PDA

Arată versiune întreagă : Visinata lui GNChicago :)

Pagini : 1 [2]

GNChicago
23.03.2006, 07:18
agora nici eu n u stiu care sunt toate capitalele lumii, nu-mi incarc memoria cu asaceva. Am fost recent in Jamaica si a trebuit sa ma uit in hirtii sa vad unde am aterizat, iar care-i capitala.....cui ii pasa!

Principalul este ca poate aduce o buna dispozitie in mediu care conteaza enorm....si aici se spune ca nu conteaza ce stii ci pe cine stii.......Part of life!

Am vazut interviul cu dan turcescu care de fapt e bob....nu dan!

Am vazut si interviul de aseara cu radu moraru si mi s-a parut ca stie ce spune....

agora
24.03.2006, 01:40
Nu prea vad paralela intre cunostintele unui turist in ceea ce priveste capitalele din lume si cunostintele unui consilier prezidential despre organizarea politica a unui stat cu care tara sa se afla in relatii cel putin medii. Daca mai citesti odata link-urile ai sa vezi ca nimeni nu a intrebat-o de nici o capitala. In ceea ce priveste dreptul la ignoranta, cu siguranta e luxul celor multi si anonimi dar pentru cineva ajuns personaj public pozitia obliga iar gafele sunt taxate.

Pisoi
24.03.2006, 04:35
Cu alte cuvinte.....banii nu au miros!..... si expresia vine cred de la greci sau turci, care au inventat toaletele publice cu taxa (cu bani)...si cind stapinul unei asemenea bude i s-a reprosat ca scoate bani din rahat.....acesta i-a raspuns:"Banii nu au miros!".....asa si cu Camelutza noastra.....euroii nu au miros, doar put!

...mai sunt si alte metodesmileys/smiley36.gif

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/Diverse/00ad01.jpg

GNC, nu te mai aprinde asa tare in politicasmileys/smiley2.gif...ca o sa dublezi cantitatea de consum la visinatasmileys/smiley36.gif

Pisoi
30.03.2006, 10:44
...pe unde o fi visinata aia renumita?smileys/smiley36.gif

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/GNC/cielingcat2.jpg

GNChicago
30.03.2006, 11:01
Pentru pisoias am laptic, nu visinata.....

imi trebuie un pisoias sa-mi pazeasca ciresile ptrca mi le maninca pe toate pasarile.....

Pisoi
30.03.2006, 11:08
...ia-ti o sperietoare, pe mine numa cumperi cu lapticsmileys/smiley7.gif...poate pe garfieldsmileys/smiley36.gif

GNChicago
02.04.2006, 12:51
Garfield a comandat cafea cu visine a la Chicago......

Pisoi
03.04.2006, 07:26
...ati cazut la pace?smileys/smiley2.gifsau il mituiesti cu visine?smileys/smiley36.gif

GNChicago
03.04.2006, 10:36
Pisoias, stai linistit ca are balta visinata si pentru tine....

Nu a fost razboi cu Garfield, doar diferente de opinii.....

Nu e mita ci ospitalitatea tipica romaneasca, chiar daca opiniile sunt diferite si niciunul din noi nu e in parlamentul romaniei ca sa ne batem.....

angeline
03.04.2006, 13:07
http://i54.photobucket.com/albums/g104/kkandyy/funny%20stuff/thirsty_kitten.jpg

daca e laptic este ok, dar daca este visinata nu te vad bine Pisoias smileys/smiley36.gif

GNChicago
03.04.2006, 13:36
Pisoi, mitza de mai sus e fractu ???....

stiam ca pisoii nu prea se dau in vint dupa dulciuri....

03.04.2006, 17:02
Angeline ai pus o poza prea dulcesmileys/smiley36.gif

GNChicago
03.04.2006, 17:58
Angeline, poate gasesti ceva sa ne arati cum arata o mitza beata cu visinata.....mergind pe sapte carari.....beata critza! dar beata! bocna!

Pisoi
04.04.2006, 09:00
...cand esti beat nu mergismileys/smiley2.gif...torcismileys/smiley36.gif

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/Amazing/ATT00046.jpg

Pisoi
04.04.2006, 09:03
...sau te relaxezismileys/smiley36.gif

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/Amazing/ATT00045.jpg

angeline
04.04.2006, 10:34
smileys/smiley3.gifPisoias !...cum se face ca odat estigalben, odat verde sau altadat maro...ce pisici mananci ca iti schimbi asa culoarea la blana ? smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsau e chestie de ce bei ? ca de grupa sanguina nu cred smileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif

http://smg.photobucket.com/albums/v235/SmileyMags/Animals/th_skatecat.gif

Pisoi
04.04.2006, 11:53
...reflectoarele studioului sunt de vinasmileys/smiley2.gif...doar nu crezi ca am baut verde de paris, galben de china, rosu de moscova, sau.... bragasmileys/smiley36.gif

darie
04.04.2006, 15:03
Angeline, poate gasesti ceva sa ne arati cum arata o mitza beata cu visinata.....mergind pe sapte carari.....beata critza! dar beata! bocna!

GNC din cate stiu o matza e beata din visinata cand o ling cainii pe bot si nu poate zice TZIBA smileys/smiley36.gif

Pisoi
10.04.2006, 09:48
darie, asa o fi in chicago, man!smileys/smiley2.gif...la noi e inca seceta de visinata, poate la toamna, daca am norocsmileys/smiley36.gif

foryoutupac
10.04.2006, 12:42
Spun cu mandrie cam gustat si eu visinata lui GNCHICAGO si a fost un pic mai americana decat visinata romanca,dar totusi a fost buna,nu ma durut capul a doua zi smileys/smiley36.gif

Pisoi
10.04.2006, 13:19
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif...ti-a facut si testul?smileys/smiley2.gif...sa vada daca esti intreg?smileys/smiley36.gif

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/drunktest.gif

...priveste atent la visine, daca vezi una verde ca se invarte inseamna ca esti inca sub influentasmileys/smiley18.gifsmileys/smiley36.gif

foryoutupac
11.04.2006, 16:31
Drept sa spun am vazut care se invarte si cred ca sunt inca sub influenta,mai vreau mai vreausmileys/smiley36.gif

GNChicago
11.04.2006, 18:01
Eu le vad pe toate verzi....

Pisoi
12.04.2006, 09:13
Drept sa spun am vazut care se invarte si cred ca sunt inca sub influenta,mai vreau mai vreausmileys/smiley36.gif

...tu chiar vrei sa ajungi la performanta lui GNC sa le vezi pe toate?smileys/smiley36.gif

Pisoi
17.04.2006, 07:01
GNC, tin sa-ti spun ca visinii mei au inverzitsmileys/smiley2.gif...la tine cred ca nu s-a topit nici zapadasmileys/smiley36.gif

GNChicago
17.04.2006, 08:00
Pisoias, te anunt ca si ai mei au inverzit si unii au si inflorit....

Trebuie sa-i stropesc cu o solutie de sulfat de cupru 0.25%-0.5% in apa ptr a fi feriti de funges.

Am gasit sulfat de cupru la home depot si se vinde sum numele de ZEP root kill IIare 2lbs si e 99% cuso4, il gasesti la plumbing si are UPC CODE # 2170950065 si costa vreo 7 dollari, very cheap!

Ti-am dat toate aceste detalii ca nu toate homedepoturile" au, mie mi-a spus de el my ex-wife......

De la menard am cumparat o stropitoare cu vreo 18 dulai si zilele astea, azi, maine trebuie sa-i stropesc......

Gutuii nu au inverzit si am dat o galeata de bani pe ei $322.50 si o sa-i returnez mai ales ca cei de la care i-am cumparat nu mi-au placut de loc fiind extrem de nepoliticosi si le fac o bucurie si o mare surpriza ptrca vreau toti banii inapoi including shipping din georgia.

Pisoi
17.04.2006, 08:27
...iar mi-ai luat-o inaintesmileys/smiley17.gif...nici nu stiu inca daca o sa am ceva recolta anula asta, pt ca sunt prea micismileys/smiley19.gifcred ca tot la tine o sa atentezsmileys/smiley36.gif

...cu aparatele alea de pasarele ce ai facut? te-ai interesat? sau vezi in continuare visine verzi si ai uitat?smileys/smiley18.gifsmileys/smiley36.gif

angeline
17.04.2006, 09:28
Gutuii nu au inverzit si am dat o galeata de bani pe ei $322.50 si o sa-i returnez mai ales ca cei de la care i-am cumparat nu mi-au placut de loc fiind extrem de nepoliticosi si le fac o bucurie si o mare surpriza ptrca vreau toti banii inapoi including shipping din georgia.

bine GNC !...acum spui si tu de gutui !!! smileys/smiley2.gif...eu lucram de zor la "imaginea" gutuiatei ! smileys/smiley36.gif

si cum ai sa procedezi cu returnatul ?...faci sapaturi arheologice pentru ai dezradacinasi ii trimiti "par-avion" ?...eu mai degraba cred ca gutui din gradina ta, au aflat ca le-ai pus gand rau si iti fac tie in ciuda ! http://smg.photobucket.com/albums/v235/SmileyMags/Spring/th_Flwr07.gif

GNChicago
17.04.2006, 11:08
Angeline am scris despre gutui si lumea a vorbit de gutuiada,sau gutuiata....., dar nu e vina mea ca cei din statul Georgia mi i-a trimis in Februarie cind era zapada in chicago.....e vina lor ca eu le-am spus sa-i trimita in mijlocul lui Aprilie......plus ca nu am fost de loc fericit cu atitudinea lor....

Daca ii vor inapoi trebuie sa plateasca ei drumul de transport....

Nu e prima data cind returnez pomi, ptrca sunt f. exigent si vreau sa stiu pe ce dau banii.....

Voi cumpara alti gutui de la alt furnizor....

angeline
17.04.2006, 11:19
http://smg.photobucket.com/albums/v235/SmileyMags/Moods/th_AhhHaa.gif...deci... "ramane cum am stabilit !"...doar ca totul se amana !... smileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif

tonita
17.04.2006, 11:35
GN, am si eu un cires in gradina da' nu prea stiu cum functioneazasmileys/smiley36.gif. Poti sa-mi dai un sfat ?

GNChicago
17.04.2006, 11:44
Ce vrei sa spui?

Nu da cirese de loc? sau da doar citeva, prea putine?

Nu poti face visinata din cirese.....

Ti le maninca pasarile, ca si la mine? bDaca asta e cauza, cheama-l pe pisoi sa le pazeasca. Am vorbit cu o vecina si am intrebat-o cum de l;a ea nu maninca pasarile ciresile si la mine mi le maninca pe toate.....si mi-a spus ca are o pisica care haleste vrabiile daca le prnide, aici e pasarea cardinal, care e un vrabioi mai mare si colorat frumos, pasarea statului illinois....

tonita
17.04.2006, 11:59
Ba da ciresul meu face multe cirese galbene da nu prea apuc sa le
culeg. Vrabiile nu pot sa le m

GNChicago
17.04.2006, 12:38
Toni42, acum vad ca esti in Germania, desi remarcasem asta cu alta ocazie.

Cred ca trebuie sa-i stropesti cu o solutie de sulfat de cupru CuSO4 de o concentratie 0.25-0.5% inainte de a inflori o data si a doua oara dupa ce infloresc. Eu azi am stropit vreo doi trei pomi si am facut o solutie 0.25% de sulfat de cupru in apa.

Deci am luat 2.5 grame de sulfat de cupru pentru fiecare litra de apa si am cumparat un "sprayer" cu pompa si m-am urcat pe o scar si i-am stropit.

Spune-mi unde stai in Germania sa vad daca pot sa vin sa te taxez cu un kg de cirese galbene coapte......

tonita
17.04.2006, 23:35
GN, merci, o sa incerc solutia ca inca n-au inflorit ... Langa K

GNChicago
18.04.2006, 04:36
Toni, am fost in Koln, am prieteni pe acolo, Dusseldorf, Duisburg si in Olanda la Venlo....

Koln e un oras frumos, curat cu catedrala la care se invirt toti turistii.

Am fost acolo cu un american nascut in america dar avea un nume 100% german dar nu stia o iota in germana, a fost haios.....

Deasemenea, nemtii astia aveau toate meniurile numai in germana....asta nationalism......

Deasemenea intr-un bar am luat niste beri in paharele alea lungi unde nu atingi fundul paharului si tipul dupa fiecare rind spala paharul, adica punea detergent si il clatea o singura data cu apa si am incercat in toate limbile pamintului sa-i spun sa-mi puna in acelasi pahar, dar nu a vrut si atunci l-am intrebat..."ba tu esti TURC...." ( sa ma scuze turcii dar asa e expresia...) si el mi-a raspuns ca e italian......Ne-am carat dupa asta....

In niciun caz sa nu pui H2SO4, asta e acid sulfuric si arde.....

In america e un produs "root killer" si am citit pe eticheta ca e sulfat de cupru 99% si ieri am si stropit cu o solutie diluata 0.25% in apa.

Cauta copper sauerstuff sau asa ceva.....am uitat numele in germana dar daca il vad il recunosc.

Mult succes!

Pisoi
18.04.2006, 05:45
Cred ca trebuie sa-i stropesti cu o solutie de sulfat de cupru CuSO4 de o concentratie 0.25-0.5% inainte de a inflori o data si a doua oara dupa ce infloresc. Eu azi am stropit vreo doi trei pomi si am facut o solutie 0.25% de sulfat de cupru in apa.

Deci am luat 2.5 grame de sulfat de cupru pentru fiecare litra de apa si am cumparat un "sprayer" cu pompa si m-am urcat pe o scar si i-am stropit.

...am ajuns si la lectia de chimiesmileys/smiley36.gifpoate ne explici si care este reactia finalasmileys/smiley2.gifCuSO4+H2O+sprayer+scara+visine+zahar+vo dka=visinatasmileys/smiley18.gif...nu ma mira ca vezi toate visinele alea verzismileys/smiley36.gif

tonita
18.04.2006, 08:24
Deasemenea, nemtii astia aveau toate meniurile numai in germana....asta nationalism......

In niciun caz sa nu pui H2SO4, asta e acid sulfuric si arde.....

Asa e sunt nemtii sunt nationalisti si turci (!) si putini stiu engleza.

Cu acidul sulfuric am glumit!

CuSO4+H2O+sprayer+scara+visine+zahar+vodka=visinat a</span>smileys/smiley18.gif

Hm, pisoi dar ce zici de scara+visinata=?

Pisoi
18.04.2006, 08:40
Hm, pisoi dar ce zici de scara+visinata=?

scara+visinata=buf!smileys/smiley18.gif...si iti spargi capul sau iti rupi vreun osciorsmileys/smiley36.gif

aconi
18.04.2006, 08:45
tony,ce chimist glumetz estismileys/smiley2.gifce zici de o afinata;afinii nu se stropesc asa ca nu e pericol de SO4H2.Doar ce mai ramane din ploile acide.In catedrala din Koln mai exista spini din Coroana lui Chirstos?Dar vestigii care sa ateste trecerea Roamanilor pe a colo? Inscriptii in l.latina etc.smileys/smiley2.gif

tonita
18.04.2006, 09:26
In catedrala din Koln mai exista spini din Coroana lui
Chirstos?Dar vestigii care sa ateste trecerea Roamanilor pe a colo?
Inscriptii in l.latina etc.smileys/smiley2.gif

In <a href="http://www.wdr.de/themen/global/webcams/domcam.jhtml" target="_blank">Domul din K

Pisoi
26.04.2006, 13:47
GNC, m-am inspirat de la pozele tale din Jamaica si de ale lui Mugatu din Miamismileys/smiley2.gif...asa ca am un nou membru de familiesmileys/smiley36.gif...fa cunostinta cu Willysmileys/smiley4.gif...este carnivor ca si Brunosmileys/smiley2.gifva invit cu placere pe la minesmileys/smiley36.gif

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/ForumEdit/willy1.jpg

27.04.2006, 10:01
Pisoi,ai grija sa nu-l serveasca pe Willy cu visine din visinatasmileys/smiley4.gif

GNChicago
27.04.2006, 10:35
Pisoi ai grija sa nu te haleasca pe tine primul, ptrca raminem fara moderator....Cumpara-ti asigurare si pune-ma pe mine ca beneficiar....

garfield
27.04.2006, 11:30
Trimite-i un PM la Pisoi, cu detalii (ce mesaj de eroare primesti) si asteapta raspunsul lui. Daca cumva nu e pe forum acum (mai face inspectie laciresii din curte), cu siguranta va raspunde cand se intoarce.

27.04.2006, 11:32
Sper sa nu pazeasca ciresii pana vor face visinesmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifIi trimit un PM.smileys/smiley17.gif

garfield
27.04.2006, 12:16
Pisoi cred ca e inca la pazit ciresii smileys/smiley36.gifsau spioneaza la visinele lui GNC smileys/smiley2.gif

Oricum, cand vine inapoi, poate va fi dispus sa 'faca curatenie' la ultimile mesaje off-topic. smileys/smiley4.gif

angeline
28.04.2006, 14:09
Pisoi la panda ! smileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif

http://www.fotothing.com/photos/b6b/b6b4e7ba2dcf39fca41ea72fe465897b.jpg

http://www.fotothing.com/photos/12b/12b3e4478dbe235589c7ba58a34baf2c.jpg

29.04.2006, 10:10
Eu cred ca toarce de se cutremura pamantul.smileys/smiley2.gife cam greu sa stai la panda.smileys/smiley17.gif

Pisoi
02.05.2006, 09:47
GNC, am inteles ca vei face o escapada prin Romania si sa sondezi terenulsmileys/smiley2.gif...pana ajungi pe litoral poate ai timp sa mai vizitezi si alte locurismileys/smiley4.gifce zici de pozele de mai jos?smileys/smiley2.gif...nu e Jamaica, dar locurile sunt de pe meleagurile noastre natale, si au farmecul lor de neinlocuitsmileys/smiley4.gif

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/ForumEdit/Rcapra.jpg

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/ForumEdit/Rciobanu.jpg

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/ForumEdit/Rparaulpizdidel.jpg

GNChicago
02.05.2006, 10:05
Pisoias, cabana Capra banuiesc ca este pe valea caprei mai sus de Curtea de Arges, pe transfagarasan care duce la Cabana balea lac in fagaras.....am fost pe acolo. E FRUMOS pe acolo, dar transfagarasanul a tulburat dramatic natura locului.....

Drumul #68 Ciobanul poate fi oriunde in romania, poate il sun pe Jiji Becali sa-mi dea directii ca el stie.....

Paraul Pizdidel nu stiu pe unde o fi dar voi scormoni sa vad poate il gasesc......

Pisoi
02.05.2006, 10:15
...si pe litoral cand ajungi?smileys/smiley2.gifpoate te intalnesti cu rossa p-acolosmileys/smiley4.gifca de la el am pozelesmileys/smiley32.gif

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/ForumEdit/6636.jpg

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/ForumEdit/1574.jpg

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/ForumEdit/ea6c.jpg

...a stiut sorin ce loc sa aleaga pt. Intalnirea forumistilorsmileys/smiley36.gif

GNChicago
02.05.2006, 11:04
Ce sa fac eu cu Rossa, ca doar nu vin din San Francisco....

Banuiesc ca e prin poze cu consoarta.......

Oricum suntem offtopic ptrca nu se vorbeste de visinata pe aici.....

Trebuie sa returnez gutuii si cred ca aia o sa faca spume la gura cind o sa vada cu cine are de-a face......tough guy!

They messup with a wrong guy!

Pisoi
02.05.2006, 11:10
aici nu suntem offtopic la nimicsmileys/smiley2.gifdoar noi doi am fost initiatorii/fondatorii acestui topicsmileys/smiley36.gifsi uite am ajuns la a saispea pagina cu aberatiile noastresmileys/smiley36.gif....poate ca topicul ar fi trebuit sa se numeasca "aberatiile lui GNC si pisoi &amp; co"smileys/smiley36.gif

GNChicago
02.05.2006, 11:18
O sa caut paraul ala, imi e teama sa-i scriu numele de frica sa nu gresesc si Sorin m-ar penaliza.....voi incerca cu visinata.....

sorin
02.05.2006, 11:20
si uite am ajuns la a saispea pagina cu aberatiile noastresmileys/smiley36.gif....poate ca topicul ar fi trebuit sa se numeasca "aberatiile lui GNC si pisoi &amp; co"smileys/smiley36.gif

La 20 de pagini se inchide topicul, asa ca o sa aberati prin alta parte smileys/smiley36.gif

GNChicago
02.05.2006, 12:48
Ti-am spus eu ca Sorin ne priveste din unda sa vada daca facem visinata aici sau nu.....

sorin
02.05.2006, 13:15
...a stiut sorin ce loc sa aleaga pt. Intalnirea forumistilorsmileys/smiley36.gif

Nu s-a ales nici un loc, de fapt nici nu a raspuns nimeni pe acel topic in afara de GNC, dar daca lumea o sa voteze pentru asa ceva...smileys/smiley36.gif

Oricum, probabil GNC va tine primul "congres" in caz ca se anunta amatori. smileys/smiley2.gif

GNChicago
02.05.2006, 14:12
Uite-l si pe sorin offtopic fara visinata in cuvinte.....

Pisoi, muta-l pina nu ne inchide el topicul si nezgiltzaie de ne sar fulgii....

livius
02.05.2006, 21:33
visinata vs afinata;nu va speriati de afinata..e virtuala; am zis-o asa ca sa nu fiu ooooooooooooooooooooff off topic.

sorine, bine ca ai zis chestia cu 20 pagini imi pusesem gand sa fac peste 20 la topicul cu reconcilierea romano-maghiara.Asa ca...ia sa mai termin cu reconcilierea...........smileys/smiley2.gif

Pisoi
05.05.2006, 09:28
GNC, just a remindersmileys/smiley2.gif...anul trecut te plangeai ca iti mananca pasarelele recolta de visine si eu ti-am dat o idee cu Bird-Xsmileys/smiley4.gif...care-i treaba? ai lasat-o moarta?smileys/smiley18.gif

GNChicago
05.05.2006, 09:53
Pisoias, am vorbit cu presedintele companiei respective pe care-l cunosc de mult timp, dar brinza e pe bani fara discount.....(businessul e business!)si mi s-a parut prea scump peste doua sute de dulai pe aparat si nu am convingerea personala ca va lucra....asa ca m-am decis sa cumpar o pisica sau sa inchiriez o pisica....poate sa ma inteleg cuGarfield sa-mi pazeasca ciresii, ca visinele nu sunt halite de pasari decit dupa ce sunt extracoapte...

Deasemenea vind niste solutii la cantitate de gallon la pret de 50 sau 100/gallon (nu mai tin minte), dar iar mi s-a parut prea mult....si chiar zilele astea am stropit pomii cu solutia de sulfat de cupru (0.25-0.5%) in apa si o sa vad rezultatul......Daca scormonesc putin si investesc ceva timp pot sa fac si eu aceleasi solutii dar nu am timp....

Pisoi
05.05.2006, 10:03
GNC, ala o fi aparat de alungat pasari de la aeropoartesmileys/smiley36.gif...da-mi ceva modele sa caut pe e-baysmileys/smiley2.gif...eu am luat unul de acolo pentru potolit cateii vecinului, din latratsmileys/smiley36.gif...iar acum pot sa torc si ziuasmileys/smiley36.gif

GNChicago
05.05.2006, 10:11
Trebuie sa intri pe web-site-ul lor......

Dar pentru visinele tale nu trebuie sa te frece grija la cap ca pasarile nu maninca visine decit daca ai cumparat visin si iese cires....

Stropeste-i domnule si pune top soil proaspat!

Pisoi
05.05.2006, 10:20
...daca mai pun mult top soil ii acopar de totsmileys/smiley36.gif...ce crezi ca-s ca ai tai?smileys/smiley19.gif

fifi
05.05.2006, 10:25
Iaca-ma Pisoi-ule, ca de cand ma ademenesti sa viu acilea...

Aveam eu de gand sa trec si pe aici da stateam cu ochii pe GNChicago si voiam sa pic numa bine cand era visinata gata.

De cate ori vin si mai cetesc imi ploua-n gura si parca simt mirosul ala de visine imbatate cu alcool de cum vad topicul...mnia minaaaa

Pisoi
05.05.2006, 10:45
fifi, bine ai venit aici la noismileys/smiley20.gif...hai c-am ramas singurismileys/smiley2.gif, GNC a plecat la inventarsmileys/smiley36.gifasa ca acum balmajesti doar cu minesmileys/smiley4.gif...visinata mea nu e gata ca de-abea am plantat pomiismileys/smiley36.gif

fifi
05.05.2006, 10:53
A plecat?smileys/smiley4.gifCheia de la beci a lasat-o? smileys/smiley36.gifAsta ca sa stiu daca balmajesc cu rost smileys/smiley17.gif

Pisoi
05.05.2006, 11:03
...credema, am incercat toate posibilitatile sa-i gasesc locatiasmileys/smiley2.gif...l-am urmarit chiar si cu satelitul dar nu-i dau de urmasmileys/smiley19.gif...visinata o tine sub cheie, iar cheia probabil ca o tine legata de gatsmileys/smiley36.gif

Vlad
05.05.2006, 11:16
....eu nu cred ca o sa mai merg la mare in Romania curand.....pai cei cu pozele de mai sus Pisoi?....cei cu "obositele" alea.Mi-e imi tot spun prietenii din Romania ca acolo e "raiul de pe Pamant"....daca asa arata "raiul" ca in pozele tale,eu mai bine STAU ACASA:

...aia care iese din mare are burta si n-are "piept"....smileys/smiley5.gif

....aia de pe sezlong,are "pieptul" de-o parte si de alta a buricului.....

....aia din picioare cred ca e la mare ca sa sarbatoreasca 100 de ani de la terminarea liceului.....

Pisoi
05.05.2006, 11:25
Vlad, imi pare rau ca esti dezamagitsmileys/smiley19.gif...probabil ca alea din rai de care zici tu, nu l-au lasat pe rossa sa le pozezesmileys/smiley36.gif

...dar sa sti ca sorin n-a ales inca locul de intalniresmileys/smiley2.gif...poate va intalniti la nudisti si sa vezi atunci distractiesmileys/smiley36.gif...vi si tu fifi, asa-i?smileys/smiley4.gif

05.05.2006, 11:27
daca mergi la Costinesti o sa-ti placa ce-o sa vezihttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley15.gif,stai linistitsmileys/smiley2.gif

numai sa nusmileys/smiley18.gif

angeline
05.05.2006, 11:42
fiecare vede ce poate !...eu cam asta am vazut ! smileys/smiley36.gif

http://www.fotothing.com/photos/cd0/cd0e0acc3075105b4c1d59f4ce0696b6.jpg

garfield
05.05.2006, 11:48
fiecare vede ce poate !...eu cam asta am vazut ! smileys/smiley36.gif

Nu cred ca Vlad va fi impresionat smileys/smiley36.gif

fifi
06.05.2006, 10:59
eh, lasa ca toata lumea greseste, e bine si-asa...

bre GNC nu te lasa inimoara sa ne dai si noua cate-o gura din visinata aia a ta, ca tare-ar mai fi buna inainte de masa...nici daca promitem sa fim cuminti? smileys/smiley17.gif

GNChicago
06.05.2006, 12:57
Pisoi, probabil ca prima poza a vrut sa fie din spate si a doua din fata.....

pisoi ar trebui sa intorci una din poze pe dos asa cum a dorit Angeline probabil....

Fifi, daca te fofilesti putin pina prin Chicago poti avea o cana de visinata pina atunci pot sa-ti dau o lista de forumisti care poate sa-ti povesteasca cum e visinata mea....

Pisoi
06.05.2006, 17:03
Fifi, daca te fofilesti putin pina prin Chicago poti avea o cana de visinata....

...si apoi va odihniti un pic la umbra visinuluismileys/smiley36.gif

fifi
06.05.2006, 18:08
Bre Pisoi tu ma inviti pe mine la nudisti, sau la mare?!

Auzi, pe cand aveam io vreo 17 ani mama a insistat sa mearga cu mine si cu sor`mea la mare; toate bune am ajuns si pe plaja noi hoop sutienele jos si numa`n chilotei si asta nu era la nudisti, sa faca biata de ea infarct nu alta...

Nu-mi aduc aminte bine detaliile dar nu-mi pot scoate din minte fata ei consternata, confuza si furioasa si cuvintele ei:"Nerusinatelor, de aia vreti voi la mare in fiecare an?!" Ce stia ea abia vazuse inceputul, pana la sfarsitul concediului incepuse sa asculte muzica tare, daca veneam acasa inainte de 10 seara ne intreba daca suntem bolnave...
eh eram micuta si draguta atunci acum sunt doar micutza...si nici pic de minte-n cap...

odihna...la umbra visinului ha? acum asa-i zice la "treaba aia"?!smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

06.05.2006, 21:14
odihna...la umbra visinului ha? acum asa-i zice la "treaba aia"?!

..dar numai dupa cateva pahare cu visinata a la GNC smileys/smiley36.gif

Pisoi
07.05.2006, 06:00
odihna...la umbra visinului ha? acum asa-i zice la "treaba aia"?!smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

..."treaba aia" se numeste odihna la "umbra... visinului batran"smileys/smiley2.gif...dupa mahmurealasmileys/smiley36.gif

...la visiniimei, incabate soarele printre ramurele, da las' ca se maturizeaza eismileys/smiley4.gif

fifi
07.05.2006, 10:08
smileys/smiley36.gif

hahah parca e masina de taiat hartia, fifi-fifi te-ai imbatat numa cu gandu` la visinata lu` GNC

08.05.2006, 14:18
Don't drink with your friends!smileys/smiley36.gif

http://img.photobucket.com/albums/v231/curcubeu/drunkfriend1.jpg

Vlad
08.05.2006, 16:26
Ce-a mai tare reclama de televiziune.....

http://livedigital.com/content/195997/p4 (http://livedigital.com/c&#111;ntent/195997/p4)

Pisoi
09.05.2006, 12:36
...noi hoop sutienele jos si numa`n chilotei si asta nu era la nudisti, sa faca biata de ea infarct nu alta...

...de ce sa faca infarct?smileys/smiley5.gif..."portocalele" nu erau la dimensiunea normala varstei tale de atunci?smileys/smiley36.gif

fifi
15.05.2006, 16:16
Pisoi iti faci prea multe griji, o sa faci riduri, "portocalele" erau numa` bine si pe masura asteptarilor tuturor, si acum sunt pe incercate...dar sunt asa de neinsemnate ca nici nu le mai bag in seama...cu totul alte lucruri ma framanta in ultima vreme, cum ar fi un iz de visina ptrezita-n acool amestecat cu zahar..imi ploua-n gura dar e ceva normal cand postez aici la "Visinata lui GNC" smileys/smiley4.gif

Pisoi
16.05.2006, 09:12
...pentru moment lasa visinata, si sa continuam cu portocalelesmileys/smiley2.gifsmileys/smiley4.gif...daca nu mai incap in "masuratori" inseamna ca au ajuns la maturitatesmileys/smiley32.gif...si d-aia nu le mai bagi in seamasmileys/smiley36.gif

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/ForumEdit/043.jpg

....cand te mai duci la mare?smileys/smiley36.gif

16.05.2006, 09:59
Fiecare cu.... dimensiunile lui!!!!!smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

http://s70.photobucket.com/albums/i113/lights&#111;nthelotus/th_1255025471.jpg (http://s70.photobucket.com/albums/i113/lights&#111;nthelotus/?acti&#111;n=view&amp;current=1255025471.jpg)

Pisoi
16.05.2006, 11:46
Fiecare cu.... dimensiunile lui!!!!!smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/ForumEdit/horse2.jpg

16.05.2006, 14:51
http://s70.photobucket.com/albums/i113/lights&#111;nthelotus/th_first-kiss.jpg (http://s70.photobucket.com/albums/i113/lights&#111;nthelotus/?acti&#111;n=view&amp;current=first-kiss.jpg)

16.05.2006, 15:02
Si ca sa nu fim offtopic....pt ca visinata nu amsmileys/smiley19.gif,ofer ceva in schimb...tot cu visine.....

Niste briose

http://s70.photobucket.com/albums/i113/lights&#111;nthelotus/th_briose.jpg (http://s70.photobucket.com/albums/i113/lights&#111;nthelotus/?acti&#111;n=view&amp;current=briose.jpg)

si tort!!!!

http://s70.photobucket.com/albums/i113/lights&#111;nthelotus/th_DSC01951_resize.jpg (http://s70.photobucket.com/albums/i113/lights&#111;nthelotus/?acti&#111;n=view&amp;current=DSC01951_resize.jpg)

Nu sunt la fel de bune ca visinata lui GNChicago dar....altceva nu am avut!!!!smileys/smiley18.gif

beticared21
17.05.2006, 16:43
... Pisoi, cum se face ca tu care ai 771 posts esti moderator iar o persoana ca Angeline care are 958 posts este doar leader ? Sunt invidios pe stelele tale .

rossa, numarul sau culoarea stelelor nu are nici o legatura cu pozitia de moderatorsmileys/smiley2.gif...sorin a mai remarcat odata ca aici nu facem concurs de cine posteaza mai mult sau de stelute si culorismileys/smiley36.gif

Incep sa cred...ca stelele se i-au gen "care e mai tare in clantza, care face palinca, care aduce tzuica...cine face mamaliga, cine gateste saramura....si cine rezista o saptamana, o luna...in acest dureros "tratament"...va reusi...smileys/smiley36.gif

Si inca o stea s-a mai nascut astazi !! smileys/smiley17.gif(M-a scuzati, nu vorbeam in numele meu)

garfield
17.05.2006, 17:21
Incep sa cred...ca stelele se i-au gen "care e mai tare in clantza, care face palinca, care aduce tzuica...cine face mamaliga, cine gateste saramura....si cine rezista o saptamana, o luna...in acest dureros "tratament"...va reusi...smileys/smiley36.gif

Nu, beticared21, nu e asa. Palinca, tzuica si mamaliga nu au nici o valoare. Visinata e pe locul #1. De ce crezi ca Pisoi si-a plantat visini? smileys/smiley36.gif

PS. Eu am castigat stelele la concurs de 'Coolest Cat' smileys/smiley9.gifsmileys/smiley36.gif

beticared21
17.05.2006, 18:08
Garfield smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif, e buna si visinata.....dar eu cum nu am pe aici pe la sud, doar tequilla..smileys/smiley36.gif; ma gandeam sa injectez neshte vodka in pepenii, bagati la frigider (mere si coniac)....mmmmm ....apropo sper ca nenea Pisoi sa nu arunce visinii deja fermentati la rate, cum stiu eu pe cineva,crezu ca ii murira ratele saraca femeie, le depana de pene si a aruncat ratele.....a doua s-a trezit cu ratele in ograda....fara penesmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Pisoi
18.05.2006, 05:45
...mai! voi vorbiti de visinata aici la offtopic?smileys/smiley5.gif...sunteti toti bine veniti si la visinata lui GNCsmileys/smiley2.gif...ca si acolo e loc de aberatsmileys/smiley36.gif

...am sa mut postarile acolosmileys/smiley2.gifca sa continuam discutia, vad ca aveti idei noismileys/smiley32.gif

Pisoi
22.05.2006, 08:39
GNC, petrecere frumoasa in ROsmileys/smiley32.gif si sa ne ti la curent cu evenimentelesmileys/smiley4.gif

...pe cine ai lasat sa aiba grije de visinata?smileys/smiley17.gif...asta in caz ca poate mi se iveste vreo ocazie sa ajung prin Chicago cat esti tu plecatsmileys/smiley36.gif

GNChicago
22.05.2006, 08:47
Sunt singurul care stie unde se afla!!!!!

Doar daca ma iau ostatec romanii si cer visinata in schimbul meu atunci poate vorbesc , asta doar ca sa nu pierd noua recolta.....ptr luna iulie!

Mi-am facut bagajele dar sunt prea grele si usor ajung la cele 50lbs permise acum la bagaje si trebuie sa renunt la multe in special lucruri personale ptr a avea loc ptr cadouri......

Inainte aveai voie 72lbs, but not anymore.....

angeline
22.05.2006, 08:49
Pisoi traiesti cu iluzii ...smileys/smiley36.gif

tu chiar crezi ca mai are vreun strop de visinata pana lanoua recolta ?! smileys/smiley2.gif

ce sejur ar fi acela tot timpul sub stresul grijei visinatei ?! smileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif

http://smg.photobucket.com/albums/v235/SmileyMags/Party/th_kegger.gif

GNChicago concediu placut !...poate te ratacesti si prin west-Ro smileys/smiley2.gif

nkog
22.05.2006, 08:52
Ar trebui sa duci niste "produs" cu tine...nu de alta, dar daca te tin aia in carantinasmileys/smiley18.gif, hehe, sa ai putin catalizator, acolo pe loc,...samai omori un virus din ala rau. Drum bun !smileys/smiley1.gif

angeline
22.05.2006, 08:59
eu zicmergi direct la mare la nudisti, dacaai norocul sa intrezona in carantina, traiesti fericit pana la adanci batraneti, nici nu mai trebuie sa-ti pui sleep-ul de baie si bagajul e mai usor, mai poti pune un cadou, douasmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

http://www.fotothing.com/photos/cd0/cd0e0acc3075105b4c1d59f4ce0696b6.jpg

Pisoi
22.05.2006, 09:04
...a zis ca trebuie sa renunte la multe lucruri personalesmileys/smiley2.gif...asa ca poate pleaca gata pregatit de maresmileys/smiley4.gif...ca tipul din pozasmileys/smiley36.gif

GNChicago
22.05.2006, 09:23
Pisoi, multumesc pentru finantare....

Spune-mi cite gaini vrei....

angeline
22.05.2006, 09:46
te sfatuiesc sa golesti totul de visinata, chiar daca te duc ai tai pe sus la aeroport si nu uita cand ajungi pe acolo si vrei sa fotografiezi vreo "soparla" sa ma contactezi (la gaini sa nu te apleci - sfatul meu smileys/smiley36.gif)

...cred ca nu ai uitat de imginea "VISINATA LUI GNCHICAGO" smileys/smiley2.gifma pricep la imagini smileys/smiley36.gif...casting-uri...de atunci am mai acumulat experientasmileys/smiley2.gif

fotografie spion...http://i18.photobucket.com/albums/b112/angeline_pap/visinataluiGNChicago.jpg

(mentionez nu reprezint nici o publicatie sau televiziune !)

Pisoi
22.05.2006, 10:27
Spune-mi cite gaini vrei....

...vezi ca ai deja referat la Mr. Dalton "GNC Potential traficant de gaini"smileys/smiley2.gif...asa ca alege alta variantasmileys/smiley36.gif

Pisoi
06.06.2006, 14:10
GNC, pe unde umbli?smileys/smiley7.gif...ne ti ca pe ghimpismileys/smiley18.gif

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/ForumEdit/3zqL9T0f.jpg

...cum e "vremea" pe unde hoinaresti?smileys/smiley5.gif

sorin
06.06.2006, 15:05
Pisoi, abia acum ne putem da seama cat de "prieten" ne este GNC, ca de cand a plecat in vacanta nu a intrat si el odata aici la visinata sa dea buna ziua smileys/smiley36.gifO fi mancat vreo gaina? smileys/smiley29.gif

Pisoi
07.06.2006, 05:41
...l-am filmatsmileys/smiley2.gif...e undeva prin muntismileys/smiley17.gif

gaini n-a mancat ca are alte optiunismileys/smiley36.gif

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/Diverse/00a501a.jpg

angeline
07.06.2006, 12:28
mai Pisoi ! si daca nu ai filmat pe cine trebuia si unde trebuia, ce mai zici atunci !? smileys/smiley2.gifeu zic ca e la mare acum dar detalii despre tinuta nu va dau ! smileys/smiley36.gif

se stie bine: :"gaina batrana, face supa buna!" dar GNC se trateaza daca e inteligentcu celelalte optiuni, adica cu prospaturi...smileys/smiley36.gifasa ca lasa-ti omul in pace sa-si savureze din plin concediul si apoipoate vom maiprimi si detalii la o visinata, doua...poate, poate smileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif

(mentionez nu reprezint nici o publicatie sau televiziune !)

sorin
07.06.2006, 13:03
Macar de ar trage o fuga si prin Mangalia sa vada ce carciumi bune sunt pe acolo, pentru a stabili "cartierul general" al "congresului" smileys/smiley36.gif

GNC, sper ca intre doua reprize de....mici si bere, mai dai cu ochiul si pe la visinata smileys/smiley2.gif

angeline
07.06.2006, 13:14
asta e ! are misiune speciala sieste interzissa intre pe net smileys/smiley36.gif

am revenit si eu la baza dupa o cafea la Venetia dar am si cateva poze spion legat de bere...am nevoie de timp sa prelucrez datele, imaginile si daca toate merg bine am sa le postez curand smileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif

Pisoi
07.06.2006, 13:30
eu zic ca e la mare acum dar detalii despre tinuta nu va dau ! smileys/smiley36.gif

...nici nu trebuie sa dai detaliismileys/smiley2.gif...am trecut si noi pe la nudistismileys/smiley36.gif(daca la asta te referismileys/smiley17.gif)

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/Diverse/nudistsrr.jpg

13.06.2006, 13:13
pisoi...,NU TE-AM UITAT smileys/smiley2.gifdedicatii speciale!!!...

Stiu ca sunt offtopicsmileys/smiley18.gif dar....poate ma lasa sorin ...o turasmileys/smiley17.gif

matzele lui bunicu'....

http://s70.photobucket.com/albums/i113/lights&#111;nthelotus/th_matze1.jpg (http://s70.photobucket.com/albums/i113/lights&#111;nthelotus/?acti&#111;n=view&amp;current=matze1.jpg)http://s70.photobucket.com/albums/i113/lights&#111;nthelotus/th_matze4.jpg (http://s70.photobucket.com/albums/i113/lights&#111;nthelotus/?acti&#111;n=view&amp;current=matze4.jpg)

http://s70.photobucket.com/albums/i113/lights&#111;nthelotus/th_matze3.jpg (http://s70.photobucket.com/albums/i113/lights&#111;nthelotus/?acti&#111;n=view&amp;current=matze3.jpg)http://s70.photobucket.com/albums/i113/lights&#111;nthelotus/th_matze2.jpg (http://s70.photobucket.com/albums/i113/lights&#111;nthelotus/?acti&#111;n=view&amp;current=matze2.jpg)

Pisoi
13.06.2006, 13:46
...aici nu esti offtopicsmileys/smiley2.gif...si nici macar sorinsmileys/smiley36.gif...vezi tu? aici conversatiile decurg intr-o veselie,de "bascalie" decentasmileys/smiley4.gif smileys/smiley36.gif

...ma bucur ca ai re-aparut pe forum cu zambetul pe coltisoaresmileys/smiley36.gif...sper sa lasi un pic "aratul" si sa te mai si distrezi un picsmileys/smiley2.gif

13.06.2006, 14:03
Ce intelegi prin ....."A VA DISTRA????" sau....ARATURAsmileys/smiley18.gif..arat ,semanat etc????

oricum..sa stii ca am venit cu forte proaspete!!!smileys/smiley17.gif

tonita
13.06.2006, 22:36
citez din dictionarul forumistic editat de UFR:

a ara=a parasi drumul public continu

aconi
14.06.2006, 02:47
toni 42,tu esti semanator de vant sau numai culegtor a ceea ce rasare?smileys/smiley2.gif

tonita
14.06.2006, 03:17
Depinde doar de tine cum vezi chestiunea ! smileys/smiley2.gif

PS. Acum ca te-ai vazut cu sacii in carutza cred poti fi un pic mai relaxat!smileys/smiley1.gif

14.06.2006, 07:15
Oh....multam fain Toni...in sfarsit m-am "elucidat" in ceea ce priveste una din conotatiile cu araturasmileys/smiley2.gif!

Pai in cazul asta o sa-l rog pe Sergiulica sa-mi imprumute TRACTORUL lui...poate "scot" ceva la recolta de toamna si te pun PRIMUL PE LISTAla cap PROSPATURI!!!smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gif..Ca vad ca esti interesatsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Dar mai ai de asteptat putin.......ca inca nu a venit toamnasmileys/smiley18.gif

Pisoi
14.06.2006, 07:27
...l-a vandutsmileys/smiley2.gif...ai pierdut ocaziasmileys/smiley18.gif

...cu GNC nu te-i intalnit prin RO?smileys/smiley1.gif...sau ati venit impreuna?smileys/smiley36.gif

14.06.2006, 07:51
Hehehe...o sa vezi ceva,mai tarziu.....si o sa crezi ca AM VENIT IMPREUNA cu GNC.....dar nu..din pacate nu!!!smileys/smiley19.gif

E..asta e..l-a vandut..ma bucur pt el..las' ca gasesc o sapa!!!smileys/smiley2.gif E buna si aia.....ca oricum am luat vreo 2 kile in urma vizitei in Rom....si putina miscare nu stricasmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Si mai imprumut si niste mere de la Angeline si...am rezolvat-o cu dietasmileys/smiley17.gif

aconi
14.06.2006, 08:11
toni,mulumesc pentru grija fata de relaxarea mea .Dar nu stiu despre ce saci vorbesti.despre tine, cred ca mai mult ai cules roadele celui care seamana vant: furtuna.smileys/smiley36.gif

GNChicago
14.06.2006, 09:42
Am sosit de mai putin de 24 de ore,"obosita moarta" asa cum spunea baiatuil meu...., inca nu am avut timp sa vad integritatea visinatei ascunse, am vazut doar ca recolta de visine de anul acesta e cam compromisa ptrca fiecare visina are un punct negru mititel, recolta de cirese e ca si inexistenta, alti vreo douazeci de pomi s-au prins, al doilea gutui care credeam ca e dus...a inflorit, plus multe altele....voi reveni cu amanunte despre Romania, impresii bune si rele intre Cluj si Vama Veche, trecind si prin Virful Omul.....

Pisoi
14.06.2006, 09:59
Bine ai venitsmileys/smiley32.gif...noi ne-am cam facut de capsmileys/smiley36.gif...te asteptam cu impresiile, si alea bune si cele relesmileys/smiley4.gif

...punctul "negru mititel"crezi ca afecteaza reactia cu vodca?smileys/smiley5.gif

tonita
14.06.2006, 12:25
Dar nu stiu despre ce saci vorbesti

Sacii din carutza ta. Este ceea ce am intzeles eu c

14.06.2006, 12:41
Bine astept dar nu-ti irosi fortele in zadar daca ma vrei primul pe lista de prospaturi ! Sunt neputincios impotriva buruienilor asa ca sper sa te ocupi cu profesionalism de mine !smileys/smiley36.gif

Toni..nu ai inteles...prospaturile sunt pt TINE!!!!!smileys/smiley2.gif....Eu ma oferisem sa-ti fac rost ca tot erai suparat ca duci lipsasmileys/smiley36.gif....Au si buruienile leacul lor..totul e sa le detectezi si separi....daca poti!! Cu sau fara profesionalism!smileys/smiley4.gifDespre al meu..nu-ti face tu griji... mi-l pastrez pt....cine trebuiesmileys/smiley2.gif

Pisoi
14.06.2006, 12:54
...cred ca ati observat ca a venit jupanu GNChicagosmileys/smiley32.gif...asa ca mai bagati si cate o visina doua.. p-acolosmileys/smiley2.gif....suparare mare, recolta e cam compromisasmileys/smiley19.gif

tonita
14.06.2006, 12:55
Ok ! Merci lightsoflotus</span>. Da asta cu listele de asteptare e cam riscanta, nu
sti niciodata sigur daca apuci. Uite ce au patit visinele lui GN.smileys/smiley36.gif Daca-mi dai voie te pun si eu "PRIMA PE LISTA la cap</span>" POAME dar si tu trebuie sa mai astepti...

GN nu esti singur in suferinza. Si recolta mea de cirese e in plop ! Ce poame domne !

Loniia
17.06.2006, 11:59
Visinele s-au copt ...smileys/smiley2.gif...zilele astea le vom culege...smileys/smiley4.gif..pe langa dulceatza...se va pune si de visinata...complectand reteta cu vanilie si cuisoare...smileys/smiley2.gif.

Pisoi
24.06.2006, 19:15
GNC, saptamana tercuta am survolat cateva zile partea centrala North-Eastsmileys/smiley2.gif ...nu neaparat sa ma conving de situatia recoltei tale de visinesmileys/smiley36.gif...ai prea multi "pomi" si n-am avut loc de aterizaresmileys/smiley18.gif...dar m-am simtit foarte aproape de voi toti din Chicagosmileys/smiley4.gif...chiar si de sergiu care nu e prea departesmileys/smiley2.gif

lara_iulia
24.06.2006, 23:36
Presupunand ca recolta de visine al acestui an este compromisa,smileys/smiley18.gif fac prima propunere smileys/smiley1.gifla

GNChicago
25.06.2006, 06:04
Pisoias, vad ca v-ati cam facut de cap aici la visinata mea in lipsa mea si ar trebui sa faci putina curatenie ptrca se cam umple postul, e aproape de 20 si Sorin o sa il inchida.....

Punctul negru de pe visine probabil ca genereaza proteine, ieri am fost prin gradina si am gustat niste visine curate, asa ca mai am sperante.....

Cred ca am gresit cind le-am stropit cu 0,25% Sulfat de cupru.....

In schimb mi s-a prins si al doilea gutui si toti ceilalti pomi au dat frunze, asa ca in viitorii ani pot avea recolta de nuci, alune, gutui, peri, prune, mere, piersici, visine noi, ciresi, etc....

Pisoi
25.06.2006, 06:05
...prin reducerea consumului ei, la un singur pahar?pe zi! smileys/smiley9.gif

GNC o consuma cu canasmileys/smiley2.gif...in primul rand e mai usor de manevrat, si apoi nu se vede cat pui in easmileys/smiley36.gif...cu paharelul da sa guste la altiismileys/smiley18.gif

Pisoi
25.06.2006, 06:22

...cel putin nu le-au mai ciugulit vrabiilesmileys/smiley36.gif

...cat despre inchiderea topicului nu-ti face problemesmileys/smiley2.gif...deschidem "Capitolul II"smileys/smiley4.gifsmileys/smiley32.gif

tonita
25.06.2006, 08:33

smileys/smiley18.gif

smileys/smiley97.gif

GNChicago
25.06.2006, 09:14
Toni ai dreptate cu tunul ala daca recitesti cine m-a sfatuit, ex-....

lara_iulia
26.06.2006, 00:46
GNC o consuma cu canasmileys/smiley2.gif...in primul rand e mai usor de manevrat, si apoi nu se vede cat pui in easmileys/smiley36.gif

Acum inteleg de ce-ti place sa stai tu acolo...smileys/smiley2.gifhttp://i71.photobucket.com/albums/i145/laraiulia/kittycup.jpg

...si de ce nu se vede cat pui in canasmileys/smiley4.gifsmileys/smiley2.gif

Pisoi
26.06.2006, 06:07
"Limited Edition"smileys/smiley2.gif...ai si semnatura mea pe cana?smileys/smiley36.gif

lara_iulia
26.06.2006, 06:12
Nu mai estenevoie si de semnatura, este de ajuns "amprenta" ta.smileys/smiley4.gif

Pisoi
26.06.2006, 06:17
Asa cum a sugerat "jupanul" sorin, topicul se inchide candajunge la 20 de paginismileys/smiley17.gif...asa ca am sa-l inchidsmileys/smiley19.gif

...nici o problemasmileys/smiley4.gif...deschidem "Capitolul 2"smileys/smiley4.gif...si va asteptam cu comentarii la "Visinata lui GNC [2]"smileys/smiley32.gif...chiar si cu aberatiismileys/smiley36.gif