PDA

Arată versiune întreagă : recomandare stomatolog

15.12.2005, 10:32
Am o mica pb la dinti care nu as vrea sa se agraveze.

Imi poate recomanda cineva un cabinet stomatologic in chicago?

GNChicago
15.12.2005, 10:42
If you need root canal work, I will recommend Dr. Jerome Pisano in schaumburg, near Woodfield mall. It is recognized the best in endodontic work.

What is your zip code?

Do you prefer a graduate from Loyola, Univ of Illinois or northwestern Univ. These drs. are wayting for you.

I noticed that if you use whitenning tooth paste you will get some sensitivity to your teeth, so, better get colgate regular tooth paste.

15.12.2005, 11:33
GNChicago simpatic si foarte prompt de fiecare data smileys/smiley1.gif!

Multumesc pt recomandare - my zip code is 60634, am verificat cabinetul este la aproximativ 14 mile, respectiv 22 min distanta fata de unde locuiesc.

Si da! sant interesata deun Master Program,recunosc ca sant putin dezorientata cu toata informatia la care pot avea acces de pe forum, deschid unul dupa altul site-urile care s-au postat si inca nu-s lamurita cum sa incep smileys/smiley117.gif.

GNChicago
15.12.2005, 11:55
Cred ca m-as duce la Dr. Wayne L. Bartholomew care e situat la 4211 W Irving Park Rd., este situat aproape de intersectia Irving Park Rd. cu Pulaski se afla la west de Pulaski, la west de Expressway si pe partea de sud a strazii Irving Prk.

Doctorul a graduat de la University of Illinois in Chicago, College of dentistry. Face general practice.

Daca ai nevoie de root canal, nu conteaza unde stai, dute la Jerome Pisano, chiar daca e mai scump dar merita sa nu ai surprize mai tirziu.

Mi-am facut si eu appointment la Dr. Jerome Pisano (suna italian) si am stat la coada sa astept de doua saptamini ptr primul appointment pe 21 decembrie.

15.12.2005, 12:11
Stiu ca orice lucrare dentara oricat ar fi de mica costa f mult mai ales aici. Ma gandeam la cineva care sa lucreze pt un pret cat de cat accesibil dar bine - si sarac si cu pretentii smileys/smiley4.gif! Mi-a cazut o plomba mica si nu vreau sa neglijez.

Multumesc inca o data. Chiar asteptam un raspuns din partea Dvs.smileys/smiley1.gif

GNChicago
15.12.2005, 12:23
Da-i un telefon la 1-773-282-7909 si intreaba :

1. Cind te poate vedea.

2. Dupa ce te vede intreaba cit costa un filling with composite, daca spui ca ai doar o plomba.

Remember: E o CRIMA saextragi un dinte!

Ma astept in jur de o suta sau mai putin. Spune-i ca nu ai sau ai asigurare, deci platesti din buzunarul propriu daca nu ai asigurare.

Daca nu-i acolo, lasa message.

Succes.

Let me know!

alina
18.12.2005, 23:36
Maria,

daca ai ajuns pe la dentist cat te-a costat plomba? Eu in DC am dat $155 pt plomba si $800 pt root canal smileys/smiley5.gif. Sunt curioasa daca sunt preturi diferite intre orase, sau depinde de doctor. Chiar nu m-am gandit ca ar fi mai ieftin de atat.

mersi

GNChicago
19.12.2005, 04:39
Alina, si eu am dat in jur de 800 ptr root canal, dar a fost facut de un endodintic dr. care numai asta face.

Orice dr. dentist poate face root canal si mai ieftin dar nu este acelasi lucru, calitate si e prea critical. Fillingul cu composite, plomba, cred ca e in jjur de o suta depinde de dr.