?

astept sfaturile voastre...

mihaela75
18.12.2005, 05:00
Am trimis si eu un roman de dragostesmileys/smiley36.gifAm printat de mi-am consumat cartusul de cerneala.M-as mira sa-l citeasca cineva dar e bine sa fie acolo ,decat deloc...smileys/smiley1.gif.

sauzimdebine
18.12.2005, 05:20
Si dovada cu mesajele pe internet ramane o dovada ca ati tinut
legatura. De citit nu o sa citeasca nimeni ce-i acolo. Cu siguranta ca
se vor uita la succesiunea datelor ca sa vada de cand pana cand si cat
de des ati corespondat in acest fel.

18.12.2005, 09:58
Problema e ca pe messanger,arhiva se poate salva doar pe calculatorul propriu din cate stiu eu..deci,tot ce vor vedea ei sunt niste foi de hartie-in idea ca eu voi lista discutiile.. Ma gandesc ca poate vor fi indoieli de autenticitatea lor,de-asta imi fac griji...